Ceno ponudb na nepremičninskem trgu generira povpraševanje in september je zagotovo eden bolj 'vročih' mesecev kar se tiče iskanja študentskih sob ali stanovanj za najem. Glede na to, da študentje v povprečju iščejo cenovno dostopne namestitve, je temu primerno tudi stanje bivalne enote. Velikokrat je pohištvo zastarelo ali ga je na voljo bore malo, ostala oprema vidno obrabljena, v nemalo primerih pa si mora študent sobo deliti vsaj še z enim, če ne dvema sostanovalcema. Kljub temu je v nekaj preprostih korakih prostor mogoče urediti tako, da bo funkcionalen, topel, domač in hkrati prilagojen študijskim potrebam posameznega uporabnika.
Ključna pri tem je smislena organizacija in multufinkcionalno ali celo modularno pohištvo. Eden od najboljših načinov za ureditev majhnih večnamenskih prostorov so izbrani elementi, ki služijo več kot eni funkciji. Tako recimo tabure, ki je v prvi vrsti namenjen sedenju, uporabljamo tudi kot klubsko mizico. Če ima le-ta še dvižno zgornjo stranico, je notranjost odlična površina za shranjevanje, tako sobnega tekstila, kot drugih dodatkov. Podobno kot tabure lahko funkcionira tudi nižji predalnik na kolescih. Ko ga odpeljemo k postelji, postane nočna omarica, ko ga premaknemo h počivalniku, se spremeni v mizico, ves čas pa so vanj lepo pospravljene študijske potrebščine.

Domiseln poseg, ki vam bo prihranil ogromno prostora je tudi dvignjen spalni del. Tega se študenti lahko poslužijo, če imajo malenkost višje stropove od povprečnih dveh metrov in pol. Pod dvignjeno posteljo so možnosti ambientov, ki jih lahko ustvarimo, skoraj neskončne. Če je v višino dovolj prostora, lahko porstor koristimo kot dnevni kotiček, v katerega namestimo udoben dvosed, mehko preprogo, odeje in blazine, lahko pa ga namenimo tudi študijskemu kotičku. V vsakem primeru boste z dvigom postelje v porostoru pridobili še enkrat več prsotora, kot običajno. Če za takšen poseg vaša soba ni primerna, si lahko omislite posteljo, ki ima pod spalnim delom globoke predalnike, ali pa dvižno različico. Obe nudita veliko dodatne površine za shranjevanje.

Ne glede na pozicijo študijskega kotička, moramo biti pozorni na določene zakonitosti, kot je funkcionalno pisarniško pohištvo, v tem primeru miza in stol, ter zadostna količina shranjevalnih površin.
Večina rada pozabi, da je študentska soba namenjena predvsem študiju. Zato je smiselno investirati vsaj v nakup malo bolj kvalitetnega stola. Glede na to, da bomo na njem presedeli ure in ure, sploh v izpitnem obdobju, bo hrbtenica še kako hvaležna. Da bo delovni kotiček čim bolj optimalen, ga je treba oskrbeti tudi z zadostno količino svetlobe, ki jo poleg naravne, zagotovimo z namiznim ali stenskim svetilom.

Odličen način za popestritev ambienta so tudi raznovrstna ogledala. Izberite tista samolepilna raznih geometričnih oblik, ki jih na steni smiselno oblikujete v vzorec. To bo prostoru vneslo dodatno globino, lom svetlobe v obliki sončnih žarkov pa vam bo dal občutek, kot da ste v pravljici. Vsekakor izredno fotogenična intervencija.
S svojimi zamislimi, pa naj bodo še tako nore, vsekakor seznanite tudi vašega sostanovalca.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV