
● Odstranite nepotrebne figurice s polic, kjer se prah vztrajno nabira. Posebej pozorni bodite na prostore, kjer se zadržujete največ časa, in na spalnico, saj so tam mikrobakterije, ki se nabirajo najbolj škodljive, trdi mikrobiolog Mark Sneller.

● Pred vhodnimi vrati postavite velik, masiven, debel predpražnik z gostimi vlakni in gumijasto podlog in na ta način karseda zmanjšajte vnos delčkov prahu v vaš dom.
● V prostore, kjer preživite največ časa, namestite različne vlažilce in čistilce zraka, ki bodo odvečen prah v vašem domu posrkali še preden se bo nabral na vašem pohištvu in policah. Obenem vlažilec zrak v samem prostoru navlaži in na ta način izboljša pogoje za samo bivanje v njem.
● Vlažnost zraka v vašem bivalnem prostoru je pomembna, saj posledično vpliva na samo počutje. Priporočljivo je, da vzdržujete vlažnost nekje med 40 in 50 odstotki, na ta način tudi zmanjšajte pojav statične elektrike v vašem domu, ki privlači tudi nadeležen prah.
● Ceneni filtri za klimatske naprave vam zagotovo ne bodo v takšno pomoč, kot bi si želeli, ko gre za odstranjevanje problematičnega prahu, trdi specialist Aileen Gagney iz ameriškega združenja za probleme z astmo. Izberite takšne filtre, ki so kakovostni in obenem omogočajo nemoteno delovanje vaše klimatske naprave.
● Lesene, kovinske ali plastične pregrade je mnogo lažje očistiti kot zavese iz tkanin. Enostavno jih prebrišete z vlažno krpo in večna nadloga je odstranjena. V kolikor so vam vseeno bolj pri srcu barvite zavese, pričnite s čiščenjem karnise, nato posesajte prah po celotni dolžini zavese.
● Ne uporabljajte mehčalca pri pranju krp, s katerimi brišete prah, saj le-ta zmanjšuje njihovo sposobnost, da nase v največji možni meri vežejo prah.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV