Dominvrt.si

eksperiment

Trik z ledenimi kockami lahko reši vaše rože

Za propad sobnih rastlin je pogosto krivo nepravilno zalivanje. Preveč vode, ki zastaja na dnu lončka hitro povzroči gnitje korenin, zaradi premalo vlage pa se rastlina izsuši, kar je prav tako lahko usodno. Če ste eden tistih, ki jim gojenje sobnih rastlin nikakor ne gre od rok, morda še niste preizkusili zadnjega trika, ki vas lahko reši. Zanj boste potrebovali le nekaj zamrznjenih kock vode.

Novi koronavirus lahko pod določenimi pogoji preživi na površini telefona

Novi koronavirus lahko pod določenimi laboratorijskimi pogoji ostane na površinah, kot so bankovci ali telefoni, kužen do 28 dni, so opozorili znanstveniki. S tem so ugotovili, da je virus lahko kužen dlje, kot so doslej domnevali.

Kdo so bili prvi znanstveniki, ki so opozarjali na podnebne spremembe

Podnebne spremembe so prvič postale pomembna dnevna novica pred dobrimi 30 leti. V zadnjih letih se o tem govori vse pogosteje in razogljičenje družbe je postala tudi ena od vročih političnih tem. A prvi znanstveniki so o vplivu ogljikovega dioksida in drugih toplogrednih plinov na segrevanje ozračja opozarjali že pred več kot 150 leti. Torej mnogo prej, preden je to postalo "popularno".

Bodo roboti spremenil arhitekturo prihodnosti?

Si predstavljate, da bi svoj najljubši koktejl naročili ali si ga celo sestavili po svojem receptu kar prek mobilne aplikacije, zamešal in postregel pa vam ga ne bi najboljši slovenski barman Tomaž Fartek, ampak robot Nino?

Fotografija pravi, da gre na bolje!

Vsakič ko najdemo nov način sodelovanja z naravo, smo lahko optimistični, da se bodo stvari začele obračati na bolje. Pred kratkim je razveselila novica, da so se k naravi obrnili celo pri ameriškem vojnem letalstvu.

Nemci so nam vsem za zgled!

V Hamburgu si močno prizadevajo ustvarjati tehnologije, ki bi zmanjšale onesnaženost okolja in bi omogočale čistejše in prijetnejše bivanje v velikih mestih. Tu je ideja!

Slovenski video - pravi hit!

Skupina slovenskih industrijskih oblikovalcev, ki deluje pod imenom Rompom, je domačo in svetovno pozornost pritegnila z zanimivim videom o recikliranju. V prispevku si lahko pogledate njihovo izjemno kreativno idejo ter preberete, kaj so sami povedali o temi, ki je še kako aktualna!

Radiatorji z značajem

Radiatorji so v prvi vrsti sicer res grelne naprave. Vendar pa lahko s premišljenim izborom prostor tudi estetsko izpopolnimo. V galeriji si oglejte nekaj nadvse zanimivih primerov!

Vam je všeč japonski eksperiment ?

Ste si kdaj predstavljali, da bi živeli v hiši, sestavljeni iz več enot, ki pa skupaj vendarle tvorijo svojevrstno in privlačno celoto? Pustite se zapeljati japonskemu arhitektu in preverite, ali ste tudi sami nagnjeni k eksperimentiranju.

Ptič čisto zmedel znanstvenike

Do nedavnega so bili znanstveniki mnenja, da zmorejo glasbenemu ritmu slediti le ljudje. Plešoči kakadu je dokazal, da bo dosedanje znanje treba dopolniti. Poglejte in se nasmejte!

Ruska znanstvenica šokira s podvigom

Ruska znanstvenica in potapljačica Natalija Avseenko se je v ledeno morje spustila kar gola in zaplavala z velikimi belimi kiti. Poglejte!

Češka savna na kolesih

Kolikokrat ste se ob kolesarjenju na vroč poletni dan že pritoževali, da se počutite kot v savni? Pa ste prepričani, da res veste, kako je videti, sploh pa - kakšen je občutek v savni na kolesu?

Belgijec noče odrasti

Arhitekti se ponavadi proslavijo s projekti, ki jih zasnujejo za premožne naročnike. Belgijcu Lucu Binstu je največjo slavo prinesla kar njegova rezidenca.

Norec iz modre hiše

Za to povsem modro hišo ste morda že slišali, saj je lani stala čisto blizu nas, natančneje v avstrijskem Celovcu. In zakaj je bila tako modra ter kdo so bili njeni stanovalci?

Le kdo živi tu notri?

Predstavljajte si, da se sprehajate po gozdni cesti, ko nenadoma naletite na lično zloženo skladovnico drv, iz katere prihaja glasba. Ne, ni filmski prizor iz domišljijskega filma.

Moj eksperimentalni vrt

Moj vrt je eksperiment

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860