Nikakor ne pozabite na dodatke, ki bodo vašo študentsko sobo spremenili v dom, kjer se boste prijetno počutili. Morda ne najbolj nujni vidik, pa vendar boste sčasoma z dodatki, kot so preproga, stenske fotografije in plakati, okrasne blazine, sobne rastline in drugi dekorativni elementi, svoj novi dom naredili prijeten in domač.
SPALNICA
Svetujemo, da začnete pri spalnici, saj boste večino stvari, kot so posteljnina, blazine in odeja, lahko prinesli od doma. Glede na to, ali se selite v že opremljeno stanovanje ali ga boste opremljali sami, je odvisno, kako si boste razporedili stroške. Postelja, pisalna miza in stol so trije ključni elementi za prijetno počutje in uspešno delo. Če ste omejeni s financami, potem svetujemo, da najprej poskrbite za te tri ključne kose pohištva, nato pa nadaljujete po seznamu s cenovno bolj dostopnimi izdelki, od enega do drugega prostora:
– postelja
– vzmetnica
– posteljnina
– odeja
– vzglavnik
– nočna omarica
– predalnik
– pisalna miza
– pisarniški stol
– dekorativni elementi
– namizna luč
– škatle za shranjevanje
– obešalniki
– koš za smeti
KOPALNICA
Kopalnica v študentskem stanovanju navadno ni ravno prostorna, zato razmislite o čimbolj optimalni razporeditvi obešalnikov za brisače, stojala za WC papir in drugih predmetov, ki jih boste prinesli s sabo. Ne glede na to, ali boste kopalnico uporabljali sami ali pa si jo boste delili s sostanovalci, poskrbite za nekaj osnovnih elementov. Higienske pripomočke, kot so brisače, milo in šampon, lonček za zobno ščetko, sušilec za lase ipd., boste najverjetneje želeli imeti svoje, druge predmete pa kupite skupaj s cimri, če jih imate, seveda:
– zavesa za prho
– kopalniška preproga
– brisače
– krpe za čiščenje
– čistilo za WC in kopalnico
– toaletni papir
– šampon
– lonček za zobno ščetko in zobno pasto
– krtača za WC
– ogledalo
– koš za umazano perilo
KUHINJA
Selitev v novo študentsko stanovanje običajno pomeni, da boste odslej za svoje obroke morali skrbeti sami. Študentski boni na srečo olajšajo situacijo, vseeno pa boste morali občasno kosilo ali večerjo pripraviti tudi sami – pa četudi le preprost ocvrt krompirček ali špagete s paradižnikovo omako. Kdo ve, morda boste sčasoma postali pravi kuharski mojster.
Najverjetneje se v vašem bodočem stanovanju že nahaja kuhinja z osnovnimi elementi in boste s seboj prinesli le svojo jedilno mizo in stole ter kakšen manjši gospodinjski aparat, jedilni pribor ter krožnike:
– kuhinjska miza in stoli
– opekač
– krožniki
– lonec
– ponev za jajca
– jedilni pribor
– posoda za kuhanje čaja ali kave
– kozarci
– skodelica za čaj
– kuhinjski nož
– rezalna deska
– skleda za solato
– cedilo za testenine
– odpirač za steklenice in pločevinke
– lupilec zelenjave
– posode za shranjevanje hrane
– kuhinjske krpe
– detergent za pomivanje posode + gobica
– papirnate brisače
– vrečke za smeti
DNEVNA SOBA
Nenazadnje morate opremiti tudi dnevno sobo, v kateri boste lahko sami, s svojimi cimri ali pa povabljenimi prijatelji preživljali prijetne večere.
Začnite z osnovnimi elementi, prostor pa lahko kasneje dopolnjujete, ko boste ugotovili, kaj še potrebujete.
Kavč naj bo ena glavnih osrednjih točk vaše nove dnevne sobe. Ker predvidevamo, da ga boste uporabljali precej pogosto, je najbolje, da izberete temnejšo barvo tkanine, ki je bolj odporna na madeže hrane in pijače.
Če želite TV v svojem stanovanju, je običajno lažja izbira namestitev na omarico, kot pa da ga poskušate pritrditi na steno. Poleg tega omara s predali in policami nudi dodaten prostor za shranjevanje, kar je vedno koristno:
– zofa
– kavna mizica
– televizija
– omara ali regal za shranjevanje
– okrasne blazine
– police
– odeja
– preproga
– lončnice
– sveče
– namizna svetilka
Nekaj dodatnih pripomočkov, ki pridejo prav:
– sesalnik
– metla + smetišnica
– kovček z osnovnim orodjem (kladivo, žeblji, izvijač itd.)
– električni podaljšek
– škarje + lepilni trak
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV