Dominvrt.si

brez nog

Ob ogledu novega doma sta ostala brez besed

Zadnji dve nedelji je ekipa Delovne akcije preživela v Petrovčah, kjer je priskočila na pomoč Marjeti in Mitji. Življenje ju je močno preizkusilo, a kljub vsem oviram sta si ustvarila ljubečo družino. Ker je Mitja pri 17 letih izgubil obe nogi, je bil osrednji cilj prenove ustvariti stanovanje, ki bo prilagojeno njegovim potrebam.

Družina, ki je doživela že več tragedij, bo v novem domu na varnem

Osem let, 46 prenovljenih domov in nešteto srečnih obrazov. Ekipa Delovne akcije že osmo sezono pomaga ljudem v stiski. Tokrat se je dotaknila src Marjete in Mitje, para, ki je kljub težkim preizkušnjam ohranil neomajno voljo do življenja. S prenovo je njuna družinica dobila novo priložnost za dostojnejše življenje in dodatno varnost, ki jo prinaša domsko zavarovanje zavarovalnice Generali.

Prenova doma je Mitji in Marjeti spremenila življenje

Marjeta Planinšek in Mitja Senožetnik sta se v življenju srečala z mnogimi izzivi, vendar ju je ravno bolečina povezala in jima dala novo upanje. Skupaj z dvema sinovoma živita v Petrovčah, njun dom pa nujno potrebuje prenovo, saj ni prilagojen Mitju, ki je odvisen od invalidskega vozička. Ana in njeni mojstri so se odločili, da jim priskočijo na pomoč in družini omogočijo boljše in dostopnejše življenje.

Težko življenje ju je pripeljalo na zdravljenje, kjer sta našla ljubezen

Na POP TV se je vrnila osma sezona priljubljene oddaje Delovna akcija z Ano Praznik in njeno predano ekipo. Tokrat smo spoznali Marjeto in Mitja iz Petrovč, ki nujno potrebujeta pomoč pridnih rok. Ana in Bojan sta izbrala družino, ki se sooča z gibalnimi omejitvami, saj je Mitja v najstništvu izgubil obe nogi.

Skandinavci trdijo, da so odkrili idealen način spanja

Skandinavci veljajo za ene najsrečnejših ljudi na svetu. Razloge za to bi lahko iskali marsikje, gotovo pa k temu pripomore tudi krepčilen skandinavski spanec. Vsaj če gre verjeti skandinavski metodi spanja, ki obljublja, da se Skandinavci prav zaradi nje vsako jutro zbujajo spočiti, naspani in polni energije.

Vrtno pohištvo pozimi: Kako podaljšati njegovo življenjsko dobo?

Sezona žara, kave na prostem in poležavanja pod jablano se je končala. Zunaj je hladno in deževno, dnevi so krajši in tema nas prehitro prežene v notranjost. Če imate pergolo, lahko sezono na prostem podaljšate še za nekaj časa. Toda kako bo zima vplivala na vaše vrtno pohištvo?

Zato se pralni stroj med centrifugiranjem trese

Za večino izmed nas je pranje v pralnem stroju povsem vsakdanje opravilo, a ko se ta pokvari, nam šele postane jasno, da brez njega ne gre. Prvi in precej pogost znak, da je s pralnim strojem nekaj narobe, je, da se začne tresti in postane glasen. Na srečo pa je to težavo v večini primerov mogoče enostavno rešiti. Poglejmo, kateri so najpogostejši razlogi zanjo in kakšne so rešitve.

V toplejšem delu leta tudi ljubljenčki potrebujejo zaščito pred klopi

S prihodom pomladi se začenjajo toplejši dnevi, žal pa vstopamo tudi v sezono, ko bomo tako ljudje, kot tudi naši domači ljubljenčki, spet ogroženi zaradi bolh in klopov. Lastniki živali morate zato obvezno poznati opozorilne znake precej hudih bolezni, ki jih povzroča ta velika nadloga. Pomembno je predvsem, da pravočasno ukrepate!

Končal se je JYSK Green week: Zaposleni v JYSKu v akciji za bolj trajnostno Slovenijo

Vključevanje okoljske trajnosti v vse ustrezne vidike poslovanja je eden glavnih ciljev JYSKa, danske trgovske verige, prisotne po vsej Sloveniji. Na globalni ravni je JYSK prevzel pomembno odgovornost v boju proti podnebnim spremembam, recikliranju odpadkov, zmanjšanju embalaže in prodaji okolju prijaznejših izdelkov. V Sloveniji JYSK izvaja nenehne pobude za bolj trajnostno delovanje in včeraj se je zaključil JYSK Green week, v katerem je sodelovalo vseh 216 JYSKovih zaposlenih v Sloveniji.

Tako se lahko znebite hišnih stonog

Pogled na hišno stonogo ali sobno strigo ni prav prijeten in prav nihče si jih ne želi imeti v stanovanju. Čeprav so v resnici popolnoma neškodljive marsikomu, še posebno tistim, ki se žuželk bojijo, povzročajo prave nočne more. Predstavljamo vam nekaj načinov, kako se jih lahko znebite brez uporabe strupenih kemikalij.

6 idej za otroške sobe, ki jemljejo dih

Vsi starši se zavedajo, da je pri otroški sobi na prvem mestu varnost. V nadaljevanju pa moramo razmisliti tudi o funkcionalnosti, tako zaradi finančnega kot tudi prostorskega vidika. Dejstvo je namreč, da otroci (pre)hitro rastejo.

Izgubil sprednje tačke, a to ga ne ovira

Očarljivi mucek je izgubil sprednje tace in del repa, ko je bil še mlad, toda to ga ne ovira. Po zaslugi lastnikov živi čudovito življenje, polno avantur, v katerem ni ovir.

V Sloveniji prvi primer ptičje gripe pri perutnini

Aviarna influenca, znana tudi kot ptičja gripa, je zelo nalezljiva virusna bolezen, ki lahko prizadene vse vrste ptic. Bolezen se med pticami prenaša kapljično, z medsebojnimi stiki med pticami, prek njihovih izločkov in preko okužene krme. Prenos je možen tudi z obutvijo in opremo, ki je bila v stiku z okuženim materialom.

Za sveže in okusne gobe ni treba več v gozd

Slovenci smo zagotovo narod, ki rad nabira gobe. Zagotovo je kralj gob jurček oziroma jesenski goban, zelo priljubljene so tudi lisičke, brez marele oziroma orjaškega dežnika tudi ne gre. Seveda pa to niso edine gobe, ki se najdejo v naših košarah. Kaj pa narediti, če je sezona gob slaba, ali pa bi poskusili kaj bolj eksotičnega?

'Živali so zame odraz najbolj čiste in brezpogojne ljubezni'

Zagotovo se vsi strinjamo, da je ljubezen do ljubljenčka nekaj posebnega, seveda tudi obratno – ljubezen ljubljenčka do lastnika je nekaj, kar se težko preprosto opiše – njihova lojalnost, njihova pozornost, včasih se nam zdi, da nam berejo misli ... Simpatična Tara sicer ima mačjo ljubezen, zdaj pa se jima je pridružila še pasja kepica, ki je prav tako polna veselja in radosti.

3 najbolj inteligentne pasme psov

Vas zanima, katere pasme psov spadajo med najbolj inteligentne? V nadaljevanju vam predstavljamo tri.

Pospravljanje za otroka ne sme biti kazen

Vzdrževanje čistega in urejenega doma je še večji izziv, ko imamo malčke. Tukaj pa je pomembno tudi, kako jih vključimo v to.

Takšno visoko gredo si lahko omisli vsak!

Življenje v mestu ima svoje prednosti in slabosti. Res je, da ima človek na dosegu roke večino osnovne infrastrukture, najbrž je blizu tudi delovno mesto. Vsekakor pa v mestih ni ravno veliko prostora za zelene površine, zato ljudje ne morejo imeti vrta, gredic, rastlinja. A to se lahko z nekaj domišljije in iznajdljivosti hitro spremeni. Predstavljamo vam namreč postopek izdelave visoke grede, ki jo lahko postavite tudi na najmanjši balkon ali teraso, jo okrasite po svojih željah in vanjo posadite vse, kar vam poželi srce.

Nikar ne zanemarjajte teh simptomov!

Za zdravje svojega psa boste veliko naredili že z ustrezno ustno higieno, torej čiščenjem pasjih zob, primerno prehrano in preventivnimi pregledi pri veterinarju. V nasprotnem primeru se bodo kmalu začele pojavljati težave, ki pa še zdaleč niso tako nedolžne, kot se bo zdelo na prvi pogled.

Je tudi vaš pes takšen?

Že ničkolikokrat je bilo povedano, da je pes resnično človekov najboljši prijatelj, temu pa so pokimale številne raziskave v preteklosti. Odnos z našim kosmatincem temelji na enakih vrednotah kot pri dveh ljudeh – na ljubezni, predanosti in najpomembnejše, na zaupanju. Slednja vrednota nikakor ni samoumevna in ko je govora o psih, ni pomembno le, kdo ga hrani in boža.

Zavržene živali v času epidemije - smo tudi pri nas opazili porast zaradi virusa?

V tujini, predvsem na Kitajskem in tudi v Italiji, so ljudje množično zapuščali svoje domače živali in jih tako rekoč puščali na cesti, saj so na začetku novonastalega koronavirusa mislili, da se ta prenaša prek njih. Glede tega v medijih še danes krožijo različne novice, ljudje pa ne vedo več, kaj je res in kaj ni. Hkrati lahko na tujih spletnih straneh beremo o vzpodbudnih in lepih vesti, o trendu posvojitev živali med karanteno, s katero se trenutno sooča prav cel svet. Za odgovore, kako je s trenutno situacijo in dogajanjem glede tega pri nas, smo se obrnili na tri slovenska zavetišča, nekaj odgovorov pa ponuja tudi Veterinarska fakulteta.

Kako prilagoditi kuhinjo starostniku?

Na starost lahko sicer zelo praktična in dobro zamišljena kuhinja postane manj uporabna, prevelika ali pa celo nevarna za starostnika. Način kuhanja se spremeni iz več razlogov. Oseba morda ostane sama, poenostavi se kuhanje, mnogi upokojenci na žalost morda varčujejo tudi pri hrani. Kadar starejši in slabotnejši starostniki sicer še živijo doma, jim lahko hrano pripeljejo od drugod in tako ne uporabljajo veliko kuhinje za pravo kuhanje.

Kam z odvečnimi kabli?

Pogosto nas jezi množica kablov, ki se vijejo pod pisalno mizo ali za televizorjem. Še posebej takrat, ko se vanje zapletemo ali pa na kolenih poskušamo očistiti umazanijo, ki se nabira med njimi.

Pomemben element doma, ki ga odrivamo na stran

Stol, kamor utrujeni sedemo, da bi si odpočili ali si privoščili skodelico kave ali pijače za nekaj sprostitve, je običajno skoraj najpomembnejši kos pohištva. Pravijo, da je zelo težko na novo oblikovati in izdelati dober in udoben stol. To je kar razumljivo, saj je za udobno sedenje pomembnih toliko različnih dejavnikov, ki se jih morda prvi hip ne zavedamo. Nasprotno pa pri slabo zasnovanem stolu takoj občutimo, da nam ni udobno in po dolgotrajnem sedenju občutimo celo bolečino v določenih delih hrbta ali nog.

Naj balkon postane vaše zatočišče

Pomlad bo končno pokazala svoj prijetnejši obraz in lahko bomo odprli okna, balkonska vrata, steklene stene in sedli na balkon ter uživali v prijetni sprostitvi. Prijetno je ob pogledu na urejeno okolico, manj če nam pogled zastira sosednja stavba, zasteklitev ali perilo, ki se suši nad nami.

Kakšni so mlajši upokojenci in vsi, ki se bodo v prihodnje upokojevali?

Včasih ob prebiranju različnih tem, ki govorijo o življenju starostnikov, dobimo občutek, da imamo že izdelano podobo o tem, kakšen je videti starostnik. Običajno betežen, v mehkih copatih, ob počitku, bolj ali manj nebogljen in zaprt v svoj dom. Nehote se na podlagi takih predsodkov tudi razmišlja, kaj starostniki v svojem okolju potrebujejo in kako naj živijo. Pa se v resnici zavedamo, kakšni so danes mlajši upokojenci in vsi, ki se bodo v prihodnje upokojevali?

Zakaj je vaš pes napadalen?

Nekatere pasme psov, bodisi zaradi velikosti in splošnega videza bodisi zaradi negativnega slovesa iz zgodovine, veljajo za agresivne in nevarne, spet drugih, manjših pasem, ki so na prvi pogled pravi ’cukrčki’, nikoli ne bi označili za nevarne. A čeprav so nekateri psi morda res malce bolj nagnjeni k agresivnemu vedenju, se glavni razlog za neprimerno oziroma nezaželeno obnašanje našega ljubljenčka skriva v vzgoji in socializaciji.

Kako se v udobju doma varno, enostavno in (skoraj) za vedno znebiti odvečnih dlak?

IPL aparati za odstranjevanje dlak Lumea so plod 14-letnih raziskav in razvoja, ki so jih Philipsovi strokovnjaki opravili v sodelovanju s profesionalnimi dermatologi. Uporaba aparata Lumea je preprosta, nezapletena in udobna, učinki pa - ob pravilni uporabi seveda - odlični.

Če se bojite pajkov, se boste zgrozili

Peter Mazič iz okolice Ljubljane je velik ljubitelj eksotičnih živali. Doma ima med drugim strupene in nestrupene kače, jemenskega kameleona in druge vrste kuščarjev ter ptičje pajke iz različnih koncev sveta. Z ekipo smo ga obiskali in pobližje spoznali njegove hišne ljubljenčke, predvsem pajke.

Video, ki je ganil svet

Ganljivih zgod o zapuščenih in zlorabljenih živali je po vsem svetu malo morje, vsake toliko pa nas kakšna še posebej pretrese. Te dni je po spletu zaokrožil video popolnoma shiranega psa, ki pa je na srečo zaradi dobrih ljudi danes zdrav in vesel.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860