Dominvrt.si
Odstranjevanju prahu ni videti konca!

Brez večjih naporov se znebite prahu

Dominvrt.si
17. 12. 2014 08.35
0

Imate občutek, da bo jutri spet tu, ne glede na to, da ste ga že danes obrisali? Bi ga včasih najraje pometli pod preprogo? Govorimo o prahu – večni nadlogi vseh gospodinjstev. Najučinkovitejša metoda, kako doseči, da ga bo v vašem domu čim manj, je, da ga preventivno odstranjujete.

Odstranjevanju prahu ni videti konca!
Odstranjevanju prahu ni videti konca! FOTO: Profimedia
S pomočjo nekaj enostavnih nasvetov boste dosegli želeni rezultat, in sicer prah se bo v vašem stanovanju nabiral v manjši meri kot sicer. Strogo sledite spodnjim nasvetom in presenečeni boste nad učinkom, ki bo sledil.

● Odstranite nepotrebne figurice s polic, kjer se prah vztrajno nabira. Posebej pozorni bodite na prostore, kjer se zadržujete največ časa, in na spalnico, saj so tam mikrobakterije, ki se nabirajo najbolj škodljive, trdi mikrobiolog Mark Sneller.

Ogromno pršic in prahu najdemo tudi v preprogah, na zavesah, vzglavniki in vzmetnicah, zato jih temeljito in pogosto očistite.
Ogromno pršic in prahu najdemo tudi v preprogah, na zavesah, vzglavniki in vzmetnicah, zato jih temeljito in pogosto očistite. FOTO: Profimedia
● Če ste alergični na delce prahu ali se pogosto zbudite z zamašenim nosom, razmislite o nakupu posebne prevleke, ki preprečuje nastanek škodljivih pršic na vaši vzetnici ali odeji. Najmanj dvakrat letno prevleko temeljito operite v pralnem stroju ali ročno.
Vlažilci zraka so zelo priročni, saj bodo prah posrkali, še preden se bo nabral na policah.


● Pred vhodnimi vrati postavite velik, masiven, debel predpražnik z gostimi vlakni in gumijasto podlog in na ta način karseda zmanjšajte vnos delčkov prahu v vaš dom.
● V prostore, kjer preživite največ časa, namestite različne vlažilce in čistilce zraka, ki bodo odvečen prah v vašem domu posrkali še preden se bo nabral na vašem pohištvu in policah. Obenem vlažilec zrak v samem prostoru navlaži in na ta način izboljša pogoje za samo bivanje v njem.
● Vlažnost zraka v vašem bivalnem prostoru je pomembna, saj posledično vpliva na samo počutje. Priporočljivo je, da vzdržujete vlažnost nekje med 40 in 50 odstotki, na ta način tudi zmanjšajte pojav statične elektrike v vašem domu, ki privlači tudi nadeležen prah.
● Ceneni filtri za klimatske naprave vam zagotovo ne bodo v takšno pomoč, kot bi si želeli, ko gre za odstranjevanje problematičnega prahu, trdi specialist Aileen Gagney iz ameriškega združenja za probleme z astmo. Izberite takšne filtre, ki so kakovostni in obenem omogočajo nemoteno delovanje vaše klimatske naprave.
● Lesene, kovinske ali plastične pregrade je mnogo lažje očistiti kot zavese iz tkanin. Enostavno jih prebrišete z vlažno krpo in večna nadloga je odstranjena. V kolikor so vam vseeno bolj pri srcu barvite zavese, pričnite s čiščenjem karnise, nato posesajte prah po celotni dolžini zavese.
● Ne uporabljajte mehčalca pri pranju krp, s katerimi brišete prah, saj le-ta zmanjšuje njihovo sposobnost, da nase v največji možni meri vežejo prah.


 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Sorodni članki

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 854