Smo stojalo za sušenje perila doslej uporabljali narobe?

TRIKI

Smo stojalo za sušenje perila doslej uporabljali narobe?

L.M.
28.12.2024, 5:00
0

Sušenje perila v hladnejših mesecih je dolgotrajno opravilo, vsaj za tiste, ki to še vedno počnejo na klasičen način, brez sušilnega stroja. A po zaslugi družbenih omrežij smo odkrili revolucionarni trik, pri katerem težavo s pomanjkanjem prostora rešite preprosto – z nekoliko drugačnim načinom obešanja. Poglejte, kako.

Sušilec za perilo je uporaben pripomoček v primeru vremenskih težav in če živite na majhni površini. A čeprav lahko zelo olajša vsakdanje življenje in zmanjša problem sušenja perila na zraku, se marsikdo zanj ne odloči. V tem primeru je, takrat, ko je zunaj mrzlo in vlažno, za pranje večjih količin perila potrebno najti drugo rešitev.

Kadar je perila veliko, ga je težko posušiti na zraku.
Kadar je perila veliko, ga je težko posušiti na zraku. / FOTO: Adobe Stock

Težavo s prostorom je omenila tudi neka uporabnica družbenega omrežja. Izjavila je, da ji izključno zaradi pomanjkanja prostora na stojalu za perilo pogosto ne uspe oprati vsega, kar bi želela, zato je odkrila trik, s katerim sedaj lahko vse oprano perilo posuši naenkrat. 

Kako kar najbolj optimalno zložiti perilo na stojalo za sušenje?

Cilj je maksimalno optimiziranje prostora na stojalu, kar pomeni, da mora imeti vsak kos svoje mesto. Dodatna prednost je ta, da oblačila niso natlačena in med njimi zrak še vedno lahko nemoteno kroži in oblačila po sušenju niso zmečkana. 

Kako deluje?

Cilj je maksimalno optimiziranje prostora na stojalu.
Cilj je maksimalno optimiziranje prostora na stojalu. / FOTO: Adobe Stock

Tisto, po čemer se ta metoda razlikuje od drugih, je to, da uporablja ščipalke na drugačen način. Perilo je obešeno tako, da ga ne prenašamo čez žico, ampak zlagamo en kos poleg drugega – vsak vogal pa obesimo na svojo prečko. Namesto vzporedno s prečkami, so tako oblačila obešena pravokotno nanje. 

Med kosi je sicer nekoliko manj prostora, a to pomeni, da lahko na isto stojalo obesimo še vsaj 5 dodatnih majic, hlač ali brisač pa ta še vedno niso natlačena. 

Tako lahko naenkrat obesimo veliko večjo količino perila, poleg tega pa so oblačila hitreje posušena, kot pri običajnem načinu, ki ga je vajena večina izmed nas. 

Najpogostejša napaka, ki jo delamo pri pranju kuhinjskih krp
PREBERI ŠE
Najpogostejša napaka, ki jo delamo pri pranju kuhinjskih krp

Za ogled vsebine z družbenih omrežij omogoči piškotke družbenih omrežij.
Omogoči piškotke