Vibro nabijači – žabe
Vsaka vrsta gradnje je sestavljena iz različnih delovnih operacij. Da se temelj konstrukcije ne povesi, je posebna pozornost namenjena sestavi tal, ključna je tudi oprema za utrjevanje tal, ki stisne mesto bodoče gradnje konstrukcije. Danes se utrjevanje tal izvaja s posebnimi stroji.
Oprema za utrjevanje tal omogoča doseganje višje kakovosti tal. Zbijanje tal se doseže z valjanjem, nabijanjem in vibriranjem. Velikokrat je najučinkovitejša kombinacija več metod. Za najzahtevnejši postopek velja vibracijsko zbijanje, zagotavlja pa dosleden rezultat. Uporabljena metoda pa bo seveda odvisna od različnih dejavnikov, in sicer je pred začetkom dela treba upoštevati vse vrste značilnosti tal (gostota, velikost delcev, vsebnost vlage itd.).

Pri vibracijskem zbijanju ima nihajoča masa dinamičen učinek na stisnjen material in tako z vibriranjem tla postajajo bolj gibljiva in se stisnejo.
Vibro nabijači so zasnovani za globlje zbijanje in se pogosto uporabljajo v težkih delovnih pogojih, kot so jarki, manjše jame in kanali.
Vibro nabijač je sicer zelo kompakten in se uspešno spopade tudi s tlemi, ki niso najboljše kakovosti.
Vibro nabijač zbija površino tal s pomočjo vibracij, kar omogoča, da se zapolnijo obstoječe praznine in tvorijo gosto plast zemlje ali drugih materialov.
Vibro plošče
Vibro plošče se najpogosteje uporabljajo, kadar predstavljajo najbolj ekonomično rešitev in na mestih, ki niso dostopna večjim strojem za utrjevanje.
Vibro plošča je kompaktne velikosti, kar pripomore k učinkovitosti.
Odlikuje jih visoka produktivnost in zanesljivost. Zasnovane so za doseganje največje možne zmogljivosti zbijanja tal in so primerne tudi za stiskanje katere koli vrste zemlje na težko dostopnih mestih.
Vibracijske plošče so odličen način, da pripravite talno podlago. Seveda pa ima na učinek zbijanja velik vpliv tiksotropnost zemlje, ki se pojavi pri tresljaju.

Profesionalni nabijači tampona
Valerji se uporabljajo za zbijanje tanke plasti in rahle zemlje. Zbijanje tal z nabijanjem se lahko izvaja z mehanskim nabijanjem, in sicer s pomočjo pnevmatskih, bencinskih in električnih nabijačev. Zbijanje tal z nabijanjem se doseže z dinamičnim delovanjem padajoče obremenitve na površino materiala, ki ga je treba stisniti. Med valjanjem pa pride do stiskanja pod statičnim učinkom teže valja na površino.
Profesionalni valerji imajo veliko prednosti, ki zagotavljajo najboljše rezultate. Kompaktne dimenzije omogočajo enostavnejše upravljanje in ravnanje.
Profesionalni valer je visokozmogljivi stroj z optimalno porabo goriva. Je mobilen, upravljanje pa je popolnoma enostavno. Odličen nadzorni sistem in lahkotno manevriranje omogočata varno in udobno delo operaterja. Primerni so za zbijanje ter stiskanje tankih plasti zrnate zemlje in asfalta. Odpravljajo nevarnost kasnejšega posedanja tal.
Odlična odpornost proti obrabi in široka paleta omogočata, da izberete optimalen model za delo.
Kakovost operacije je tako odvisna tudi od izbranega modela opreme. Nabijač tampona visoke kakovosti bo odlična možnost za doseganje želenih rezultatov. Premajhna zbitost lahko vodi do številnih poškodb in posledično do reklamacije. Namen zbijanja je pridobiti gosto in trajno strukturo tal, ki bo imela dolgo življenjsko dobo, ne glede na zunanje dejavnike in je tako kakovostno zbijanje tal v veliki meri odvisno prav od kakovosti, učinkovitosti in zanesljivosti izbranega modela opreme.
Sponzorirana vsebina