''Ne gre za nakupovanje samo toaletnega papirja. Večje zaloge nakupa papirja seveda padejo v oči in nehote človek pomisli, le zakaj je treba nabavljati tako velike količine nečesa, ki niti ni tako pomembno za naše življenje. Ljudje smo v današnjem času prestrašeni. Ob takšnih pretresih, kot je sedaj nevarnost koronavirusa, nas seveda zagrabi panika. No, panika zagrabi ljudi, ki so v osnovi nezreli oziroma imajo nastavke nevrotične osebnosti. Osnova nevroze je namreč temeljna tesnoba, ki se pojavlja ob misli na smrt. Smrt pa smo dobesedno izrinili iz naše zavesti. Nekako v smislu misli, ki jo je pred leti izrekel pokojni dr. Anton Trstenjak: 'Vem, da bom umrl, vendar verjamem pa ne!' Smrt se nas ne tiče več, ne verjamemo, da bomo umrli, in vsa zahodna družba se obnaša tako, kot da bomo živeli večno. Kult mladosti se kaže v nezrelosti starajočih dam in gospodov, ki se pomlajajo z neštetimi kirurškimi posegi. Nič ne pomaga, umrli bomo z bolj ali manj napeto kožo na obrazu. Potem pa se pojavi virus, ki je neznan. Soočimo se s svojo nemočjo, vsemogočnost modernega človeka je na preizkusu in panika je odziv na neznano oziroma na spoznanje, da lahko tudi umremo. Obrambna reakcija je, kot vidimo, nakupovanje vseh mogočih živil v enormnih količinah. Najbolj groteskno pa je to, da si mnogi kaj dosti ne bodo mogli s temi živili pomagati, ker jih preprosto ne bodo znali uporabiti (mnogi se prehranjujejo s hitro hrano in v restavracijah),'' nam je pred kratkim zaupal dr. Andrej Perko glede splošnega stanja, ki trenutno vlada v svetu in pri nas. Celoten intervju si lahko preberete tukaj:

''Za vse naše stranke – dovolj toaletnega papirja imamo. Na vse pretege se trudimo, da jih imamo vedno na zalogi. Ampak lepo vas prosim, ne 'skladiščite' jih, saj obstajajo ljudje, ki obupno iščejo in potrebujejo zgolj en paket, ampak ga zaradi vas morda ne bodo dobili.'' Tako pa je začel svoj zapis na Instagramu Hazem Sedda, lastnik trgovine v Avstraliji, natančneje v Sydneyju.
Omenjeni lastnik je v svoji trgovini na začetku epidemije koronavirusa, ki se je razširil po vsem svetu, role papirja ponujal celo brezplačno – seveda v upanju, da bodo te vzeli tisti, ki si jih resnično ne morajo privoščiti. Hkrati jih je že takrat pozval, naj bodo solidarni do drugih in jih vzamejo toliko, kolikor jih resnično potrebujejo. To je očitno za vsakega posameznika neka drugačna 'mera'. Seveda solidarnostni ukrep ni šel po planu, saj so ljudje grabili papir, zato je lastnik omenjeno gesto umaknil. Zdajšnje okoliščine pa naj bi presegle vse meje dobrega okusa, saj se je lastnik trgovine, prav zaradi ljudi, ki so kopičili toaletni papir, posledično pa so nekateri, tudi in predvsem socialno ogroženi in/ali starejši, ostali brez.
Tako je Hazem ob toaletnem papirju obesil napis 'En paket toaletnega papirja za 3,5 avstralskega dolarja (kar je 1,95 evra), dva paketa za 99 avstralskih dolarjev (kar je malo več kot 55 evrov). Poleg zgoraj napisanega citata je na list dopisal še: ''Ne bodite pohlepni – pomislite tudi na druge!''
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV