1. Z likalne deske odstranite zaščitno tkanino, nato direktno na desko po vsej dolžini namestite aluminijasto folijo ter prevleko ponovno nadenite. Sliši se sicer preprosto, ampak dejansko deluje; oblačilo lahko zlikate samo na eni strani, zaradi folije pa bo zglajena tudi druga stran.
2. Kadar likate oblačila iz zelo občutljivih tkanin, recimo svile, si lahko pomagate s kosom kartona in bombažno gazo. Zmečkan del oblačila položite na karton ter ga prekrijte z gazo, šele nato recimo rokav srajce zgladite z likalnikom.
3. Čas likanja se bo vsekakor prepolovil, če boste perilo obesili in posušili tako, da ga boste kar najbolje raztegnili ali če ga boste lepo zložili po tem, ko ste ga vzeli iz ’sušilca’. Bolje preventiva kot kurativa, pravijo.
4. Pogosto krivimo oblačila, češ da so iz materialov, ki se nikakor ne dajo zgladiti, a velikokrat se zgodi, da je kriv pravzaprav sam likalnik oziroma umazana površina, s katero likamo. S časom se namreč na sicer gladki kovinski površini likalnika nabere prah, nitke iz oblačil in celo vodni kamen, zaradi česar je seveda likanje oteženo. Da do tega ne bi prihajalo, vsaj dvakrat mesečno, odvisno tudi od tega, kako pogosto poprimete za likalnik, površino očistite s pomočjo sode bikarbone in kisa.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV