Ločeni prostori
Po feng shui filozofiji je priporočljivo prostore namensko ločiti, da se ustvari ravnovesje jina in janga. Prostori jang so tisti, v katerih čas preživljamo bolj aktivno in v katere spustimo tudi obiskovalce, kot je dnevna soba ali pisarna, medtem ko so sobe jin usmerjene k počitku in nudijo zasebnost, kot je spalnica. Eden največjih izzivov pri majhnih stanovanjih, zlasti garsonjerah ali enosobnih stanovanjih, je, da se vse dogaja v istem prostoru.
Če je mogoče, poskusite stanovanje razdeliti na prostore, kar lahko dosežete tudi s premičnimi zasloni, knjižnimi policami, zavesami, preprogami ali predelnimi stenami.
Poskrbite za dovolj svetlobe
Svetloba v stanovanju je velikega pomena, sploh ko gre za manjši prostor. Povečanje svetlobe lahko razširi dom vizualno in energijsko, kar lahko dosežete z belo barvo na stenah in stropu. Bela barva je najbolj odsevna barva, vnesete pa jo lahko tudi z umetninami, pohištvom in okrasnimi detajli.
Če je naravna svetloba težava, si lahko pomagate s primerno razporeditvijo svetil. Spreminjate lahko tudi vrsto osvetlitve, kot so stropne luči, delovna razsvetljava, nočne luči in svetilke v višini oči med sedenjem. Odbijte svetlobo po stenah, da dosežete maksimalni učinek.
Uredite predprostor
Vhod v vaš dom se imenuje 'usta chija', ker tam energija vstopa v prostor. V manjšem stanovanju so vhodna vrata pogosto neposredni vhod v bivalni prostor, brez kakršnega koli definiranega predprostora ali predsobe. Za boljšo energijo poskusite predprostor vsaj delno ločiti ali ga vsaj vizualno razmejite od dnevne sobe ali drugega prostora. To lahko storite tako, da vrata ali stene pobarvate v kontrastno barvo, uporabite predpražnik, da označite vhod, na steno namestite veliko ogledalo ali pa uporabite pregrado, da ustvarite občutek ločenosti v preddverju.
Spalnica
Najbolj intimen jin prostor v vsakem domu je spalnica. Po feng shuiju boste najboljši pretok energije dosegli na način, da posteljo postavite tako, da bo vzglavje navpično podprto s steno, ob obeh straneh postelje pa boste ohranili dovolj prostora.
Če je mogoče, se v majhnih stanovanjih izogibajte shranjevanju pod posteljo. Če potrebujete prostor za shranjevanje, tja pospravite mehke predmete, povezane s spanjem ali počitkom, kot so posteljnina, brisače, odeje in blazine.
Zaradi stiske s prostorom v majhnih stanovanjih mnogi namesto postelje uporabljajo kar raztegljivo zofo. S tem sicer ni nič narobe, v kolikor poskrbite, da je ta vsako jutro postlana in pospravljena.
Tudi za spalnico velja, da jo je najbolje fizično ali vsaj vizualno ločiti od delovnega prostora. Če je iz postelje mogoče videti delovni kotiček, lahko to namreč vpliva na slabši počitek in spanec.
Delovni kotiček
Če pogosto delate od doma, je priporočljivo, da delovno mizo postavite tako, da lahko med sedenjem v delovnem prostoru vidite vrata sobe, ne da bi bili neposredno v liniji z njimi.
Če nimate ločenega delovnega prostora, prav tako ni nobene težave. Da se boste lažje osredotočili in bili bolj produktivni med delom od doma, se pravilno in udobno namestite. Ko končate, obvezno pospravite vse delovne pripomočke, papirje, knjige, računalnik in drugo. To je še posebej pomembno, če imate težave z ohranjanjem dobrega ravnovesja med delom in zasebnim življenjem.
Jedilnica
V majhnem domu je jedilni prostor pogosto najbolj spregledan del. Po feng shuiju jedilna miza predstavlja polje prijateljstva, nenazadnje pa tudi vaše splošno dobro počutje. Če ni prostora za jedilnico, boste morda jedli na postelji, za mizo ali pred televizorjem. Vsi se lahko strinjamo, da to verjetno ni najboljša ideja, zato si uredite jedilni kotiček, četudi ni ravno velik.
Če nimate na voljo veliko prostora, se potrudite in si uredite prijeten prostor, kjer boste lahko v miru uživali ob hrani. Ugasnite televizor, poiščite lep pogrinjek, posodo, jedilni pribor, morda celo kakšno rožo.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV