Pri projektu je sodelovalo tudi podjetje Hidria. Aleksander Hatlak, direktor programa obnovljivih virov energije pri podjetju, nam je povedal, da so pri gradnji ljubljanske Kristalne palače sodelovali s svojimi rešitvami s področja ugodja bivanja in zelenih tehnologij. Poleg tega, da so poskrbeli za ugodno klimo in požarno varnost, so na južnem pročelju namestili tudi sončno elektrarno.
»Skupaj z našim partnerjem smo zasnovali fotovoltaični modul, ki se dimenzijsko in oblikovno vključuje v fasado ter hkrati učinkovito pretvarja sončno obsevanje v električno energijo. Moduli so izdelani iz temno modrih monokristalnih silicijevih celic v okvirju iz črno eloksiranega aluminija na črni podlagi,« nam je razložil Hatlak.
Fotovoltaika se je zlila s fasado objekta
»Poleg učinkovitosti sistema je bil za investitorja pomemben dejavnik, kako se bo fotovoltaika vključila v fasado objekta.« Zato so, kot je povedal Hatlak, na južni strani fasade stolpnice in na spodnji objekt namestili 613 fotovoltaičnih modulov. Ti sestavljajo generator elektrarne z močjo 88 kWp, ki v enem letu proizvede 967.500 kilovatnih ur električne energije.
Komentarji (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV