Dominvrt.si

biser

Priljubljena izletniška destinacija spreminja pravila vstopa

Po uvedbi pilotnega projekta je bilo za dnevni obisk starega mestnega jedra Benetk od konca aprila do sredine julija treba plačati turistično takso, in sicer 5 evrov na osebo. Vstopnina je bila obvezna za enodnevne obiskovalce, ki so si želeli ta turistični biser ogledati ob koncih tedna, in sicer med 8.30 in 16.00 uro, v mestu pa niso prespali.

Pet čudovitih in poučnih izletov po Sloveniji

Slovenija, biser Evrope, se ponaša z izjemno naravno dediščino, kjer se prepletajo raznoliki ekosistemi, vendar pa so ti čudoviti ekosistemi ranljivi in potrebujejo našo skrbno zaščito. Pripravili smo nekaj navdihujočih idej za izlete, ki ozaveščajo o pomenu varovanja teh dragocenih okolij.

Zaklad pod Grmado, ki je k nam privabil kraljevi obisk

Le redki obiskovalci priljubljene Polhograjske Grmade, 898 metrov visokega vrha, ki se nahaja v osrčju Polhograjskih Dolomitov, se zavedo, kakšen botanični zaklad se te dni skriva le nekaj metrov pod samim vrhom.

Katere vrste buč so užitne in katere so samo za dekoracijo?

Buče so v zadnjih letih postale zelo priljubljene. Zanimanje vrtičkarjev v zadnjem času žanjejo tako klasične kot tudi nove sorte, in ob tem je na mestu vprašanje, katere izmed njih so pravzaprav namenjene samo dekoraciji in s katerimi lahko obogatimo svoj jedilnik. Pa poglejmo!

Kombinacija dizajna in funkcionalnosti - izboljšanje kuhinjske estetike z elegantnimi napami

Kuhinja je srce doma. Je prostor, kjer se rojevajo kulinarične mojstrovine, kjer se prepletajo vonji in okusi ter kjer družina in prijatelji preživljajo nepozabne trenutke. Vendar pa je kuhinja tudi prostor, kjer funkcionalnost sreča dizajn. In v središču tega presečišča najdemo enega od ključnih elementov sodobne kuhinje – kuhinjske nape.

Bi svojega ljubljenčka po slovesu upepelili?

Težko se je posloviti od ljubljenega hišnega ljubljenčka, ko nas le-ta zapusti. Skrb za ostanke vašega ljubljenčka po smrti pa je ena zadnjih stvari, o katerih želite razmišljati, ko se spopadate s svojo žalostjo. Ste kdaj pomislili, da bi ljubljenčka dali upepeliti?

Kaj je akvaponika in kako deluje?

Akvaponika je eden od zelo trajnostnih načinov pridelave hrane. Vključuje kombinacijo ribogojstva in hidroponike v enem integriranem sistemu. Osnovno izhodišče akvaponike je to, da odpadki, ki jih ustvarijo vaše ribe, hranijo rastline, rastline pa očistijo vodo za ribe in ustvarijo zanimiv neprekinjen cikel.

7 krajev, kjer kraljujejo mačke

Mačke so ene najpogostejših in tudi ene najstarejših hišnih ljubljenčkov, v starem Egiptu so jih celo častili kot bogove. Dandanes pa so mačke zaradi svojega prikupnega in zabavnega značaja kraljice interneta, saj posnetki njihovih vragolij navdušujejo na milijone ljudi po svetu. V nekaterih mestih po svetu pa imajo mačke poseben status in se tam še posebej dobro počutijo. Poglejmo nekaj mačkam prijaznih krajev.

Končno bo zaživel še en slovenski biser

Morda se še spomnite, kako je bilo nekoč živahno v okolici jezera Jasna v Kranjski Gori? Še pred koncem leta naj bi ta slovenski biser končno znova zasijal v vsej svoji lepoti.

To morate vedeti vsi ljubitelji buč ...

Ni popolnoma jasno, zakaj so buče v zadnjih letih postale tako priljubljene, toda njihov zmagovalni pohod je nezadržen. Zanimanje vrtičkarjev v zadnjem času žanjejo tako klasične kot tudi nove sorte, in ob tem je na mestu vprašanje, katere izmed njih so pravzaprav namenjene samo dekoraciji in s katerimi lahko obogatimo svoj jedilnik. Pa poglejmo!

Veste, kako nastanejo biseri v školjkah?

Biser v školjki nastane, ko plenilec v školjko zvrta luknjo in se začne školjka braniti, je na predstavitvi knjige Polži in školjke iz Jadranskega morja povedal njen soavtor Miha Jeršek. Ob tem sta avtorja predstavila tudi smrtonosnega polža iz družine stožcev. Zaradi njegovega pika je do zdaj umrlo že 30 ljudi, živi pa tudi v Jadranskem morju.

Neverjetno, kaj se skriva pod vodno gladino

Da bi uživali v izjemni lepoti narave, ni treba, da poletimo na drug konec sveta v kakšne eksotične dežele, saj malo morje čudovitih kotičkov skrivajo tudi naša lepa zelena deželica in tudi njene sosede. Eden izmed osupljivih naravnih biserov je tudi ’Grüner See’ oziroma Zeleno jezero, ki se nahaja v avstrijski provinci Styrii.

Pretresljiva odkritja o švicarskih Alpah

Pred približno 1500 leti so poplave povsem uničile takrat že zelo razvito Ženevo. Danes pa so strokovnjaki odkrili nova dejstva o grozljivem dogodku iz preteklosti. Predvidevajo namreč, da je mestece v švicarskih Alpah uničil cunami.

Megalomanski projekt pri naših sosedih

Francoski modni oblikovalec in politik Pierre Cardin načrtuje velik arhitekturni podvig, nad katerim pa niso vsi navdušeni. Preberite, zakaj.

Bo največji biser na svetu res ostal nedotaknjen?

Nedolgo nazaj je bila v morju najdena izjemno bogata školjka. Desetkrat večja od drugih školjk, in stara okoli 150 milijonov let, naj bi v svoji notranjosti skrivala celo največji biser na svetu.

Slovenski biser

V naši majhni Sloveniji se še vedno najdejo kraji, kjer človeška noga le redko potepta travo ali kamen ... A skritih kotičkov, kjer se je za kakšno popoldne ali celo za nekaj dni mogoče popolnoma prepustiti naravi, je veliko.

Biser na sanjskem otoku

Tajska je priljubljena turistična destinacija in gosti raznovrstne popotnike, tja pa se zatečejo tudi petični gostje. Tokrat predstavljamo eno najbolj prestižnih vil na otoku Phuket!

Maček Mickey

Moj maček Mickey je en pravi posebnež. Nima določene pasme, saj je mešanček.

Novo življenje starega mlina

Francoska pokrajina, ki slovi po sivki, dobrem vinu, romantičnih gričih … vedno znova očara tudi z okusno in toplo arhitekturo ter izbrano notranjo opremo. Tokrat predstavljamo prenovo starega mlina iz Provanse, ki vas ne bo pustila ravnodušnih.

Dobrodošli v Kostariki

S svojo roko in umom je arhitekt Victor Cañas polepšal že tako pravljično kostariško obalo. Pustite se zapeljati odličnim fotografijam in se naužijte morja, sonca in lepe arhitekture.

Misteriji najglobljega jezera na svetu

Rusko Bajkalsko jezero, ki ga imenujejo tudi "Biser Sibirije", je najgloblje, najstarejše in po količini sladke vode največje sladkovodno jezero na svetu!

Bogastvo iz globin oceana

Biseri, ki nastanejo po naravni poti, torej v divjini, so prava redkost. V preteklosti so jih neumorno iskali za to posebej usposobljeni potapljači. Šele v prvih desetletjih 20. stoletja so razvili proces umetne pridelave biserov. V članku predstavljamo zlate bisere, ki veljajo za pravo redkost. Preberite!

Čudoviti francoski vrtovi

Visoko nad dolino reke Dordogne v Franciji se skriva zeleni biser, ki sliši na ime Vrtovi Marqueyssac ...

Življenje v zlati kletki

Arhitekti iz mehiškega biroja Arquitectura en Movimiento – Arhitektura v gibanju – so v mehiškem mestu Juarez, ki zaradi obračunov med mamilarskimi karteli velja za najnevarnejše mesto v Mehiki, ustvarili neverjetno razgibano družinsko bivališče.

Rajska brazilska hiša

Guarujá se nahaja na brazilskem otočju Santo Amaro, ki med prebivalci in prebivalkami bližnjega Sao Paula velja za sončno vikend destinacijo. Vzdevek otočka je "biser Atlantika".

Dom na ruševinah

Večkrat nagrajeni arhitekturni biser iz Latvije – moderna družinska hiša sredi zelenih polj, ki jih božajo vetrovi z Baltskega morja –, je zrasla sredi ruševin zapuščenega skednja.

Najtanjša avstralska hiša

Dve tanki ploskvi – streha in tla, vmes pa minimalistična notranja vsebina – sta po mnenju avstralskih arhitektov čisto dovolj za udobno, če ne celo luksuzno domovanje. Njegovi ustvarjalci pravijo, da je okolica pomembnejša.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860