Mokra gradnja je klasična gradnja zidanih hiš, ki zahtevajo svoj trud, predvsem pa čas. Njena glavna značilnost je, da je gradnja zaradi sušenja razdeljena na več faz, za takšno hišo pa seveda potrebujemo več časa.
V gradbeništvu danes ni nič drugače kot po drugih sferah - ljudje si želimo rezultatov, predvsem pa produkta, čim hitreje, za čim manj denarja, seveda za enako kvaliteto. V tem kontekstu na proti mokri gradnji stoji suha gradnja, za katero se, iz zgoraj omenjenih razlogov, odloča vedno več ljudi. Suha gradnja je pravzaprav gradnja montažnih hiš, ki so sestavljene iz več delov. Pri tovrstni gradnji ni mokrih faz, z izjemo betonske osnove, zahteva bistveno manj časa, hkrati pa je prilagodljiva. Najboljša stvar pri tovrstni, suhi gradnji je ta, da lahko z njo prenovimo tudi starejšo hišo, si naredimo prizidek ali si seveda preprosto omislimo novo hišo, ki ne zahteva toliko časa za gradnjo kot klasične zidane hiše. Več o montažnih hišah si lahko preberete tukaj:
Nekateri strokovnjaki in tudi laiki trdijo, da je edina prednost montažnih hiš v času gradnje, saj se nič ne more primerjati s klasično mokro gradnjo in z zidanimi hišami. Dejstvo je, da imajo zidane hiše tako imenovani 'rok trajnosti' precej višji kot montažne hiše, toda dejstvo je tudi, da se vsi, ki živijo v hiši, zavedajo, da morajo prav vsi, ne glede na to, kakšna je hiša, kakšne kvalitete, velikosti in oblike, v svoj dom vlagati in to nenehno. Ne glede na to, ali se odločamo za montažno ali zidano hišo, je torej dejstvo, da bomo morali vanjo, ne zgolj na začetku, toda vse življenje, vlagati.
Kaj pa nam je o suhi gradnji zaupal prvi mož Delovne akcije, Bojan Žlebnik? Poglejte si v spodnjem video prispevku:
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV