Če v svojem domovanju nimamo možnosti, da bi mokro obutev in dežnike posušili na terasi, dvorišču ali kakšni drugi zunanji površini, se moramo znajti nekoliko drugače.
Rešitve za shranjevanje mokrih čevljev
Ker je prvi stik med zunanjim in notranjim prostorom v večini primerov hodnik ali predsoba, tam predvidimo tudi določen del (pa čeprav majhen) za shranjevanje garderobe. Po navadi se odločimo za omarice, ki lahko segajo od tal do stropa, in nam tako omogočajo kar največji izkoristek prostora. Te so lahko tudi predeljene oziroma sestavljene iz odprtih, polodprtih ali zaprtih delov. Če so čevlji suhi, jih brez večjih težav pospravimo v kateri koli omenjen del shranjevalnih površin. Če so mokri, pa jih pustimo na odprtem, vsaj dokler se ne posušijo. Lahko jih odložimo na predpražnik iz gume s poglobljenim dnom. To nudi odlično zaščito in omogoča, da voda iz čevljev ne odteka direktno na talno oblogo, temveč ostane znotraj predpražnika. Čiščenje tega pa je ravno zaradi sestave precej enostavno, saj ga le speremo pod vodo. Če želimo, da je omenjeni predpražnik videti malo bolj zanimivo, ga lahko nadgradimo kar sami, in to zelo preprosto. Znotraj robov naložimo prodnike, ki so bodisi beli, sivi ali raznobarvni, naberemo pa jih kar v bližnji okolici. Sčasoma se bo med njimi sicer nabral prah in kakšen delček blata ali ostale umazanije, vendar tudi te preprosto speremo z vodo in kančkom čistila. Če nam je ljubše, tudi posodo za prodnike lahko izdelamo sami.
Z nekaj triki do svetlega in prostornega hodnika
Mokre čevlje lahko osušimo tudi drugače. Če je naš hodnik opremljen predvsem s policami in obešalniki, so, glede na slog, popolna izbira tudi obešalniki ali stojala za čevlje. Lahko so kovinski ali leseni in večinoma narejeni tako, da lahko naenkrat shranimo več parov. Izredno priročni so tudi kovinski shranjevalni boksi na koleščkih, v katere čevlje lahko spravimo že zunaj in jih nato preprosto pripeljemo pod kakšno polico ali klopco namenjeno preobuvanju.
Kam z mokrim dežnikom?
Za shranjevanje dežnikov so najprimernejša stojala. Na voljo je ogromno različnih oblik in materialov, med katerimi lahko izbiramo, a glede na to, da bo stojalo namenjeno tudi za spravilo mokrih dežnikov, je najbolj smotrno, da izberemo kovinski model. Je zelo priročen in estetsko nevtralen element, prav zaradi velike izbire. Obstajajo namreč mrežasti, perforirani, celo takšni v obliki napisov, ali pa čisto preprosti, v obliki valja ali škatlasti. Poleg kovinskih so primerni tudi plastični ali celo keramični in stekleni, le da je pri uporabi teh potrebna večja previdnost. V vsakem primeru je pomembno, da je stojalo za dežnike sestavljeno iz materiala, ki je odporen na vodo. Kakšni leseni pleteni koši pridejo v poštev le za suhe dežnike, razen v primeru, ko so dodatno zaščiteni s premazi, odpornimi na stik z vodo.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV