Dominvrt.si

žlebov

Napaka v začetku gradnje, ki vas lahko stane varnega doma

Gradnja novega doma zahteva čas in predvsem tehten premislek. Čeprav se napakam, težavam in oviram pri tem ne moremo izogniti, pa lahko s skrbnim načrtovanjem poskrbimo, da bo proces tekel bolj gladko in nas bo glava bolela vsaj nekoliko manj. V nadaljevanju razčlenjujemo ta proces, da bo pot do sanj o novem domu manj stresna ter da se boste na najpomembnejša vprašanja odločili pravilno.

Opravilo, ki je v jeseni nujno, če živite v hiši

Žlebovi, polni listja in smeti, ne morejo normalno opravljati svoje funkcije, zato je nujno, da jih redno čistimo. To je še posebej pomembno v jeseni, saj se takrat v njih nabere večja količina listja, hkrati pa ta letni čas navadno prinaša tudi več dežja.

Toliko vode lahko prihranite z vgradnjo zbiralnika deževnice

Voda je dolgo časa veljala za nekaj samoumevnega. Glede na lego in naravo naše dežele pomanjkanje vode ni bilo ravno nekaj, kar bi poznali. Da je ta pritekla iz pipe v steni, pa je bil za velik del Slovenije kar standard. Tudi kvaliteta vode je bila večinoma zelo dobra. Se je pa z razvojem povečala potreba po vodi in hkrati kvaliteta zmanjšala.

Kako svoj dom zaščititi pred točo?

Toča lahko resno poškoduje vaš dom, vendar obstajajo koraki, s katerimi lahko to preprečite. S spodnjimi nasveti se naučite, kako zaščititi svoj dom pred škodo, ki jo lahko povzroči ta neprijeten vremenski pojav.

Razumevanje osnov drenaže okoli vaše hiše

Učinkovit odvodni sistem, ki preprečuje zastajanje vode okoli vaše hiše, je ključnega pomena za ohranjanje suhega dvorišča in predvsem za vzdrževanje hiše v dobrem stanju. Metode drenaže dvorišča niso nujno drage in jih je mogoče izvesti brez večjih posegov ali zapletenih gradbenih del. Cilj je preprečiti stekanje vode proti temeljem hiše – še posebno na delih, ki so bolj na udaru pred poplavo.

Preverite, kdaj je čas za menjavo strehe!

Kakovost, varnost in varčnost bivanja se začnejo pri strehi. Ne glede na to, da smo pod isto streho morda že veliko prenovili in so se pod njo odvili veliki življenjski dogodki, nanjo po navadi ne pomislimo, dokler nam ne dela preglavic. Ni treba, da s stropa zamaka, da se odločimo za njeno sanacijo.

Kako zaščititi dom pred močnim deževjem in poplavami

Zdi, se da se deževna pomlad kar noče in noče posloviti. Velika količina padavin že marsikje povzroča težave, zato smo pripravili nekaj nasvetov, kako poskrbeti, da bo vaš dom ostal suh.

Kako se znebiti plesni v kopalnici?

Plesen se lahko pojavi v vseh prostorih in skozi vse leto, a ker je za njen razvoj idealno vlažno okolje, nam največ težav povzroča v zimskih mesecih in predvsem v 'mokrih' prostorih, kot je kopalnica. Preverite, kako se uspešno spopasti s plesnijo na kopalniških površinah!

Nasveti za izbiro visokotlačnega čistilnika!

Visokotlačni čistilniki znamke Kärcher so postali pomemben del našega vsakdana. Pravzaprav tako zelo, da so se udomačili tudi v naši govorici, saj je ponekod prav ta blagovna znamka postala obče ime za tovrstno napravo. Izbira je velika – vse od manjših pa do profesionalnih naprav, toda, kako naj izberemo pravo?

Kaj se dogaja z gozdom v jeseni?

Pred zimo ne poskrbimo samo za vrt, trato, okolico hiše, ampak, če imamo gozd, tudi zanj.

10 okolju prijaznih namigov za bolj zelen vrt

Pomad je popoln čas za razmislek o tem, kaj bi lahko v svojem življenju spremenili ali izboljšali. Dobro je začeti kar pred lastnim pragom, natančneje - na svojem vrtu. Preberite si deset okolju prijaznih trikov za še bolj zdrav in zelen vrt.

Montažne hiše – prednosti in slabosti

Ko se odločamo za gradnjo hiše, imamo navadno v glavi veliko vprašanj. Seveda najprej razmišljamo o lokaciji, vseh potrebnih dokumentih, naših zmožnostih, navsezadnje pa je za skoraj vsakega človeka ključno vprašanje, kakšno hišo si želimo.

Kakšne so prednosti deževnice?

V Sloveniji v povprečju porabimo 150 litrov vode na dan, kar je pod evropskim povprečjem. Za pitje in kuhanje porabimo približno 3 litre, preostalo za osebno higieno - izplakovanje stranišča, pranje ter pomivanje, del pa za zalivanje. Če živimo v hiši, lahko za večino teh potreb uporabimo deževnico in tako znižamo porabo vode za kar 50 %, s čimer poskrbimo tako za okolje kot svojo denarnico.

Težave s plesnijo? Nič več!

Težave z vlago pogosto začnemo reševati prepozno. Res je, da razvlažilec zrak vašo kopalnico osuši. Žal pa to še ne pomeni, da v njej ne bo nastajala plesen. Da bi se je za vedno znebili, ni dovolj niti, da odpravimo posledice, ampak je treba odpraviti tudi vzrok nastanka vlage. Imate tudi vi težave s plesnijo? Preverite, kaj vse morate vedeti!

Pozor, tigrasti komarji že na delu

Občine slovenske Istre vnovič organizirajo preventivno akcijo zatiranja ličink tigrastih komarjev, ki je namenjena predvsem zmanjševanju možnosti za razmnoževanje komarjev. Ti so nadležni zaradi svojega agresivnega hranjenja podnevi in posledično alergijskih odzivov gostiteljev na pike. Samice se hranijo s krvjo ljudi in toplokrvnih živali, zato lahko prenašajo tudi različne virusne bolezni.

10 jesenskih opravil, na katera ne smete pozabiti

Pred nami so še zadnji topli dnevi, tako da je to zelo primeren čas za opravila, ki bodo naš dom zaščitila pred vlago in nizkimi temperaturami prihodnjih mesecev. Preverite, česa vse se lahko lotite, da bo vaš dom pripravljen.

Tudi 200 evrov kazni in še odškodnina, če se komu kaj zgodi

Sneg poleg veselja s seboj prinese tudi določene tegobe. Debela snežna odeja na strehi, ledene sveče, odmetavanje snega z dvorišča ... tudi za vse to je treba poskrbeti. Kaj pa, če ne?

Tako vam nikoli več ne bo treba kidati zasneženega dvorišča

Je pogled na večerno zimsko idilo za vas magičen le do trenutka, ko pomislite na jutranje kidanje zaneženih avtmobilov in še bolj zaneženega dvorišča? Ste vedeli, da se temu zamudnemu in nič kaj prijetnemu opravilu lahko izognete?

Nujno očistite žlebove!

Čiščenje žlebov je eno izmed obveznih jesenskih opravil. Od vas terja sicer nekaj truda, a neredno čiščenje vas lahko privede do veliko večjih težav, kot je ta, da se morate povzpeti na lestev.

Super triki za popolno zelenico

Ni lepšega kot pogled na čudovito okolico hiše, kjer prevladujejo zelene površine. A moramo se zavedati, da lep izgled zelenice lahko dosežemo le z ustrezno skrbjo za trato, ki se začne s pripravo terena in setvijo ter morebitnim gnojenjem, izjemnega pomena pa sta tudi redna košnja in zalivanje, sploh v vročih poletnih mesecih.

Tako lahko preženete tigraste komarje

Pred Prirodoslovnim muzejem so predstavili aktivnosti projekta Rokavice gor!, v okviru katerega letos meščane pozivajo, naj odstranijo lončnice s stoječo vodo ter očistijo vrtove in tako omejijo širjenje tigrastih komarjev, ki se že pojavljajo. V ta namen so meščanom podarili tudi kompost in dišavnice, ki odganjajo omenjene živali.

Za vedno se znebite plesni

Plesen v stanovanju oziroma hiši je zelo pogosta nadloga, ki pa ne povzroči le materialne škode, ampak tudi zelo negativno vpliva na naše zdravje. Da bi se je za vedno znebili, ni dovolj le, da odpravimo posledice, ampak je treba odpraviti tudi vzrok nastanka vlage. Imate tudi vi težave s plesnijo? Preverite, kaj vse morate vedeti!

Navdihujoča zgodba iz Savinjske doline

Ivana Grofelnik iz okolice Mozirja se je po letošnjih neurjih, ki so pustošila v tem delu Slovenije, znašla v veliki stiski. Toča ji je popolnoma uničila streho, sanacija škode pa je bila zanjo prevelik finančni zalogaj. K sreči se je obrnila na pravega krovca, ki ji je nemudoma priskočil na pomoč in ji omogočil novo streho. Naš tokratni TOP mojster je zato krovec Jani Slemenšek.

Čarobnost vrtne mlake

Živahno reganje žab, pisani metulji in skrivnostni kačji pastirji, vse to bo v naš vrt prinesla vrtna mlaka. Naravovarstvenik Ivan Esenko nam je razkril, kam jo postaviti in kako jo načrtovati, da bomo z njo več let imeli veliko veselja, pa ne preveč dela. Poglejte!

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 836