fit

Kako preprečiti, da so kumare grenke?
Se je tudi vam že zgodilo, da so bile kumare grenke? Verjetno ni vrtnarja, ki se mu vsaj enkrat to ne bi že zgodilo, na srečo pa obstaja nekaj trikov, s pomočjo katerih bo letošnja letina kumar svežega okusa!

Kako in kdaj zalivamo paradižnike?
Precej velika težava, s katero se pri gojenju paradižnikov nemalokrat soočamo, je zalivanje. Ravno prava količina vode v pravi fazi rasti je lahko problem, hkrati pa rešitev, ki nas pripelje do končnega cilja – zdravih, sočnih, mesnatih in ravno prav zrelih paradižnikov. Da pridemo do tega, potrebujemo le nekaj konkretnih nasvetov glede zalivanja.

Mediteranske začimbe, ki ne smejo manjkati v vaši kuhinji
Mediteranska kuhinja je znana kot ena najbolj okusnih in zdravih na svetu, kar lahko poleg zdravih in sezonskih sestavin deloma pripišemo široki uporabi aromatičnih začimb. Te dajo jedi intenziven okus in tako nadomeščajo potrebo po pretiranem soljenju in popranju. Bazilika, timijan in origano so tri izmed nenadomestljivih začimb, vendar obstajajo tudi druge, ki so za dobro mediteransko jed prav tako pomembne!

Čičerika – stročnica, ki jo lahko gojimo tudi pri nas
Čičerika je enoletna stročnica iz družine metuljnic, ki jo sadimo spomladi in po dolgi rastni dobi pobiramo pozno poleti, ko se stroki posušijo. To stročnico, čeprav na naših vrtovih ni tako zelo pogosta, z lahkoto gojimo tudi pri nas, saj odlično uspeva ravno v zmerno vročih podnebjih. Ponujamo vam nekaj nasvetov, kako ustvariti popolno rastno okolje za čičeriko.

Je sladki krompir res boljši od navadnega?
Sladki krompir je tropska rastlina, ki izvira iz Amerike, k nam pa ga je prinesel Krištof Kolumb. Kljub poimenovanju, z navadnim krompirjem, ki je pri nas nekoliko bolj razširjen, pravzaprav nima zelo veliko skupnega. Gre namreč za botanično različni rastlini – sladki krompir spada med slakovke, navadni krompir pa med razhudnike. Poglejmo si nekaj dejstev o tej rastlini, za katero je tudi pri nas v zadnjih letih kar nekaj zanimanja.

S pametnimi kuhinjskimi aparati do bolj zdravih obrokov
Pametne naprave so danes z nami praktično na vsakem koraku, kar jim omogoča nenehno spremljanje našega zdravja in dobrega počutja.

Kako pravilno shraniti rdeče zelje?
Rdeče zelje, ki ga poznamo tudi po imenu Blaukraut, navadno dozori bolj pozno, in sicer 140 dni po setvi. Najbolje uspeva na soncu in v polsenci, največ pa ga pridelajo na Kitajskem. Vsebuje kar nekaj vitaminov iz skupine B, vitamin C (skoraj toliko kot limone), kalij, kalcij, folno kislino in pa beta karoten. Čeprav je kot pri ostalem sadju in zelenjavi najbolj zdravo sveže zelje, pa imamo za vas nekaj nasvetov, kako najustrezneje shraniti rdeče zelje, da ga lahko jeste skozi vse leto.

V neustreznih razmerah biva že vsak tretji Slovenec
Raziskava Healthy Homes Barometer, ki je bila izvedena v letošnjem letu, je razkrila slabo stanje evropskih nepremičnin pri nas. Po izsledkih omenjene raziskave je vsak tretji prebivalec izpostavljen potencialno škodljivemu ozračju v zaprtih prostorih, in sicer zaradi vlage, pomanjkanja dnevne svetlobe, prekomernega hrupa ali mraza.

Uredite si telovadnico na prostem
Vrt ali dvorišče je idealen kraj za vadbo. Omogoča vam, da med vadbo dihate res svež zrak. Poleg tega vam prihrani čas, saj vam ni treba zgubljati časa, ki ga preživite na poti v fitnes, imate pa tudi zasebnost lastnega doma.

Kaj se zgodi s hišnimi ljubljenčki, ko njihovi skrbniki umrejo?
Ljudje se ponavadi močno navežemo na svoje hišne ljubljenčke. Prav tako se ti navežejo na svoje skrbnike. Kaj pa se zgodi z živalmi, če se skrbnikom zdravstveno stanje tako poslabša, da niso zmožni poskrbeti niti zase ali pa celo umrejo?

Pripravlja se dolgoročna podnebna strategija Slovenije do leta 2050
Potrditev resolucije o dolgoročni podnebni strategiji Slovenije do leta 2050 v sredo na vladi je pomembno simbolno dejanje ob svetovnem dnevu Zemlje, pravi okoljski minister Andrej Vizjak. Želi si, da bi se strategija, ki jo mora sprejeti še DZ, čim prej udejanjala prek konkretnih ukrepov.

Predebel pes – kaj storiti?
Nimamo samo ljudje težav s prekomerno telesno težo, predebeli so namreč lahko tudi naši štirinožni prijatelji. In nimamo le ljudje možnost izgubljanja kilogramov v raznih centrih, v Angliji že 10 let obstaja tako imenovan fitnes za male živali Pet Fit Club, kjer jim ekipa strokovnjakov pomaga na poti do idealne telesne teže.

Noro, to morate videti!
Če ste mislili, da slavni in bogati za svojo postavo ne rabijo garati, ste se motili. Tudi oni so samo ljudje in za mnoge je šport del življenja. Nekateri najamejo osebne trenerje, spet drugi pa si omislijo telovadnico ali kar cel fitnes center v zavetju svojega doma. Poglejte, kateri zvezdniki ’švicajo' doma!

Prenova dnevne sobe: Prenova se je začela!
"Dogajati se je že začelo in sedaj mislim, da ni več poti nazaj," pove Žan Kovačič, preden so se odpeljali v hotel Špik v Martuljek na enotedenske počitnice.

V Sloveniji nova vadba, ki jo morate preveriti!
Vadba po zasnovi fit s psom vsebuje vaje za vzdržljivost in moč. Uravnovešena teža je ključ za dobro počutje, pa tudi sklepi vam bodo zaradi tega hvaležni. Gre za preventivno kondicijsko vadba za zdrave pse in vodnike, združuje pa telesno aktivnost, timsko delo in prinaša veselje.

Orjaški maček Rupert
Maček po imenu Rupert je navdušil vse, ki so ga že kdaj videli. Nekateri sodniki mačjih tekmovanj so namreč prepričani, da bo muc, ki že danes tehta neverjetnih devet kilogramov, pri svoji polni velikosti postal eden izmed največjih mačkov na svetu.