Gre namreč 'Shipwreck Lodge' v Namibiji, v sklopu katerega je turistom na voljo 10 luksuznih turističnih objektov.
Obala okostij je takšno ime dobila po številnih kosteh kitov in tjulnjev, ki so tam ostali kot posledica kitolova, izmislil pa si ga je John Henry Marsh za naslov svoje knjige leta 1944. Obalo obliva hladen Benguelski tok, zaradi česar je tam pogosto megla, padavin je do 10 mm letno, podjetje pa je vse prej kot prijetno. Nekoč je bilo mogoče s čolni na človeški pogon priti na kopno po valovih, a nemogoče od obale. Edini izhod je sto kilometrov dolgo močvirje, dostopno samo čez vročo in sušno puščavo.
Zdaj je obala polna skeletnih ostankov razbitin, ki jih je naplavilo in še posebej v megli so razbitine in ostanki kosti videti skrivnostno.
Namestitveni objekti so postavljeni tako, da nudijo hkrati pogleda na puščavo in na Atlantski ocean. Osem jih je izdelanih za 2 osebi, dve pa sta družinski.
Turistično mini naselje je sicer zamisel poslovneža Pieta du Plooyja, nekdanjega direktorja Trip Travel, ki je preminil leta 2014. Ta je namreč želel ustvariti edinstveno kočo ob reku Hoarusib, hkrati pa pomagal varovati tamkajšnje okolje. Sodeloval je z arhitektko Nino Martiz, ki je oblikovala koče in tako pomagala realizirati njegov projekt. Pod oblikovanje notranjosti se je podpisala Melanie van der Merwe. Nočitev sicer ni poceni – za dvoposteljno sobo je na noč treba odšteti okoli 560 evrov.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV