Nekaj prilagoditev
Tudi ko je mrzlo, je preživljanje časa na balkonu lahko zabavno, vendar le, če ga prilagodite novim vremenskim razmeram. Seveda je slednje najlažje, kadar je zaprt. A del domovanja, ki ga redno uporabljate, lahko jeseni in pozimi ostane tudi, kadar ni. Kako?
Toplota
V hladnem delu leta so neuporabna hladna kovinska sedišča. Potrebujete nekaj oblazinjenega. Balkonsko pohištvo, ki je poleti prijetno hladilo, morate prekriti z blazinami, pregrinjali in toplimi odejami. Te naj bodo kar volnene. Obvezno naj bo pri roki ena, v katero se lahko zavijete. Zelo uporabna so tudi pregrinjala iz umetnega krzna. Tako ustvarite pravo toplo gnezdo. Dodatno vas pogreje topli napitek. Še bolj pa zunanji grelnik. Le pazite, da ga uporabljate varno.
Shranjevanje
Še prijetnejši prostor postane, če lahko tla prekrijete z debelo preprogo. A jesen in zima sta obdobje dežja in snega, zato jo morate umikati. Najlažje je, če imate pohištvo, ki ima možnost shranjevanja, in lahko vanj pospravite vse tkanine, ki smo jih dosedaj omenili. Dodatno ga lahko zaščitite s plastično prevleko oziroma ga premaknete v del balkona, ki je manj izpostavljen vremenskim razmeram. To je manj prijeten del jesenskega in zimskega uživanja na balkonu. A ko celo v tem času posije sonce, boste veseli, da ste pripravljeni in lahko hitro balkon spremenite v čudovit kotiček.
Dekoracija
Že tople odeje in prevleke kot tudi blazine so dekoracija. Poskrbijo za zanimive teksture. Priporočljivo je, da izberete jesenske oziroma toplejše barve, ki so lahko tudi temnejše, denimo bogata temno rdeča ali oranžna. Z jesenskim oziroma zimskim balkonom pa se podajo tudi rustikalni vzorci, kot je škotski karo.
Tople barve so priporočljive, ker sploh pozimi vse lahko postaja vse bolj sivo. Še nekaj, kar to sivino poživi, je topla svetloba. Obesite svetlobno verigo in sveče postavite v laterne. To so spet elementi, ki jih boste morali sicer pospravljati, ko balkona ne boste uporabljali.
Če boste na mizo odlagali toplo pijačo, pa poskrbite za podstavke, ki ravno tako delujejo jesensko – takšni so denimo leseni.
Nekaj več
Osnovno, kar potrebujete, da uporabljate balkon tudi jeseni in pozimi, je topla odeja, v katero se zavijete. Dodatna dekoracija je tisto več, a vendarle ste verjetno na tem portalu, ker ravno v tem – več – uživate. Zato lahko pripravite okras za mizo (lahko je ta, na katero odlagate napitek ali še kakšna, ki jo lahko imate le za ta namen). Dekoracijo pospravite v košaro, da jo lahko hitro umaknete, ko dežuje ali sneži. Jeseni lahko košaro napolnite z bučami, želodi, storži, kostanji, celo z listi ... Sezonsko lahko menjate, kar je v njej. Večje buče bi lahko kot okras pravzaprav le zložili v kot (da bi dobro izgledalo, jih mora več stati skupaj). A mora biti takšen, ki ga ne doseže dež. Zato je košara običajno bolj praktična ideja. Še en zanimiv okras, ki deluje toplo, a ni najbolj praktičen, saj ga morate spet umikati – pa je tudi makrame, ki ga obesite na steno. Morda le ob posebnih trenutkih, ko želite denimo pojesti romantičen zajtrk na balkonu.
Rastlinje
V tem času se rastlinje, ki nas je razveseljevalo poleti, poslovi. A to ne pomeni, da mora biti balkon pust. Obstajajo vrste, ki lahko razveseljujejo s svojo lepoto vse do pomladi. Če vas vrtnarjenje ne veseli, lahko vedno pogoljufate z umetnim rastlinjem. Pomembno je, da ustvarite kotiček, ki je lep na pogled.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV