Argumenti ZA:
Briga vas za vreme. Če piknik načrtujete na balkonu, vas bo slabo vreme skrbelo in vznejevoljilo precej manj, kot če ste roštiljado načrtovali na najetem piknik prostoru, še posebej, če je balkon pokrit ali zastekljen.
Hladilnik je v bližini. V nasprotju s prostori za piknik, kjer moramo za hlajenje solat, mesa in seveda pijače uporabiti precej domišljije (znani so ponesrečeni poskusi hlajenja zabojev piva v reki, pri čemer je pijača končala nekaj kilometrov niže po toku), se v neposredni bližini domačega balkona nahaja - domači hladilnik. Po možnosti s skrinjo in izdelovalcem ledu. Čisto razkošje.
Blizu je tudi trgovina. Piknik je na vrhuncu: otroci se igrajo, mame so se končno sprostile ob srkanju belega vina, moški rahlo okajeni ograjo nogomet. In potem se od žara zasliši: „Zadnja runda, zmanjkalo je mesa!" Seveda se nihče ne javi, da bi se peljal v bližnje (20 km oddaljeno) „mesto" in iskal odprto trgovino s svežim mesom. Če imate piknik na domačem balkonu boste točno vedeli, kje je najbližja odprta trgovina (po možnosti nekaj nadstropij niže v pritličju bloka).
Živali ne morejo blizu. No, dobro, mravljica ali dve, kakšnaa čebela in proti večeru komar ali dva so popolnoma obvladljivi, še posebej v primerjavi s kačami (pa četudi le slepci), muhami, krastačami in množico drugih neznanih, nadležnih živali, ki vas med pripravljanjem hrane oblegajo v naravi.
Do postelje imate le nekaj korakov. Nemalokrat se pikniki v naravi končajo s prepiri (ali pa vsaj glasnim prerekanjem) parov o tem, kako je mogoče in kdaj se je zgodilo, da sta se oba napila, kdo bo vozil domov in če nihče, kdo bo jutri prišel po avto. Zveni znano? Če piknik pripravite na svojem balkonu s tem ne boste imeli težav, saj boste do postelje našli tudi z zavezanimi očmi.
Argumenti PROTI:
Krčenje seznama povabljenih. Razen, če spadate med srečneže z nekaj sto kvadratnimi metri stanovanja, boste morali seznam prijateljev, ki jih boste povabili na balkonski piknik, precej skrčiti. Tudi če k balkonu prištejete še dnevno sobo in kuhinjo bo prostora vseeno precej manj kot na prostrani zelenici. Morda pa je to priložnost, da končno potegnete črto in (s tehtnim razlogom) nehate vabiti na piknike tiste, ki si jih ne želite zares videti.
Vonj po čevapčičih in pečenih paprikah. Skominja nas dokler smo lačni, omamen je med jedjo in po njej … Precej manj pa bomo navdušeni, če ga bomo še po tednu ali dveh neuspešno poskušali spraviti iz kavča, zaves ali celo posteljnine. Zato pazimo, da bo vonj z rešetke odnašalo stran od našega stanovanja, ne vanj.
Sosedje. Razen če so vaši najboljši prijatelji in prvi na listi povabljenih verjetno ne bodo navdušeni na roštiljado na vašem balkonu, prvič zaradi vonja, drugič pa zaradi hrupa, ki ga bodo vaši gostje nehote povzročali in zna biti predvsem v večernih urah zelo moteč.
Rešitev: povabite jih na piknik. Če ne, se vam kaj lahko zgodi, da vas bo obiskala policija in stroškom nakupa hrane dodala še dobrih 60 EUR kazni.
Pomivanje. Razlito pivo, drobtinice kruha in kolobarčki klobase, ki so padle pod mizo … Na pikniku v naravi jih ne boste niti opazili (bodo pa med njimi navdušene živali), na balkonu ali v dnevni sobi pa vam nenehno brisanje in pobiranje, ter seveda generalno čiščenje po pikniku ne uidejo.
Naredite si uslugo in kljub polnim omaram čudovitega porcelana kupite papirnate krožnike in lončke, ki jih boste kasneje lahko preprosto zavrgli.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV