Dominvrt.si

izzivi gradnje

Do teh težav lahko pride, če gradite pozimi

Med številnimi nasveti, ki jih boste prejeli, ko se pogovarjate o možnosti gradnje novega doma, je ta, da hiše ne smete graditi v zimskih mesecih. Kot velja za večino brezplačnih nasvetov, je tudi vrednost tega precej majhna. Čeprav lahko pride do določenih težav, to ne pomeni, da gradnja pozimi ne more biti izpeljana kakovostno.

Arhitektura prihodnosti: tehnologija in narava z roko v roki proti podnebnim spremembam

Mesto kot podaljšek narave, leteče aeroponične farme, povzdignjena mesta, lebdeče kapsule, ki črpajo Co2 iz zraka, podzemna in plavajoča mesta ... Vse to so ideje arhitektov, ki so se na mednarodnem natečaju britanske arhitekturne revije spraševali, kakšna bodo mesta prihodnosti.

Izzivi gradnje lastnega doma

Preden začnemo z gradnjo lastnega doma vsi, eni bolj, drugi manj, idealistično gledamo na svoj prostor pod soncem in določenih stvari, ki nas čakajo v tem postopku, preprosto ne vidimo. Tilen Pusar, voditelj oddaje Dom in vrt, je opozoril na dva največja izziva pri gradnji lastnega doma.

Pri opremljanju doma ne pozabite na bistveno stvar

Ko opremljamo svoj novi dom, ali pa prenavljamo starega, je veliko stvari, na katere moramo biti pozorni. V začetni fazi se seveda soočamo z manjšimi in večjimi izzivi, kasneje, ko je denimo sama gradnja že končana, temelji postavljeni, inštalacijska in druga dela pa opravljena, pridejo na vrsto nekoliko bolj prijetna opravila. Seveda je govora o izbiri našega pohištva, opreme in elementov, še prej pa moramo izbrati tisto, čemur rečemo temelj notranje opreme - ploščice in druge podlage.

Notranjost vas bo osupnila

V soseski Noe Valley v San Franciscu v Kaliforniji so nedavno podrli eno izmed starejših hiš in na isti lokaciji zgradili novo, kar je bilo za arhitekte pravi izziv. Parcela je namreč zelo ozka in na dvoriščni strani tudi zelo strma. A izzivi prinašajo rešitve, pravijo, in tako je nastala čudovita štirinadstropna družinska hiša, ki združuje modernost in toplino.

Na Dunaju gradijo najvišjo leseno stolpnico na svetu

V novo nastajajoči dunajski soseski Seestadt Aspern so začeli z gradnjo 24-nadstropne stolpnice iz lesa, ki bo s 84 metri višine najvišja lesena stolpnica na svetu. Stroški gradnje znašajo 65 milijonov evrov, končana pa naj bi bila jeseni 2018. Z uporabo lesa bodo po napovedih arhitektov prihranili 2800 ton izpustov ogljikovega dioksida.

Novosti, ki premikajo meje pri gradnji hiš

Izzivi prinašajo rešitve, pravijo, in glede na dejstvo, da klasična gradnja izumira in se bodo v prihodnosti gradile le skoraj ničenergijske ter vedno bolj ’pametne’ hiše, so se pred velikim izzivom znašli tudi gradbinci in arhitekti, ki vedno znova iščejo najbolj inovativne in napredne rešitve. Če se tudi vi odločate za gradnjo nove hiše, je še kako priporočljivo, da se seznanite z nam dostopnimi inovacijami, ki zagotavljajo varnost, udobje in prihranke.

Nepozabna alpska lepotica!

Alpske koče se lahko uporabljajo kot kraj za preživljanje aktivnih počitnic ali za oddih v vseh letnih časih. Njihova priljubljenost več kot očitno ne upada, saj jih je v slikoviti naravi mogoče opaziti vse več. Na primeru koče, ki so jo zgradili letos v Kanadi, poglejte, kakšen je moderen pristop k njihovi gradnji.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860