Ste kdaj pomislili na zimski vrt? Ta vam namreč daje vsestransko uporaben bivalni prostor, kjer lahko uživate v naravi in udobju svojega doma hkrati.
Poglejmo si, kakšne prednosti ima zimski vrt, kdaj se odločiti zanj in kako ga zgraditi.
Vrt za vse letne čase
Zimski vrt je razširitev doma, ki je narejena tako, da ujame čim več naravne svetlobe. Običajno je narejen iz steklenih sten in prav tako steklenega stropa, da omogoča čim bolj neoviran pogled na okolico, pa naj bo to veranda, terasa, vrt ali pa kakšen drug zunanji prostor.
Zimski vrt je odlična rešitev, ko hočete v stanovanje vnesti več narave, saj ustvarja neviden prehod med notranjim in zunanjim bivalnim prostorom.

Zimske vrtove najdemo v zelo različnih oblikah in velikostih. Sem sodi skromna zasteklitev balkona, lahko pa govorimo ogromnih površinah, ki jih s pridom uporabljajo tudi gostinski obrati.
Prostor po vaši meri
Kot rečeno, lahko zimski vrt uporabimo za različne namene – vse je odvisno od tega, kaj si želite, kaj potrebujete in koliko prostora imate na voljo.
Nekateri uporabljajo te svetle prostore kot rastlinjake in v njih vzgajajo okrasne in tudi druge rastline.
Veliko zimskih vrtov postane dodatna ali podaljšana dnevna soba, pozimi pa je lahko miren kotiček, kjer ob topli skodelici čaja uživate v pogledu na padajoče snežinke.
Se ukvarjate z umetnostjo? Potem poznate vrednost svetlega prostora bolj kot kdo drug. Ne le doma – zaradi obilice svetlobe je zimski vrt priljubljen dodaten prostor v restavracijah in kavarnah, saj je prijeten prostor za druženje, ki velikokrat poleti postane povsem odprta terasa.

Dodatek k hiši zagotovo poveča njeno tržno ceno, vendar se prava vrednosti skriva v uporabnosti zimskega vrta. Več svetlobe pomeni manj stresa, boljši spanec in večjo kakovost življenja.
Gradnja zimskega vrta
Najbolj preprosto je, če gradnjo zimskega vrta načrtujemo skupaj s hišo, saj je tako najlaže dobiti ustrezno gradbeno dokumentacijo, pa še strukturno in estetsko bosta hiša in zimski vrt tvorila najlepši par.
Če se odločimo za gradnjo zimskega vrta kot neke vrste prizidka, potem je treba dobiti gradbeno dovoljenje. Če gre za zimski vrt do bruto velikosti 30 m2 in njegova višina ne presega 3,5 m, potem gre za nezahtevni objekt, kjer je postopek preprostejši in hitrejši.
Pri večjih objektih pa je treba pridobiti povsem klasično gradbeno dovoljenje.
Za celovito izvedbo zimskega vrta je najbolje, da se obrnete na strokovnjaka, MN Steklo, kjer boste dobili vse od nasveta do izvedbe.
Zimski vrt je podaljšek bivalnega prostora, v katerem je vse dni dovolj svetlobe in sonca. To je lahko vaša nova dnevna soba, igralnica za otroke, slikarski atelje ali pa rastlinjak. V vsakem primeru pa je zimski vrt kotiček, kjer lahko vsakdo najde sprostitev in energijo za nov dan.
Naročnik oglasa je Spletnik