

Lončnice prostor polepšajo. Na njih si lahko spočijemo oči, ko dvignemo pogled od svojega dela. Vendar pa to ni edini razlog, zakaj bi zares morali imeti v delovnem prostoru nekaj rastlinja. Ta tudi izboljšuje kakovost zraka in nekatere rastline lahko iz njega celo izločajo različne snovi, ki nam lahko škodijo. Takšne sobne rastline so denimo zmajevec, spatifil, taščin jezik in zelenčica.
2. Naravna svetloba
Izkoristite vso naravno svetlobo, ki vam je na voljo. To bo izboljšalo vaše razpoloženje in vam olajšalo delo. Mizo zato postavite ob okno. Spet to pomeni, da boste lahko dvignili pogled in pogledali ven, ko se boste želeli malo spočiti in sprostiti.
3. Namizno svetilo
Izkoristite naravno svetlobo, a ne pozabite niti na dobro luč. Nikakor se ne zanašajte na kakšno, ki visi s stropa. Da bi lahko dobro delali, potrebujete dobro osvetljeno mizo. Zato nujno potrebujete namizno svetilo.
Preberite si še, s kakšnimi triki spremenite manjši prostor v večji.
4. Udobje
To je pomembno, da ne boste nehali delati zato, ker vas kaj boli. Poskrbite, da je računalniški zaslon na ravni oči ali malo nižje. In tipkovnica naj bo tako, da je del rok, ki se naslanja na mizo, paralelno s tlemi. Tudi stopala morajo brez težav počivati na tleh. Medtem ko boste delali oziroma se učili, boste vsekakor imeli tudi odmore. In da ti ne bi bili predolgi, je koristno imeti kar v istem prostoru še en naslonjač ali udobnejši stol. Vanj lahko sedete, da se spočijete, pa tudi, ko morate o čem razmisliti, narediti kakšen seznam ... Ob njem sta lahko talno svetilo in mizica za odlaganje. Prav tako je koristno, če si lahko kar v delovnem prostoru pripravite skodelico čaja ali kave. Tako vam ni treba hoditi v drug prostor, da bi se malo okrepčali. Ko morate kam drugam, namreč hitro izgubite koncentracijo in zapravite več časa, kot bi si želeli.


Delovni prostor ne sme imeti preveč dekoracije. Oziroma ne sme imeti takšne, ki bi vam lahko jemala pozornost. Pametno pa je za okras uporabiti to, kar vas spomni na vaše uspehe in vam vlije novih moči. Uporabite pravzaprav kar koli, kar mislite, da vam lahko da motivacijo. Lahko je to tudi fotografija nekega kraja, kamor boste odpotovali, če boste le opravili vse, kar morate oziroma ste si zadali. Sicer pa si stene za računalnikom ravno ne prebarvajte s kakšno živo rdečo, ker vas bo začela boleti glava, če boste več ur prisiljeni gledati vanjo. Raje uporabite nevtralnejše odtenke in morda uporabite rdečo v preprogi, ki je na tleh in vanjo najverjetneje ne boste strmeli več ur.
Preberite si še, kako lahko dekorirate s knjigami.
Preberite si še, kakšne napake največkrat delamo pri izbiri barv.
6. Praktičnost
V delovnem prostoru potrebujemo marsikaj, kar ni videti najbolj estetsko. Kabli, tiskalniki, kupi papirjev, spenjač ... Če le lahko, kable nekako skrijte za mizo. Tiskalnik pa pospravite v kakšno omaro, kjer imate lahko v mapah spravljene tudi vse papirje, v škatli pa pisarniške potrebščine. Na mizi imejte le tisto, kar potrebujete za trenutno delo.
7. Vonj
K večji produktivnosti si lahko pomagate tudi z eteričnimi olji. Najlažje je v prostor namestiti izparilnik. Da bi bolje delali, vanj nakapajte eno od naslednjih eteričnih olj: poprova meta, limona, bazilika, rožmarin – in sicer kemotip cineol.





Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV