Uporaba klorovega belila
Če uporabljate preveč klorovega belila ali pa belilo pride s stik s tkanino, še preden se zmeša z vodo, lahko poškoduje vaše oblačilo. V tem primeru se luknjicam izognete tako, da belila nikoli ne dajete neposredno v boben, ampak vedno v predalček pralnega stroja. Tako bo, če seveda ni težav z delovanjem pralnega stroja, belilo vedno raztopljeno v vodi, preden pride v stik z oblačili.
Abrazivne površine
Abrazivne površine, medtem ko nosite oblačilo, lahko v tkanini povzročijo majhno nevidno luknjico. Sprva je ne opazite, a pranje v pralnem stroju jo še nekoliko poveča in ta postane bolj očitna. Ste dobili novo mizo, omaro ali pult? Nepravilna namestitev, napačna končna obdelava ali opraskane površine lahko povzročijo neenakomerna področja, za katere se tkanina lahko zatakne.
Preveč perila v stroju
Ste morda preobremenili pralni stroj? To ne vpliva le kakovost opranega perila, temveč lahko tudi povzroči, da se oblačila zataknejo za zadrge, okraske in gumbe na drugih oblačilih. Če perilo v bobnu potisnete pretesno skupaj, se lahko ujame v odprtino med tesnilom vrat in bobnom. Ko se boben vrti, se ta oblačila strgajo. Pred pranjem oblačila z zadrgo in gumbi vedno zapnite. Pralni stroj napolnite tako, da je v boben še mogoče brez težav potisniti dlan.
Pokvarjen boben
Preverite boben pralnega stroja tako, da vzamete najlonsko nogavico, jo nataknete na dlan in z njo potegnete po notranjosti praznega bobna. Če nogavica ni strgana, boben pralnega stroja najverjetneje ni težava.
Če začutite nepravilnosti ali je nogavica strgana, je težavo povzročil pralni stroj, zato mora pralni stroj pregledati in popraviti serviser, še bolj verjetno pa je, da boste morali kupiti novega.
Srebrna ribica
Obstajajo lahko tudi drugi razlogi za luknjice v vašem perilu, ki se prav tako zgodijo znotraj pralnega stroja. Eden izmed teh škodljivcev je tako imenovana srebrna ribica.
Srebrne ribice so znane po tem, da jih privlačita vlaga in tema. Zato se zdi, da je pralni stroj popoln dom zanje. Med iskanjem zavetja in hrane se zataknejo v vaša bombažna oblačila, in v njih pustijo mikroskopsko majhno luknjo. Ko so oblačila kasneje oprana in nošena, te luknje postajajo večje in takrat jih opazite.
Da bi se izognili srebrnim ribicam v perilu, perila ne odlagajte na tla v kopalnici, ki so prav tako priljubljeno mesto srebrnih ribic.
Prav tako naj bodo vrata pralnega stroja po pranju vedno odprta, da lahko vlaga iz pralnega stroja izhlapi.
Proti srebrni ribici in drugim škodljivcem se lahko borite tudi tako, da v pralnem stroju v rednih časovnih presledkih perilo perete na visoki temperaturi.
Nepravilno ločevanje perila
Ko ste izčrpali vse možnosti, vam ostane le še ena. Ena izmed najpreprostejših stvari, ki jih lahko storite, da preprečite nastajanje luknjic v oblačilih med pranjem in sušenjem, je, da spremenite način razvrščanja oblačil pred pranjem. Nikoli ne perite občutljivega perila s težkimi kavbojkami ali oblačili z zadrgami in zaponkami. Čipke in svilene tkanine se lahko zataknejo za zadrge in celo za okraske, kot so perle in bleščice.
Če morate perilo kombinirati, občutljiva oblačila zaščitite tako, da jih položite v mrežaste vrečke za perilo, preden jih operete v pralnem stroju.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV