Prednosti rednega beljenja sten presegajo samo estetsko vrednost
Pleskanje zidnih barv je pomembno, saj hkrati polepša in zaščiti stene in druge notranje barvane površine. S tem, ko svoje stene vsakih nekaj let osvežimo z novim nanosom barve, poskrbimo, da je dom zdrav, da je videti kar najbolje in da ohranjamo ali celo povečujemo njegovo vrednost.
"...Beljenje sten lahko poveča svetlost in osvetlitev prostora, kar lahko pozitivno vpliva na razpoloženje in dobro počutje ljudi v prostoru." pravi Merkurjev svetovalec.
Barvanje sten z visokokakovostno barvo je preprost način, da notranje zidne površine očistimo in pripravimo za naslednjih nekaj let. Profesionalno barvanje zahteva tudi ustrezno predpripravo, s katero zagotovimo ustrezen oprijem barve. Predvsem pa si pri beljenju sten zapomnite zlato pravilo – hitreje, ko se lotite, bolje je. Ne čakajte, da bodo stene popolnoma umazane ali celo odrgnjene in prekrite s plesnijo. Stene je priporočljivo osvežiti vsakih nekaj let ali prej, če so izpostavljene več negativnim dejavnikom.
Stene so izpostavljene marsičemu in se hitro umažejo
Kdaj ste nazadnje prepleskali stene? Pomislite na vso obrabo, ki jo vsakodnevno prenašajo površine vašega doma. Od visečih stvari na zidu, nečistoč in prahu, močne svetlobe, stene gredo skozi marsikaj. Hitro se umažejo in obrabijo.
"Redno beljenje sten lahko pomaga ohranjati čisto in higiensko okolje v prostoru, kar lahko zmanjša tveganje za širjenje bakterij in virusov ..." pove Merkurjev svetovalec in doda: "Vendar pa je pomembno, da pri beljenju sten uporabljamo varne in okolju prijazne materiale ter dobro prezračujemo prostor."
Zaščita pred vlago
Večina notranjih sten je izdelanih iz materialov, ki naravno absorbirajo vlago, ta pa je v notranjosti sten pravzaprav katalizator za rast plesni, ki lahko sčasoma zaradi prevelike absorbcije privede do resnih zdravstvenih težav. S svežim nanosom barve na steni ustvarimo nov sloj zaščite pred vlago, kot pove Merkurjev svetovalec: "Vlažnost v prostoru lahko povzroči nastanek plesni, ki negativno vpliva na zdravje ljudi. Beljenje sten lahko pomaga zmanjšati vlago v prostoru in s tem preprečiti rast plesni. "
Vlaga, ki povzroči nastanek plesni, negativno vpliva tudi na same stene. Nov premaz barve na stenah lahko pomaga zapreti absorbcijo vlage in zmanjša dodatno težo, ki lahko obremeni strukturno trdnost doma. Prednost kakovostne barve je tudi v tem, da pomaga odbiti vso umazanijo, prah in alergene, kar olajša vzdrževanje čistega in zdravega doma.
V kolikor se v vašem domu zaradi vlage pogosto pojavljajo težave, je priporočljivo uporabiti antimikrobno barvo, ki preprečuje razvoj mikroorganizmov.
Barve iz hiše ali stanovanja naredijo dom
Pleskanje ponuja priložnost, da barvo svojih sten uskladimo z dekorjem, pohištvom in, kar je najpomembneje, s svojo osebnostjo. Vsaka barva v nas vzbudi nek občutek, pa naj gre za živahno rumeno, kraljevsko modro, snežno belo ali katerikoli drug odtenek.
Z barvanjem notranjih sten, oblog in drugih zidnih površin prekrijemo trajne sledi ali madeže, ki jih je težko odstraniti in tako domu podarimo neko novo svežino.
Najbolj univerzalna barva je seveda bela, vendar je odločitev, kateri barvni odtenek bomo izbrali, odvisna od osebnega okusa in stila, pravi Merkurjev svetovalec: "Trendi barv za notranje stene se lahko spreminjajo glede na sezono in trenutne modne smernice, vendar pa so nekatere barve vselej priljubljene. V zadnjem času so v trendu predvsem nevtralne barve, kot so bela, siva, bež in svetlo rjava. Te barve so zelo vsestranske in se dobro ujemajo s številnimi drugimi barvami, kar omogoča ustvarjanje različnih učinkov in vzdušij. Poleg nevtralnih barv pa so v trendu tudi pastelne barve, kot so nežno roza, modra, zelena ali rumena. Te barve lahko prostor naredijo bolj svež in sproščujoč. Druga priljubljena barvna paleta vključuje temnejše barve, kot so temno modra, zelena in rjava, ki lahko dodajo prostoru globino in eleganco ... "
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV