Podstavek za čevlje
Mogoče ga je kupiti, lahko pa v ta namen izkoristite dovolj velik pladenj ali pekač, ki ga ne uporabljate več. Včasih je mogoče takšne stare predmete najti v kuhinjah starih staršev. Tako poskrbimo za zelo ekološko ponovno uporabo, saj preprečimo večanje smetišč. Poleg tega je star pekač lahko prav dekorativen.
Bistveno pri podstavku je, da voda ostane v njem in ne najde poti do tal ter ga je enostavno pomiti. Lahko ga pomaknete pod mizo ali klop, če jo imate. Slednja je še posebej uporabna pozimi, saj je sede lažje obuvati in sezuvati zimsko obutev. Povrh vsega podstavek ne bo v napoto. Vendarle je treba poiskati mesto, kjer se ob njega ne bo nihče spotaknil.
Še en način je, kako lahko nekaj uporabnega v prostoru spremenite še v nekaj dekorativnega. Potem ko najdete primeren podstavek (ni torej treba, da je kupljen, uporabite lahko kar koli, kar ima robove in se lahko zmoči), ga napolnite z lepimi kamenčki. Nanje nato odlagajte čevlje. Takšna naravna dekoracija je celo zastonj.
Predpražnik ali dva
Idealno bi morali v letnem času, ko veliko krat dežuje ali celo sneži, imeti kar dva. In sicer enega zunaj, pred pragom, in drugega takoj ob vhodu, v notranjem delu. Medtem ko prvi odstrani več umazanije, je drugi takšen, da dobro vpija vodo. Tu nato stojite, ko se sezujete in obutev odložite na podstavek. Ko je vreme suho, lahko ta drugi predpražnik tudi umaknete.
Kljuke za obešanje
Tudi mokrih vrhnjih oblačil – jaken, šalov, kap ne morete kar pospraviti v omaro, kot bi lahko naredili, dokler so suha. Najbolje je, če lahko z notranjega predpražnika dosežete tudi kljuke, na katere lahko obesite te mokre stvari, da se posušijo. Še bolje je, če so lahko tik nad podstavkom za čevlje, če bi morda na tla kapljalo.
Kljuke za obešanje so znova priložnost za dekoracijo, izbire je veliko in lahko najdete takšne, ki bodo pritegovale pozornost, kadar na njih ne bo nič obešeno. Ne pozabite stvari, ko so suhe, pospraviti in s tem narediti prostor za nove, ki bodo mokre. Nič niste naredili, če boste domov prišli premočeni in boste morali najprej pospravljati že suhe stvari s kljuk, pa tudi s podstavka.
Če imate otroke, lahko kljuke obesite na njihovi višini, da bodo sami lahko obesili svoje mokre stvari. Tega se bodo navadili in nikoli ne bodo zakorakali premočeni v preostanek domovanja, zaradi česar bi morali hiteti po krpo, da pobrišete vodo, ki so jo za seboj pustili. V hodniku je kljub delujočem sistemu sušenja sicer pametno imeti vedno pri roki suho krpo ali brisačko, s katero pobrišete tla, ko je treba.
Premalo prostora?
Da bi imeli poleg prostora za shranjevanje še prostor za sušenje, morate – sploh v zimskem času – v hodniku, ki ni velik, preveriti, da imate le stvari, ki jih redno nosite. Že če nekaj nosite redko, to raje pospravite v drug del domovanja. Res je pomembno, da imate prostor, da mokre stvari dobro posušite, preden jih spet postavite na ustaljeno mesto.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV