Po tuširanju verjetno ne razmišljate, da so na brisači, v katero ste se obrisali, ostali drobci umazanije in odmrle kože. Nikar ne čakajte, da brisača začne zaudarjati, ampak jo pogosteje operite v pralnem stroju. Strokovnjaki namreč opozarjajo, da se nekje po desetih dneh, če jo seveda uporabljate vsakodnevno, začnejo na njej kopičiti bakterije in glivice, ki pa so našemu zdravju vse prej kot prijazne. Če brisačo ves čas hranite v kopalnici, se to lahko začne dogajati celo nekaj dni prej. Kopalnica je namreč vlažno okolje in posledično idealno za razvoj škodljivih organizmov. Da bi se izognili nevarnostim, po vsaki uporabi vlažno brisačo razprostrite po vrvi ali na stojalu za perilo, in sicer na svežem zraku ali v bolj suhem prostoru, da se dodobra posuši. Tudi ko jo operete, morate sveže oprano dobro osušiti, preden jo uporabite.
Gospodinjstvo
Kako pogosto moramo prati brisače?
Okoli tega ’problema’ se pogosto razvijejo burne debate. Nekateri namreč brisače perejo šele po nekaj tednih uporabe, spet drugi jih zamenjajo enkrat ali dvakrat na teden, tretji jih uporabljajo toliko časa, dokler ne začnejo oddajati neprijetnega vonja. Kako pogosto pa je priporočljivo, ne da bi pri tem ogrožali svoje zdravje?
Komentarji (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV