Kuhinje, ki so dandanes na voljo sodobnemu uporabniku, so zasnovane na različne načine in se v prvi vrsti prilagajajo tlorisni zasnovi samega prostora, vzporedno s tem pa željam in seveda tudi samim potrebam uporabnikov, ki bodo kuhinjo koristili na dnevni bazi. Ne glede na izbiro same oblike kuhinje, obstajajo določene zakonitosti, ki jih je priporočljivo upoštevati ravno zato, da si olajšate dnevno uporabo vse bolj središčnega prostora hiše, v katerem ne samo, da se večkrat na dan kuha, ampak se tudi srečuje in druži.
Tipološko kuhinje ločimo glede na tlorisno umestitev v prostoru, in sicer so lahko zasnovane linijsko, v obliki črke L ali U, tiste nekoliko bolj prostorne, in ta hip tudi izredno zaželene, pa predstavljajo linijske kuhinje z otokom. Pri umestitvi otoka je treba paziti, da je razdalja med njim in daljšim linijskim delom kuhinje vsaj 90 cm, da se med enim in drugim delom lahko neovirano gibljemo. Če se odločimo, da bomo na otoku poleg delovne površine imeli tudi štedilnik, moramo predvideti še namestitev nape ter primerno delovno osvetlitev. Namesto štedilnika sta v del kuhinjskega otoka pogosto vgrajena tudi umivalnik in manjša jedilna površina, ki je sicer v ravnini delovne in ima posledično nekoliko višje (barske) stole.
Kuhinjo si prilagodimo s smotrnim pozicioniranjem shranjevalnih površin in dodatnih odprtih poličk, ki jih zelo radi namenimo spravilu barvitih začimb. Če imate dovolj prostora, so super ideja tudi sveža zelišča v lončkih, ki jih imate tako vedno pri roki za kuho. Umestite jih lahko ali na notranji del delovnega pulta ali pa na vnaprej privijačena stojala za lončke, v katerih lahko shranjujete tudi kaj drugega.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV