Prvi korak
Vsekakor se boste morali opremiti za hladnejše temperature. Poleg tega, da boste verjetno na balkon prišli v puloverju, na stole postavite mehke blazine, čez naslonjala poveznite tople odeje, v katere se lahko vedno zavijete, na tla položite preproge. Slednje naj bodo prav za zunanje površine, saj so iz materialov, ki so trpežnejši. A če se zmočijo, ko dežuje, vseeno poskrbite, da se lahko čimprej dobro posušijo, da ne bi prišlo do pojava plesni.
Najbolj elegantne so zemeljske barve, ki se ujemajo z okolico, predvsem s tlemi. Živahnejše barve raje vnesite z blazinami in odejami.
Drugačne barve
Narava skozi letne čase spreminja barve in temu je priporočljivo slediti. Ob prehodu iz toplega v hladno obdobje bolj prijajo izrazito topli odtenki, ki se pojavljajo že v sami naravi – od rumene in oranžne do rdeče in bolj nevtralnih temnejše rjave in dimno sive. Bež in svetlo siva sta po drugi strani barvi poletja in jeseni ni več priporočljivo, da prevladujeta, če si želite ustvariti občutek toplega, udobnega zavetja. Bela je elegantna, a deluje hladno.
Pika na i
Sijaj kovin je enostavna popestritev in jeseni so čudovita izbira elementi v bronastih, zlatih ali bakrenih odtenkih. Takšne so lahko posode za rastlinje, mizica, kakšen pladenj ... Delovali bodo luksuzno, ne da bi morali zanje odšteti veliko denarja. Ogrejejo ozračje in še dobro izgledajo. Jeseni so nepogrešljivi.
Topla svetloba
Jeseni je hitreje temačno, in sploh če boste želeli na balkonu jesti, se družiti ali morda brati, boste potrebovali vire svetlobe. Poskrbite, da je ta topla, poleg tega naj svetila predstavljajo še dekoracijo. Vedno šarmantna izbira so laterne, verige lučk in malo bolj nepričakovane viseče svetilke, če imate dovolj visok strop.
Sezonska dekoracija
Jesenske barve lahko vnesete tudi s sadeži, ki so takrat v sezoni. To so granatno jabolko, buča, kaki, kostanj, oreh ... Če jih v ličnih košarah iz naravnih materialov ali lesenih zabojih hranite na balkonu, postanejo dekoracija.
Teksture in vzorci
Res je čas, da na vse mogoče načine poskrbite za občutek večje topline. To lahko storite z več grobimi teksturami – od rebrastih do volnenih. Z vnosom drugačnega tekstila boste vsekakor povsem enostavno poletni balkon spremenili v jesenskega. Za hladno obdobje so seveda bolj primerni tudi nekateri vzorci, in sicer tisti močnejši, večji, vpadljivejši, od že klasičnega kara do kakšnih živalskih vzorcev.
Jesenski vonji
Če si med preživljanjem časa na balkonu radi prižgete dišeče svečke, boste seveda spremenili njihove vonje. Posegli boste po toplih vonjih cimeta, muškatnega oreščka, vanilije, ingverja ... in pozabili na tiste sveže poletne.
Ni še konec cvetenja
Tudi jeseni je lahko balkon oaza zelenja. V tem letnem času lahko še vedno cvetijo, denimo, mačehe, krizanteme in ciklame. Če niste ljubitelj vrtnarjenja, vsekakor posezite po jesenski vresi, trpežni rastlini, ki je najlepša prav v tem hladnejšem obdobju. Tudi kakšna zelenjava še uspeva in s tem ne le krasi – solata, ohrovt, rukola, špinača in redkvice.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV