brušenje parketa

Naj bo prenova čim manj stresna
Za delno prenovo ali samo manjši lepotni popravek v stanovanju se odločimo, ker smo z nečim nezadovoljni ali pa preprosto naveličani videza stanovanja ali zastarelega pohištva. Z lepotnimi popravki, morda beljenjem ali manjšimi dekorativnimi dodatki, bomo zadovoljni nekaj časa. Kadar pa so v prostoru večje funkcionalne ovire in nepravilnosti ali želimo spremeniti več, pa ti popravki ne bodo zadoščali. A če se težko odločimo za korenitejšo prenovo in se bojimo stresa ob posegu, je to lahko velika ovira na poti k dobrim rešitvam.

Pazljivo, če se prenove lotevate sami
Prenavljanje je lahko samo brušenje parketa po vsem stanovanju, menjava talne obloge, morda beljenje stanovanja na mah. Lahko je tudi menjava kuhinjskega pohištva z manjšimi ali večjimi predelavami, ki jih zahteva prestavitev korita, pomivalnega stroja in podobno. Ob predelavi ne pozabimo na leta, ki prihajajo, na čas, ko ne bomo tako gibki in spretni pri delu.

Parket - kako začeti?
Preden se boste lotili polaganja ali obnove parketa, smo za vas poiskali odgovore na pet pomembnih vprašanj.

Lakiran ali naoljen?
Kljub poplavi različnih možnosti talnih oblog, parket gotovo ostaja med najbolj priljubljenimi. O tem, kako ga obdelati in zaščititi, da bo še dolgo časa lep in uporaben, smo povprašali parketarja Iztoka Marna. Povedal nam je tudi več o prednostih in slabostih oljenja in lakiranja.

Nega in zaščita parketa
Pravilno položen in ustrezno negovan parket lahko svoj videz in funkcionalnost obdrži leta in leta, z njegovo pomočjo pa bodo bivalni prostori delovali toplo, domače in pristno.