Le, kar je nujno
Če želimo potovati z malo prtljage, se moramo v prvem koraku sprijazniti, da s seboj pač ne bomo imeli pol omare, kar posledično pomeni, da ne bomo imeli ogromno izbire. Cilj mora postati nekaj drugega, in sicer, da imamo s seboj tisto, kar nujno potrebujemo.
"Za vsak primer"
S seboj ne nosimo ničesar, ob čemer pomislimo: "za vsak primer." Če se zgodi, da smo denimo nepričakovano povabljeni na elegantno večerjo, se bomo pač v tistem trenutku nekako znašli. Ne bomo s seboj nosili elegantnih oblačil, če obstaja le majhen odstotek možnosti, da si jih bomo imeli priložnost nadeti. Če se zgodi malo verjetno, si bomo že kaj izposodili ali kaj kupili. Trgovine so danes praktično povsod.
Kar je mogoče kombinirati
Če imamo s seboj štiri majice in štiri pare hlač, bi morali imeti kar šestnajst mogočih kombinacij. Vedno je praktično vzeti s seboj garderobo, kjer se vse ujema z vsem. To dosežemo z nevtralno barvno paleto. Za poživitev lahko imamo s seboj elemente, ki v prtljagi zavzamejo manj prostora – denimo kakšen šal ali nakit. Omenili smo nepričakovano elegantno večerjo. Običajno črno obleko, ki jo je mogoče nositi tudi čez dan, bi lahko zvečer naredili elegantnejšo s pomočjo nakita.
Pranje
Spakiramo lahko za manj dni in oblačila operemo. Danes je skoraj povsod mogoče najti pralnice. Velikokrat so njihove storitve cenejše kot plačilo za več prtljage na letalu. Spodnje perilo, majice in nogavice pa lahko seveda operemo sami ročno.
Kaj je mogoče vzeti stran?
Vse, kar nameravamo vzeti s seboj, je pred pakiranjem pametno zložiti na posteljo. Tako lahko še enkrat ocenimo svojo izbiro. Ko še nismo vešči minimalističnega pakiranja, si lahko postavimo pravilo, da vsakič vzamemo stran denimo tri stvari. Tako smo prisiljeni razmišljati, čemu se lahko odrečemo.
Na poslovni poti
Ko moramo delovati profesionalno, se zdi nemogoče, da bi imeli malo prtljage. Vendar je mogoče. Oblačila so lahko v nevtralni barvni paleti ter izbrana tako, da je na voljo več različnih kombinacij. Eno jakno lahko enkrat nosimo s hlačami, drug dan s krilom. Menjati je mogoče šale in nakit ter s tem ustvarjati vtis, da smo vsak dan drugače oblečeni.
Oblačenje v slojih
Ko je vreme spremenljivo oziroma nismo prepričani, kako toplo/hladno bo, nam prav pride načrtovanje oblačenja v slojih. S takšno garderobo smo prilagodljivi. Tudi če odhajamo v hladnejše podnebje, je lažje spakirati več tanjših oblačil, ki jih je mogoče nositi slojevito, kot en debel pulover.
Omejitve
Postavimo si omejitve. Denimo da ne bomo vzeli s seboj več kot dveh parov čevljev ali da bomo imeli le eno jakno. Na srečo je danes modno eklektično oblačenje; mogoče je denimo nositi krilo s športnimi supergami itn. Če želimo potovati z malo prtljage, se moramo navaditi kombinirati majhno število oblačil in obutve na veliko različnih načinov.
Posvet
Danes si je mogoče na družbenih omrežjih ogledati, kako so tam, kamor potujete, trenutno oblečeni. Vremenska napoved nas včasih lahko zavede. Težko je vedeti, kaj določena temperatura pomeni na drugem koncu sveta. Še bolje je, če lahko koga, ki tam stanuje, vprašamo, kako so ljudje trenutno oblečeni. Imajo denimo na prehodu enega letnega časa v drugega še škornje ali že nizke čevlje?
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV