Dominvrt.si

kanalizacija

Slovenska arhitektka o tem, kaj potrebuje prav vsak dom

Gradnja novega doma je razburljiv korak ter hkrati velik organizacijski in v zadnjem času predvsem finančni izziv. Cilj vsake novogradnje je seveda čimprejšnja vselitev. Za dosego tega cilja pa je, sploh če smo omejeni s sredstvi, treba dobro razmisliti o prioritetah. Ključno je, da se osredotočimo na najnujnejše potrebe, medtem ko lahko nekateri nakupi in dodatna dela počakajo. V nadaljevanju bomo govorili o tem, kaj naj ima prednost in katere stvari lahko preložimo na čas po vselitvi.

Izkop kanalov za vodovod in kanalizacijo: ključni koraki in stroški

Izkop jarkov je ključni del priprave na gradnjo novih objektov, saj moramo zagotoviti ustrezne komunalne in druge priključke, kot sta vodovodni sistem in hišna kanalizacija. Poleg tega je izkop kanalov potreben tudi pri zamenjavi ali popravilu obstoječih poškodovanih ali dotrajanih cevovodov. Zato je pomembno, da so izkopi jarkov kakovostno opravljeni, saj le tako omogočamo enostaven dostop do cevi za morebitne kasnejše zamenjave in popravila.

Bi kupili novo hišo za samo 50.000 evrov?

Projekt Hiše za mlade družine je požel veliko zanimanja tako občin kot tudi potencialnih kupcev. Pismo o nameri za izvedbo projekta – gradnje naselja s 50 montažnimi hiškami – so podpisali že z občino Ajdovščina. Kot kaže, pa bo projektov več, saj so resne namere izkazali tudi v Prekmurju, na Koroškem in drugje po Sloveniji. S projektom bi radi dokazali, da se ob podpori lokalnega okolja da zgraditi prijetno, sodobno in okolju prijazno hiško za približno 50.000 evrov.

To ne sodi v odtok!

Velikokrat se zalotimo pri misli, da je najlažje nekaj zliti ali stresti v kuhinjsko korito in bosta voda ter odtok naredila svoje ... Ampak s tem delamo škodo tako odtoku kot kanalizaciji. Da o zamašenem odtoku niti ne govorimo.

To ne sodi v straniščno školjko!

Kadar hitimo, v stranišče kaj hitro odvržemo stvari, ki tja nikakor ne spadajo – ali pa enostavno ne vemo, katere stvari so to. Tako je Komunala Kočevje znova opozorila, kaj ne sodi v kanalizacijo.

9 stvari, ki jih miši ne želijo, da jih veste 

S prihodom hladnega vremena se našim domovanjem približujejo tudi miši. Preberite si, kaj jih privlači in kaj jih ne gane.

Prava srhljivka – v Burigangi praktično ni več življenja

Buriganga, nekdaj reka, ki je tekla skozi glavno mesto Bangladeša, je danes samo še kanalizacija, ki teče mimo Dake.

Odpadki v Sloveniji velik posel, ministrstvo predlaga poseben zakon

Na ministrstvu za okolje in prostor so se ob številnih težavah na področju odpadkov in okolja odločili, da gredo v pisanje priprave posebnega zakona.

Odslej le še z elaboratom, ki ga boste plačali

Lastniki nepremičnin lahko še danes bistvene podatke o svoji nepremičnini v registru nepremičnin spremenijo brezplačno prek vprašalnikov, v prihodnje bodo morali za to pri geodetskem podjetju ali projektantu naročiti elaborat.

Register stavb: časa imate le še teden dni!

Le še do 22. novembra je mogoče bistvene podatke v Registru stavb spremeniti preko vprašalnika. Po tem datumu boste morali to storiti z elaboratom, za katerega boste tudi mastno plačali. In če sprememb ne javite?

Tako do gradbenega dovoljenja

Lastna hiša so sanje mnogih, do nje pa lahko pridemo na različne načine – lahko jo podedujemo, lahko jo kupimo (starejšo nepremičnino ali novogradnjo), lahko si jo pa sezidamo. Če smo se odločili za slednje, potem potrebujemo kar nekaj dokumentov in dokazil, preden se lahko lotimo gradnje.

Nikar jih ne mečite v stranišče!

Uporabljate kontaktne leče? Kam jih odvržete, ko jih odslužijo svoje?

Ni za občutljive: Vodovodarja ob prihodu k stranki skoraj kap!

Če morda mislite, da imate slab dan, pomislite na tega vodovodarja, ki je menil, da ga čaka pač še en običajen delovni dan, a se je izkazalo, da je vse prej kot to.

Neverjetna zgodba o preživetju ...

Neverjetna zgodba o preživetju prihaja iz angleške vasice Dorney. Lastnica jack russel terierke se je štiri dni trudila, da bi rešila svojo psičko, ki je obtičala globoko pod zemljo v kanalizacijski cevi. Ko je vzela stvari v svoje roke in tudi sebe izpostavila nevarnosti, so ji v obsežni reševalni akciji na pomoč priskočili gasilci.

Že 22 let živita v kanalizaciji!

Kolumbija, ki je v časih narko kartelov veljala za izredno nevarno, je v zadnjih letih dobila nekoliko prijaznejši obraz. Tam kljub temu zasledimo velika nasprotja med bogastvom in revščino. Poglejte, kako v tamkajšnjem drugem največjem mestu živi starejši par.

Razkriva skrivnosti velikih mest

Fotograf Steve Duncan je urbani zgodovinar, ki s svojo fotografijo vedno želi pokazati vse plati mesta, ki so običajnemu sprehajalcu skrite in včasih celo nedosegljive. Tako so nastale fotografije podzemnih rek, predorov, rovov in razgledov z visokih mostov.

Hobitske hišice osvajajo

Bi verjeli, da je mogoče v štirih mesecih za samo dobrih 4.000 EUR zgraditi hišo, v kateri lahko skoraj brez stroškov udobno živi štiričlanska družina z dvema majhnima otrokoma? Preberite zgodbo o hobitski hišici Simona Dalea.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 854