Dominvrt.si
image (28)

Slovenska družina prejela ta izračun

S.C.
28. 06. 2018 15.14
0

Mesečni stroški električne energije za marsikoga predstavljajo veliko breme, sploh če je v gospodinjstvu veliko porabnikov elektrike. Ravno zato je investicija v sončno elektrarno pametna naložba tako s finančnega kot ekološkega vidika, kar potrjuje tudi primer družine Janc.

Glede na to, da je sončna energija najbolj čist in perspektiven obnovljivi vir energije in da razvoj na področju sončnih celic zelo hitro napreduje, razcvet domačih sončnih elektrarn v zadnjih dveh letih ni posebno presenečenje. Proizvajanje elektrike za lastne potrebe je namreč postalo realnost, tudi zato, ker cene močno padajo, investicija v lastno sončno elektrarno pa je naložba, ki dolgoročno prinaša številne ugodnosti. Tudi z ekološkega vidika. Da se je ozaveščenost ljudi pri ohranjanju našega planeta povečala, se strinja tudi ga. Marija Janc iz Spodnjih Dupelj: »Vse več je ločevalnih kontejnerjev, električnih avtomobilov in vse več je tudi sončnih elektrarn.« Ker sta z možem zelo ekološko usmerjena, predvsem pa zato, ker njuna hiša stoji na mestu, kjer večino dneva sije sonce, sta se odločila za montažo sončne elektrarne. Obrnila sta se na podjetje GEN-I Sonce, ki je leta 2016 prvo v Sloveniji na trg lansiralo ponudbo samooskrbnih domačih sončnih elektrarn na ključ in s tem naredilo izjemen preboj.

Montaža sončne elektrarne prinaša številne prednosti

»Aprila letos smo družini Janc montirali sončno elektrarno nazivne moči 10 kW, ki bo letno proizvedla približno 980 kWh elektrike na 1 kW nazivne moči. Načrtovana velikost elektrarne ustreza oceni njihove letne porabe električne energije, ki je v obdobju med aprilom 2017 in aprilom 2018 znašala 10.320 kWh,« pojasnjujejo v GEN-I Sonce in dodajo: »Naložba v sončno elektrarno je družino stala dobrih 13.000 evrov, v ceni je že vključeno tudi vzdrževanje elektrarne. Odločili so se za 7-letno brezobrestno obročno odplačilo. Ocenjujemo, da bo družina Janc pri stroških za elektriko letno prihranila dobrih 1.000 €, v 30 letih, kolikor je pričakovana življenjska doba sončne elektrne pa prihranila dobrih 30.000 €. V tem času bodo proizvedli skoraj 300.000 kWh zelene eneregije in zmanjšali ogljični odtis za skoraj 150.000 kg CO2

Izračun prikazuje tudi spodnja tabela.

Prednost same sončne elektrarne pa niso le prihranki, pač pa si bo s pokrivanjem lastne porabe električne energije družina Janc zagotovila energetsko neodvisnost in se hkrati zavarovala pred spremembami cen dobave električne energije.

V povprečju se investicija v sončno elektrarno, ki ima ob rednem vzdrževanju življenjsko dobo več kot 30 let, povrne v 12 letih. Ta doba pa se lahko še skrajša za okoli dve leti v primeru pridobitve finančne spodbude s strani EKO sklada.

V podjetju GEN-I Sonce vsako stranko obravnavajo individualno, poskrbijo za vse izračune, sami urejajo vso potrebno dokumentacijo in pridobijo vsa dovoljenja; celoten projekt torej izvedejo na ključ.

Razmislite torej, ali ne bi tudi vi tako kot Jančeva postali samooskrbni ter si s tem zagotovili brezskrbnost in popolno udobje v lastnem domu.

Sponzorirana vsebina

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 836