Idealno je, da balkon uredimo tako, da postane pravzaprav še en dnevni prostor. Kot ta, ki je med štirimi stenami, je tudi ta, ki vseh nima, namenjen počitku, sprostitvi in seveda druženju. To pomeni, da je treba pri opremljanju in dekoraciji paziti na videz, vendar ni dobro, če to počnemo na račun udobja.
Udobje
Postavili ga bomo kar na prvo mesto. Balkon je treba opremiti tako, da se na njem dobro počutite. Stoli naj ne bodo dekoracija, temveč naj bodo čim bolj udobni. Razmislite, ali imate dovolj velik balkon, da si lahko privoščite kakšen ležalnik. Kako velika je lahko miza? Je lahko dovolj velika, da si boste kar na balkonu privoščili zajtrk, kosilo ali večerjo? Boste lahko tu obrok postregli še gostom? Se boste lahko družili? Opremljajte tako, da boste lahko povabili vse, ki bi jih radi povabili. Vse to je treba upoštevati in nato prostor urediti čim bolj prijetno.
Rastlinje
Kot vam ne bi predlagali, da balkon naredite lep, a neudoben, vam ne bi predlagali, da ga pustite brez rastlinja. Urbani vrtiček res ni za vsakogar, a vsaj nekaj lončnic lahko imate. Če je malo prostora, naj visijo s stropa ali naj bodo na ograji. Lahko na steno pritrdite police, kamor jih lahko položite.
Raziskave kažejo, da še posebej med delovnim tednom premalo časa preživimo v naravi. Ta pa dokazano dobro vpliva na počutje. Vpliva prav na naše možgane, in sicer tako, da nas pomiri in sprosti. Naj balkon zato postane vaša oaza narave sredi betona. Tako boste lahko užili vse njene dobre učinke, četudi ne boste mogli na sprehod. Uporabite čim več naravnih materialov.
Dekoracija
Že rastline so dekoracija; toda s čim bi še lahko okrasili balkon? Če ni ravno velik, pazite, da ne bo zaradi odvečne dekoracije deloval prenatrpan. Najbolje je, da okrasno delujejo kar predmeti, ki jih tako ali tako potrebujete. To so dekorativne blazine, lonci za rože, lanterne, ki so odlična ideja za nežnejšo osvetlitev zvečer. Poleg tega lahko izberete kakšno zanimivo svetilo, na mizi je lahko lep pladenj ... Medtem ko je priporočljivo, da so stoli čim bolj udobni, je miza lahko bolj dekorativna. Zagotovo ste že videli umetelne maroške mizice. Kaj takega deluje kot dekoracija, hkrati je povsem uporabno. V tem stilu je mogoče dodati še preprogo ali celo tabure. Dekoracijo pa lahko predstavljajo tudi ploščice, če izberete takšne z vzorcem ali vpadljivejšo barvo. Kot v vsakem prostoru morate kombinirati različne materiale in teksture, sicer bo vse skupaj delovalo preveč sterilno.
Barve
Kombinirati je treba tudi barve. Uporabite tiste, ob katerih se najbolje počutite. Večina izbere zemeljske barve, zeleno in modro. To so odtenki, ki pomirjajo. Toda vsaj z detajli lahko uporabite še rdečo, rumeno, oranžno ... To so barve, ki vas prebudijo, kar je še posebej uporabno, če na balkonu morda kdaj tudi delate. Močnejše in drznejše odtenke dodajte z dekorativnimi blazinami, okrasnimi lonci, preprogo …
Vzorci
Balkon za povrh popestrite s kakšnim vzorcem. Lahko je bolj ali manj vpadljiv; če vam je pri srcu sedaj tako priljubljen boemski slog, jih lahko kombinirate celo več. Hkrati lahko uporabite močnejše odtenke, kot sta rdeča in rožnata. Odlično se podata h kakšnim opečnatim ploščicam. To pa je španski slog, ki vam je prav tako lahko v navdih.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV