Vtičnice in stikala
Vtičnice, stikala, električni kabli kuhinjskih aparatov, polnilec za telefon … vsega tega se pogosto dotikamo z umazanimi rokami in lahko so pravo leglo bakterij. Dobro je, da jih vsake toliko obrišemo s čisto krpico, na katero smo nanesli univerzalno čistilo.
Naprave
Daljinski upravljalnik je še en predmet, ki bi ga bilo treba pogosteje čistiti, prav tako bi bilo večkrat treba očistiti tudi tipkovnico, obrisati ohišje računalnika, ekran, miško ... Prebrišite jih z alkoholom, lahko pa uporabite kar krpice za čiščenje očal.
► PREBERITE: Vse te bakterije so našli na mobilnih napravah!
Koš za smeti
Večkrat mesečno operite notranjost koša za smeti z detergentom in splaknite z vročo vodo ter obrišite do suhega oziroma počakajte, da se popolnoma osuši, preden vanjo postavite novo vrečko za smeti. Lahko tudi v smetnjak popršite nekaj sredstva za dezinfekcijo, vsakič ko odstranite polno vrečko. Tako bo tudi manjša verjetnost, da bo vaš koš zaudarjal.
'Druga stran' pohištva
Ni dovolj, da pobrišemo vrhnjo površino mize, omaric. Pobrišite tudi notranjost, police, predale, mizico in stole pa tudi s spodnje strani. Tudi ko očistite sedežno garnituro oziroma ko sesate stanovanje, prestavite sedežno garnituro, da počistite površino pod njo, če je le mogoče. S tankim dolgim nastavkom za sesalec posesajte še spodnjo stran garniture.
Zavesa v kopalnici
Če imate doma nameščeno zaveso v kopalnici, nikar ne pozabite očistiti še te, ko se lotite čiščenja kadi. Na njej se nabira umazanija, razvija se plesen, ki jo potem vdihavamo, ob vsakem dotiku zavese pa jo neposredno nanašamo na našo kožo- Priporočljivo je, da zavese vsaj dvakrat tedensko z notranje in zunanje strani obrišemo z alkoholnim kisom, lahko primešate tudi sodo bikarbono.
► PREBERITE: Najboljše domače čistilo za kopalnico!
Notranjost (ženske) torbice
Enkrat tedensko bi bilo dobro iz torbice odstraniti papirčke in drugo odvečno navlako, obrisati notranjost in zunanjost. Pomislite, kje vse jo odložite in kako umazane so vaše roke, ko brskate po njej.
Čopiči za ličenje
Dobro bi jih bilo očistiti kar vsakič po uporabi ali vsaj na 2 dni, lahko jim enkrat tedensko privoščite tudi 'kopel', v katero natočite toplo vodo in kanete nekaj kapljic običajnega šampona. Dobro jih splaknite pod tekočo vodo in osušite, preden jih pospravite nazaj v omarico ali predal.
Modrček
Kako pogosto ga operete? Stavimo, da večinoma preredko. Oprati bi ga morali po približno treh nošenjih. Modrčke operemo v posebnih mrežicah za pranje perila, da se ne poškodujejo. Če bi ga prali po vsaki uporabi, bi se lahko prehitro uničil, tako da tudi pretiravati ni treba.
Prevleke za dekorativne blazine
Če imate na sedežni garnituri ali na postelji dekorativne blazine, je treba tudi te redno prati. Predstavljajo namreč idealno okolje za razmnoževanje pršic in razvoj plesni.
Zobna ščetka
Zobne ščetke ne čistimo – preprosto zamenjamo jo z novo. Ni priporočljivo, da eno ščetko uporabljamo več kot 3 mesece. V tem času jo občasno potopite v lonček z malo ustne vodice, da jo razkužite, po vsaki uporabi pa dobro sperite pod tekočo vodo, da ne bo med ščetinami ostajala zobna pasta.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV