Redno čiščenje filtrov je potrebno, a ne zadošča, občasno je namreč treba intenzivno prečistiti tudi notranjost. V zaprtih vlažnih predelih obstaja verjetnost za razvoj mikroorganizmov, med katere prištevamo tudi plesen. Pojava s prostim očesom sprva ne opazimo, ga pa zavohamo. Ugodni pogoji za nastanek plesni so tako v pomivalnem kot tudi v pralnem stroju, če ju nekaj časa ne uporabljamo. Razvijejo pa se lahko tudi v strojih, ki so redno v uporabi, če pomivamo (peremo) pri nižji temperaturi, saj mikroorganizme uniči šele višja temperatura (vsaj 60 °C).
Kako se torej lotiti čiščenja pomivalnega stroja?
Najprej moramo očistiti ročici za pršenje. Pri večini strojev je dostop do njih razmeroma enostaven in prav tako snemanje, postopek naj bi bil opisan v navodilih za uporabo. Iz ročic je treba odstraniti vse tujke, ki so se morda zagozdili v odprtinah (nasvet: odličen pomočnik pri tem opravilu so zobotrebci). Ročici dobro speremo pod tekočo vodo in ponovno vstavimo.
Notranjost nato očistimo s posebnim sredstvom za čiščenje pomivalnih strojev, pri čemer vklopimo program z najvišjo temperaturo pomivanja. V kupljeni embalaži je količina, ki je namenjena za enkratno čiščenje. Čistilo je v plastenki in zaprto tako, da lahko pokrovček odvijemo in s tekočino omočimo krpo (najprimernejša je krpa iz mikrovlaken) in z njo še pred čiščenjem stroja temeljito obrišemo robove vrat, tesnila okoli vrat ter notranji rob stroja za vratno odprtino. Plast umazanije, ki se oprime teh mest, vedno znova preseneti. Nato pokrovček spet privijemo, z njega odstranimo varovalno folijo in plastenko, obrnjeno na glavo, postavimo v košaro za pribor, pri modelih s predalom za pribor pa v mrežo za posodo tako, da trdno stoji in je curki vode ne morejo prevrniti. Tekočina odlično očisti vse obloge in odstrani vse vonjave.
Preberite še:
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV