
Roko na srce, težko je verjeti, da nekdo zjutraj nima časa postlati postelje, saj nam vzame le kakšno minuto ali dve. A kljub temu nekateri ljudje iz različnih vzrokov rjuho, vzglavnik in odejo raje pustijo pomečkane, kar pa naj ne bi ravno dobro vplivali na naše življenje. Strokovnjaki menijo, da izpolnjevanje ene tako enostavne vsakodnevne dolžnosti posamezniku podzavestno daje občutek ponosa, saj je že naredil nekaj koristnega in ima vsaj nad nečim nadzor, poleg tega obstaja velika verjetnost, da v dnevu uspešno opravil še kakšno zadevo.
Posteljo pospravljajo srečni ljudje
Vsaj tako je pokazala raziskava, v kateri je sodelovalo kar 68.000 ljudi. 71 odstotkov tistih, ki redno postiljajo posteljo, je sebe opisalo kot srečne, medtem ko se ima kar 62 odstotkov ljudi, ki tega ne počnejo, za nesrečne v življenju na sploh.
Pospravljanje postelje zagotavlja boljši spanec
Raziskava National Sleep Foundationa je razkrila, da bo 19 odstotkov več tistih, ki se bodo zvečer ulegli v lepo postlano posteljo, bolje spalo od ostalih, ki jim za postiljanje ni mar.
Postiljanje postelje dobro vpliva na druge navade
Postiljanje postelje naj bi vplivalo še na veliko drugih stvari, med drugim naj bi bili to na splošno bolj redoljubni ljudje, tudi bolj produktivni in celo bolj uspešni. Gre namreč za nekakšno verižno reakcijo dobrih navad.
Postiljanje postelje zmanjšuje stres
Nobena skrivnost ni, da je stres največji ’ubijalec’ današnjega časa. Zaradi napornega tempa življenja se z njim spopada vedno več ljudi, eden izmed vzrokov pa je tudi življenje v neurejenem in nepospravljenem stanovanju, kamor lahko prištejemo tudi razmetano posteljo. Saj veste, na poti do cilja je pomemben vsak korak in dobro je, da z dobrimi navadami začnemo že zjutraj.
Komentarji (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV