Ste posadili semena? Škoduje jim tako preveč kot premalo zalivanja. Zelo morate paziti, da je vlažnost prsti ravno pravšnja. Da bi bila čim bolj stabilna, vam lahko pomaga plastična folija. Z njo prekrijte zgornji del lončka, a vseeno vsak dan preverjajte stanje prsti. Folijo pri priči umaknite, ko opazite, da so semena vzklila.
Folija res pride prav, ko ste na poti. Ne le da bi zaščitili hrano. Če se med potovanjem šampon ali gel za prhanje v kovčku še ni razlil vam, se je zagotovo že komu, ki ga poznate. Če niste prepričani, da bo pokrovček zdržal, ga je varneje zaviti s plastično folijo. Vso takšno kozmetiko nato skupaj položite še v eno vrečko, da ne bo umazala oblačil. Če vas skrbi, da bodo kaj umazali podplati čevljev, ki ste jih pospravili v kovček, lahko ovijete tudi te.
Se odpravljate na peščeno plažo ali v puščavo? Telefon lahko zaščitite s plastično folijo.
Se selite? S folijo lahko ovijete še polne predale in jih preselite kar tako, ne da bi jih spraznili. Ob selitvi je kakršen koli trik, s katerim prihranite čas, zlata vreden.
Belite? Ravno tako lahko marsikatero površino zaščitite s plastično folijo, ki jo je enostavno odstraniti, ko končate. Ne pozabite, da lahko tako zaščitite tudi naprave, kot je televizor.
Si sami strižete lase? Če to počnete nad umivalnikom, ga zaščitite s folijo in tako res preprečite, da bi v odtok zašli odstriženi lasje. Ti lahko sčasoma pripeljejo do zamašitve.
Kupili ste rezano cvetje, a vas skrbi, ker ga ne morete takoj odnesti do vaze? V cvetličarno oziroma katero koli prodajalno, kjer prodajajo tudi cvetje, pridite pripravljeni. Stebla zavijte najprej v vlažno papirnato brisačko in nato še v folijo. Rezano cvetje začne propadati takoj, ko ne stoji več v vodi. S folijo ta naravni proces upočasnite.
Verjetno ste že opazili, da v prodajalnah s hrano občutljivo zelenjavo, kot je denimo brokoli, zavijejo v folijo. To lahko naredite tudi doma, če veste, da nečesa ne boste mogli dovolj hitro porabiti.
Nekateri trdijo, da celo banane počasneje zorijo, če jih pri vrhu šopa ovijete s folijo. Če menite, da jih ne boste uspeli pojesti pravočasno, lahko poskusite, ali trik deluje. Sicer lahko zorjenje najprej upočasnite s tem, da jih pospravite v hladilnik. Lahko jih tudi zamrznete. V tem primeru jih morate olupiti.
V hladilniku lahko police ovijete s folijo. Tako postane čiščenje lažje, ko se kaj polije oziroma se kako drugače umaže. Enako je mogoče storiti s policami, na katerih shranjujete čevlje, saj se hitro umažejo. Če le lahko, poenostavite čiščenje.
Ste si naredili smuti in vam ga ni uspelo pravočasno spiti? Ko zapustite domovanje, ga poskušajte vzeti s seboj tako, da kozarec prekrijete s folijo.
Treba je vedeti, da se plastična folija prime nase, ne pa denimo na kozarec ali pekač. Zato je treba uporabiti dovolj velik kos. Kar žal ni ekološko. Tako marsikdo najprej poskuša uporabiti čim manjši kos, a je prisiljen tega zavreči in uporabiti večjega.
Vsekakor obstajajo trenutki, ko pride plastična folija prav, a nemogoče je o njej pisati, ne da bi opozorili na posledice, ki jih ima njena raba za okolje. Če le najdete način, kako jo lahko zamenjate z bolj ekološko rešitvijo, to vsekakor storite. Konec koncev je bila izumljena šele sredi prejšnjega stoletja in do tedaj so ljudje znali preživeti tudi brez nje.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV