indukcijska kuhalna plošča

Indukcija ali plin – kaj je učinkovitejše?
Nakup novega štedilnika že sam po sebi predstavlja zahtevno nalogo, še posebej, če razmišljate o prehodu s plinskega ali električnega na indukcijsko ploščo. Da bo odločitev lažja in predvsem bolj premišljena, vam v nadaljevanju podamo vse pomembne informacije o indukcijskih ploščah.

Preizkušena tehnika za odstranjevanje prask z indukcijske plošče
Indukcijske kuhalne plošče imajo veliko prednosti, zato v zadnjem času vse pogosteje nadomeščajo plinske štedilnike. So bolj gladke in enostavnejše za čiščenje, vendar pa je njihova slabost ta, da so dosti bolj občutljive na praske.

Je bolje kuhati na indukcijo ali plin?
Kuhanje na indukcijski plošči postaja pravi hollywoodski trend. Morda ne toliko trend kot zakon, ki ga je sprejel mestni svet Los Angelesa in mu sledijo tudi v nekaterih drugih delih ZDA. Določilo, ki bo začelo veljati s 1. januarjem prihodnjega leta, namreč prepoveduje vgradnjo plinskih štedilnikov v novogradnje.

Top triki za čiščenje indukcijske plošče
Indukcijske kuhalne plošče so v zadnjih letih postale nepogrešljiv del kuhinj in v veliki meri nadomestile štedilnike. Le redki pa se ob nakupu indukcijske plošče pozanimajo, kako jo pravilno čistiti in vzdrževati. Indukcijske kuhalne plošče so zaradi neoprozne steklokeramične površine enostavne za čiščenje, edina težava je doseganje leska brez madežev. V nadaljevanju predstavljamo metodo, s katero boste dosegli odlične rezultate.

Kaj vse moramo upoštevati pri izbiri posode za indukcijsko ploščo?
Ste se odločili za menjavo plinskega ali električnega štedilnika z indukcijsko ploščo? Potem preverite, kaj vse ta sprememba prinaša. Kljub temu, da je v osnovi namen indukcijske plošče enak plinskemu štedilniku, se princip delovanja med njima nekoliko razlikuje. Gotovo veste, da vsaka posoda ni primerna za indukcijsko ploščo. Kakšna posoda pa potem je namenjena indukcijski plošči in kako jo izbrati?

Bodo plinski štedilniki kmalu prepovedani?
Plinski štedilniki naj bi predstavljali veliko varnostno tveganje v naših domovih, pogosto slišimo v javnosti. Kot kažejo zadnje študije, pa je, kljub temu, da imajo v domačih kuhinjah dolgo zgodovino, v tem tudi nekaj resnice. S prihodom novejših oblik kuhalnih plošč, kot sta steklokeramična in indukcijska plošča ,se je negativnim učinkom mogoče izogniti, vprašanje pa je, če je to res potrebno. Bi nas res moralo skrbeti, če kuhamo na plin?

Kakšno kuhalno ploščo naj izberemo?
S starim štedilnikom nekako shajamo, ker smo ga navajeni, vemo, kakšne muhe ima in kako močne gorilnike. Pred menjavo pa nas obhajajo dvomi, če bomo z novim štedilnikom oz. kuhalno ploščo zadovoljni. Kadar menjamo kuhinjo ali se selimo v novo stanovanje, si bomo morda delo v kuhinji organizirali malo drugače. Tisti, ki ne kuhajo veliko ali le občasno, pa morda dajejo več poudarka videzu.

Majhna kuhinja in starostnik
V preveliki kuhinji nimamo težav, tudi če jo uporabljamo sami, če imamo zelo majhno kuhinjo, pa včasih res ne vemo, kako bi se spopadli s pomanjkanjem prostora. Še težje je, ko smo starejši, se morda težko gibljemo, iztegujemo in slabo vidimo.

Kakšno kuhalno ploščo izbrati?
Razmišljate, da bi namesto klasičnega štedilnika, poleg pečice, vgrajene v omaro, raje kupili ločeno kuhalno ploščo, a ne veste, za kakšno bi se odločili? Na Zvezi potrošnikov Slovenije pojasnjujejo, kakšna je ponudba na trgu ter kakšne so prednosti in slabosti določenih tipov kuhalnih plošč.