alfakan

Najbolj pogosti izgovori pri vzgoji psa
Pri delu na terenu velikokrat slišim najrazličnejše izgovore, zakaj nekdo še nima vzgojenega psa. Velikokrat so to le ovire, ki nam otežujejo pot do želenega cilja.

Ločite, ali je pes dominanten ali prestrašen?
V zadnjih letih zelo veliko ljudi govori o tem, da je njihov pes dominanten. To je prešlo že kar v modo. Večina ljudi, ki nas pokliče na pomoč, meni, da več ali manj vse težave, ki jih imajo s svojimi psi, izvirajo iz pasje dominantnosti. Žal ali na srečo, to ni res.

Strah pred psi je ozdravljiv! Ampak kako?
»Strah me je psov! Kaj naj naredim?« je vprašanje, ki ga slišim večkrat. Tudi jaz sem se prvo polovico svojega življenja bal psov, zdaj pa se z njimi ukvarjam profesionalno. Kako je to mogoče?

Ravnanja, s katerimi psu delate krivico!
Dejstvo je, da imamo vsi svoje pse zelo radi in da bi večina izmed nas naredila za njih vse. Kar je seveda prav, saj so naši družinski člani, ki jih vedno bolj vključujemo v naša življenja. Posledično pa jih seveda tudi vse bolj razvajamo. Žal je velikokrat ravno razvajanje tisto, ki vodi do težav.

S tem delamo eno največjih napak!
V zadnjih letih se je način, kako živimo z našimi psi, zelo spremenil. Včasih so bili psi večinoma na dvoriščih, v pesjakih, nekateri tudi na verigah. Danes so psi naši družinski člani, večinoma živijo z nami v hiši ali stanovanju in se z nami gibljejo v urbanem okolju. Skupaj gremo na kavo, v mesto, na morje, v hribe ...

Zakaj je šolanje psa izguba časa?
Življenje psov se je v zadnjem času precej spremenilo na pozitivno, saj so ti postali naši družinski člani in vedno več jih vključujemo v življenjske aktivnosti. Kar je seveda prav. Ker več ali manj živimo z našimi psi v urbanem okolju, se je spremenil tudi način, kako pse vzgajamo, šolamo in z njimi živimo. Zelo pohvalno je dejstvo, da je tudi vedno več psom prijaznih lokalov, restavracij in trgovin. Vodniki psov smo omejeni predvsem s tem, kako lepo vzgojenega psa imamo.

Vaš pes lula, kjer se mu zazdi?
Po izjemno uspešni in priljubljeni prvi sezoni oddaje Pozor, priden pes! se ustvarjalci že pripravljajo na snemanje druge sezone. Tako imate še enkrat možnost, da na prevzgojo prijavite svojega psa!

Pes laja na poštarja. Kako to preprečiti?
Za nami je četrta oddaja Pozor, priden pes!, v kateri sta priznana strokovnjaka za pasje vedenje Jure Pribičevič in David Pogačnik svetovala Maji, ki se ni znala spoprijeti z Marsovim strahom do stopnic in njegovim agresivnim vedenjem do poštarja. In ravno slednje je težava, s katero se srečuje mnogo pasjih lastnikov – lajanje na poštarja!

Ko vaš pes z laježem vznemirja sosede ...
Za nami je tretja oddaja Pozor, priden pes!, v kateri sta priznana strokovnjaka za pasje vedenje Jure Pribičevič in David Pogačnik svetovala Renati, ki je zaradi svojega velikega belega ovčarja živela v strahu dan za dnem. Mi pa vam v nadaljevanju ponujamo še vse tisto, česar Jure in David nista imela časa povedati pred kamero.

Slovenska 'različica' priljubljene oddaje
Jure Pribičevič, strokovnjak za pasje vedenje pri Alfakanu, je pomagal že številnim slovenskim lastnikom psov z najrazličnejšimi vedenjskimi težavami. O svojem delu pravi, da čarobne palčke, ki bi nemudoma rešila težave, ni, pot do uspeha pa je le skozi trdo delo. Jure bo eden od voditeljev oddaje Pozor, priden pes!.