korže

Zelenjava v pasji prehrani - da ali ne?
Zelenjava je bogata z vitamini in drugimi hranili, zato je priporočljivo, da jo vključimo tudi v vsakodnevno prehrano naših štirinožnih kosmatincev. Katera in kako pripravljena zelenjava je za pse najbolj primerna ter v kakšnih količinah jo ponuditi psu, nam je pojasnila svetovalka za prehrano psov in mačk Daša Korže, mag. inž. zoot..

Pes jih nujno potrebuje
Tako kot za ljudi je tudi za naše štirinožne prijatelje pomembno, da zaužijejo zadostno količino maščob, seveda pa ni vseeno, katere so te maščobe. Svetovalka za prehrano psov in mačk Daša Korže, mag. inž. zoot., pojasnjuje, katere maščobe so za psa pomembne in zakaj.

Lastniki psov, na te sestavine morate biti posebej pozorni!
Ko pomislimo in začutimo, kaj vse nam psi vsakodnevno dajejo in kako so vedno ob nas, se tudi vam zagotovo porodi želja, da jim del tega povrnemo in zanje izbiramo le najboljše sestavine. Za psa je najpomembnejše prav to, da je zadovoljen in zdrav, saj bo lahko le s tem uresničil ves svoj potencial, prav tako pa bo z nami in ob nas še dlje, kot bi bil morda sicer.

Kaj je permakultura?
Med vrtičkarji je vedno bolj pogosta beseda permakultura. Toda kaj pomeni ta beseda ter kako se sploh lotimo tega? Poklepetali smo z doktorico znanosti Ano Vovk Korže, ki nam je razložila, kako se tega lotiti.

Kako začeti s samooskrbo?
"Če pogledamo v preteklost, so preživela ljudstva, ki so bila samooskrbna, pomembne so bile voda, hrana in energija. Tisti, ki so zaradi različnih razlogov izgubili samooskrbo, so izumrli, tako da je povezava med samooskrbo in preživetjem zelo močna, bolj, kot si mislimo danes v tem globalnem svetu, ko je prav globalizem za ceno kapitala odvzel priložnosti samooskrbe," mi v pogovoru o tem, kako je samooskrba pomembna, razloži doktorica znanosti Ana Vovk Korže.

Potegujte se za praktično nagrado!
Že od leta 2010 na spletnem portalu Dominvrt.si svojim bralcem ponujamo številne uporabne nasvete s področja notranje in zunanje ureditve doma, vrtnarjenja, kako živeti udobno in kakovostno, a hkrati okolju prijaznejše življenje. Čas je, da stopimo še en korak naprej in vam vse vsebine ponudimo na še bolj sodoben in očem še bolj prijazen način, zato smo si omislili novo, še lepšo podobo!

Tega verjetno niste vedeli!
Med lastniki psov, strokovnjaki in prodajalci pasjih prehranskih izdelkov se veliko govori o vključevanju surovih ali termično obdelanih, naravnih in umetnih kosti v prehrano psov. Nekateri lastniki poleg druge hrane svojim psom redno dodajajo kosti, drugi temu odločno nasprotujejo.

Tako lahko omilimo bolezenske znake pri psih in mačkah
Pogosto se zgodi, da pes ali maček zaradi genetske zasnove, okolja ali načina življenja, zboli. Pomembna podpora pri zdravljenju oziroma lajšanju bolezenskih stanj je lahko dietna ali klinična prehrana. S takšno prehrano lahko omilimo bolezenske znake, psu ali mački pa olajšamo in izboljšamo kakovost življenja.

10 napak, ki jih delamo lastniki psov
Žal lastniki prepogosto pri prehrani psa delamo osnovne napake, s čimer našemu ljubljenčku le škodimo. Svetovalka za prehrano psov in mačk Daša Korže, mag. inž. zoot., pojasnjuje, katerim napakam se moramo izogibati, če želimo zdravega psa s sijočo dlako.

S tem boste poskrbeli za zdravje vaše mačke
Svojim mačkam želimo zagotoviti aktivno in dolgo življenje. Da bi to lahko dosegli, je dobro, da se podučimo o njihovih resničnih potrebah. Pri tem naj izpostavimo predvsem vitamine in minerale, ki so za zdravje mačk izjemnega pomena. Katere in v kakšnih količinah jih dodajati v mačjo prehrano, pojasnjuje svetovalka za prehrano psov in mačk Daša Korže, mag. inž. zoot..