fosil

Takšna so bila jajca v preteklosti
Jajca, kot jih poznamo danes, so različnih velikosti – od velikanskega nojevega do za grah velikega, ki ga znese samica kolibrija. Toda ali ste vedeli, da je največje jajce, kar so jih kadarkoli odkrili, v preteklosti nesla izumrla ptica z nenavadnim imenom – slonji ptič?

Vse o tem, kako doma vzgojiti zmajevo drevo
Če iščete nekaj posebnega za vašo zbirko rastlin, potem je zmajevo drevo nedvomno prava izbira. Če ste že obiskali Kanarske otoke ali Madeiro, ste to čudovito in mistično drevo zagotovo opazili. Subtropsko drevo iz rodu Dracaena ima neverjetno obliko krošnje, najstarejši znani primerek pa je El Drago Milenario na Tenerifih.

Opičje drevo, ki navdušuje s svojim edinstvenim videzom
Narava nas s svojo lepoto nenehno preseneča in drevo aravkarija je le še dokaz raznolike in očarljive lepote rastlinskega kraljestva. S svojim edinstvenim videzom in zanimivimi značilnostmi ta iglavec pritegne pozornost tako botanikov kot ljubiteljev narave in tistih, ki iščejo primerna drevesa za svoj okrasni vrt.

Našli 44 milijonov let star fosil metuljeve gosenice
Nemški znanstveniki so našli 44 milijonov let star fosil gosenice velikega metulja iz družine pedicev.

Ribiča šokirana nad ulovom
Ko sta pred kratkim Mike in njegov sin Lochlainn na obali Novega južnega Walesa lovila ribe, se jima niti sanjalo ni, da bosta tisti dan v svoji mreži zagledala pravi živi fosil. Navdušenje je bilo neizmerno.

Celo ribiči šokirani nad grozljivim ulovom
Pred dnevi je nedaleč od Victorije avstralskega pomorščaka šokiral nenavaden ulov, kakršnega tamkajšnji ribiči še nikoli niso videli. Gre pravzaprav za prazgodovinskega morskega psa s 300 zobmi, razporejenimi v 25 vrst.

Pošast, kakršne še niste videli!
Floridski ribiči, ki sicer lovijo rakce, so v svoje mreže pomotoma ujeli morskega psa. A ne čisto običajnega morskega psa. Gre namreč za izjemen ulov, kajti 5,5 metra dolgi morski pes je šele drugi ulovljeni primerek svoje vrste v Mehiškem zalivu in prvi v zadnjih desetih letih.

Prizor, ki ga vidijo le redki, ostaja nepojasnjen
Prizor v Sahari že od prvih vesoljskih odprav privablja pozornost, saj je videti kot velikanski center Zemlje ali kot njeno oko. Nekateri astronavti ga opisujejo kot velik fosil na Zemljinem površju, ki v premer meri kar 48 kilometrov. Gre za tako imenovano strukturo Richat, katere izvor do danes ostaja deloma nepojasnjen.

Bo največji biser na svetu res ostal nedotaknjen?
Nedolgo nazaj je bila v morju najdena izjemno bogata školjka. Desetkrat večja od drugih školjk, in stara okoli 150 milijonov let, naj bi v svoji notranjosti skrivala celo največji biser na svetu.

Uganka, ki bega znanstvenike
V kanadskem gorovju so znanstveniki odkrili fosil, ki jih je popolnoma zbegal. Gre za organizem, ki ni podoben nobenemu od organizmov ali fosilov, ki jih poznamo.

Iz kosti dinozavra naredili hišo
Obcestna hiška v Wyomingu si je, kljub temu, da ne stoji še niti celo stoletje, prislužila naziv najstarejše hiške na svetu. Preberite, zakaj.