
Mravlje, ravno tako kot ljudje, ljubijo hrano. Naravnost obožujejo jo! Zato je prvi ukrep, ko doma najdete mravlje, temeljito čiščenje in odstranjevanje vseh mogočih ostankov hrane.
Pa ne samo v kuhinji, temveč tudi v drugih prostorih – dnevni sobi, otroški sobi, spalnici, na hodniku itd. Tudi če mislite, da v teh prostorih ni nobenih ostankov hrane, se motite. Če jih tja ne prinesete na rokah, jih boste prinesli s copati. Zato: sesalec, vedro z vodo, krpa – in akcija!
Raziskovanje in mašenje
Mravlje ponavadi v notranjost doma pridejo skozi razpoke in odprtine, zato pazljivo preglejte stene in jih prekrijte in zadelajte. Ne potrebujete mojstra, zadostovalo bo že malo silikonskega kita. Če pa razpok ne boste odkrili s prostim očesom, sledite mravljam. Poglejte, kje poteka njihova pot (mogoče boste morali počepniti ali poklekniti), sledite smeri njihovega premikanja, in odkrili boste vhod.

Snovi, ki jih ne marajo
Po tem ko ste s temi ukrepi nekako zajezili grozečo invazijo pridnih mravljic, je čas za preventivo. Sicer se znajo kaj kmalu spet pojaviti v vašem domu, saj bodo poiskale drug vhod oziroma druge vhode.
Za pomoč smo prosili tudi bralce naše Facebook strani, ki so z nami delili nekaj zanimivih naravnih receptov, s katerimi so se učinkovito spopadli z nezaželenimi obiskovalci.
Nasveti naših bralcev:
- Cimet se je pri mnogih izkazal za izredno učinkovito sredstvo za preganjanje mravelj. Potresite ga na vstopnih točkah in na mestih, kjer ste opazili mravljice.
- Pecilni prašek se je ravno tako izkazal za zelo učinkovitega, saj ima nanje podoben učinek kot cimet.
- Tudi kava velja za preverjeno sredstvo. Na mesto, kjer opazite mravlje v domu, potresite nekaj kavnih zrnc. Kavna usedlina pa pomaga pri težavah z mravljami na vrtu.
Poleg sredstev, ki smo jih omenili zgoraj, lahko mravlje na naraven način odpravimo z naslednjimi sredstvi:
- Otroški puder je snov, ki mravljam ne diši. Zato razne kotičke oziroma vsaj tiste, za katere menite, da so najverjetnejša „vhodna vrata“ za mravljice, posujte z malo otroškega pudra.
- Kis ni le odlično ekološko čistilo, temveč še učinkoviti preganjalec mravelj. S kisom poškropite območja, kjer ste jih opazili.
- Če ne marate vonja po kisu ali pa se vam zdi enostavno preveč močen, bo podobno učinkoval limonin sok ali kar cela limona, ki jo prerežete na pol in postavite na tla, ravno tam, kjer ste opazili male nepridipravke. Mravljam limona ne diši.
V primeru, da se mravelj na naraven način nikakor ne morete znebiti, vam ne preostane drugega, kot da posežete po agresivnih farmacevtskih pripravkih, ki jih je na tržišču kar nekaj.
Ti preventivni ukrepi pa sami po sebi ne bodo delovali brez vaše povečane pozornosti, rednega čiščenja in vzdrževanja bivalnih prostorov.
Saj veste: prej ko jih opazite, prej se jih boste znebili.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV