Eni Adriaplin

Vse se draži, cene plina pa padajo - kako je to mogoče?
V zadnjih dveh letih smo bili priča izrednim razmeram na trgu energentov. Še posebej zaskrbljeno smo pred vsako zimo spremljali naraščanje cen zemeljskega plina, do katerih je prišlo zaradi istočasnega pojava več manjših dejavnikov, ki sami po sebi najbrž ne bi imeli večjega učinka, skupaj pa so Evropo pahnili v globoko draginjo. A te naj bi bilo sedaj konec!

Vsi si želimo dobavitelja, ki bi nam bo omogočil jasen pregled nad stroški in porabo
Ugodna cena, nadzor nad stroški in porabo je ne samo velika prednost za dobavitelja in odjemalca zemeljskega plina in električne energije, je nekaj, česar si želimo vsi.

Je življenje brez vezave mogoče?
Svoja gospodinjstva ogrevamo večino mesecev v letu, stroški ogrevanja pa se lahko povzpnejo visoko v nebo. Se je torej sploh mogoče ogrevati na zemeljski plin, ne da bi nas skrbelo nihanje stroškov?

Nasveti, za katere boste še kako hvaležni
Namesto da bi se veselili zimske idile in prihajajočega prazničnega vzdušja, si mnogi v tem času belijo glavo s previsokimi stroški. Ker največjo težavo v zimskih mesecih predstavljajo stroški ogrevanja, je vsekakor pametno ukrepati. Če si ne morete privoščiti celotne energetske sanacije ali vsaj zamenjave ogrevalnega sistema, lahko s preprostimi triki do neke mere preprečite uhajanje toplote iz stanovanja in na ta način privarčujete kakšen evro.

Se vam zdi, da za ogrevanje plačujete preveč? Ukrepajte!
Astronomski zneski na računih za ogrevanje v hladnejših mesecih v marsikaterem gospodinjstvu močno osiromašijo družinski proračun, zato je vredno razmisliti o ukrepih, ki zagotavljajo tako dolgoročne prihranke kot udobnejše bivanje. Najbolj smiseln ukrep je seveda posodobitev ogrevalnega sistema, izmed najrazličnejših možnosti, ki so pri nas na voljo, pa je ena boljših ter v več pogledih učinkovitih rešitev preklop na zemeljski plin.