Dominvrt.si

kotliček

Veste, čemu je namenjena druga tipka na splakovalniku stranišča?

Razen če vaš WC kotliček deluje na poteg ali pa imate takega z ročajem, potem veste, da sta za splakovanje na voljo dve tipki. Pa poznate razliko med njima? Zakaj pravzaprav sploh sta tam in kdaj uporabiti katero?

To se zgodi, ko v stranišče stresete sodo bikarbono

Čiščenje stranišča verjetno ni vaše najljubše opravilo, a če imate v shrambi nekaj sode bikarbone, vam ta lahko delo precej olajša. Preberite, kako najbolj učinkovito uporabiti sodo bikarbono v straniščnem kotličku in školjki.

7 navad, s katerimi lahko prihranimo večje količine vode

Voda je vir življenja in je takoj za kisikom najpomembnejša stvar, ki jo naše telo potrebuje za normalno delovanje. V tem času, ko nas pesti suša in se soočamo s številnimi požari ter nam grozi resno pomanjkanje vode, je zato še posebej pomembno, da vsak posameznik z nekaj preprostimi navadami omeji porabo vode.

Kako pogosto bi morali v resnici čistiti WC-školjko?

Straniščna školjka bi morala biti pri čiščenju doma vedno prioriteta. Toda ali veste, kako pogosto jo je priporočljivo zares očistiti in kako se tega lotiti na najbolj učinkovit način?

Vedno čisto in higienično stranišče

Stranišča ni najprijetneje čistiti, a to delo je mnogo lažje, če se tega opravila lotevate dovolj pogosto. Če že vam ni neprijetno uporabljati umazane školjke, vam morda postane nerodno, ko dobite goste. Naj se to nikoli več ne zgodi.

Kako očistiti električni grelnik za vodo?

Električni grelniki za vodo so priročni in enostavni za uporabo, a kot vsak kuhinjski aparat tudi ta slej ko prej potrebuje čiščenje. Ker gre za električno napravo, moramo z njo ravnati še posebej previdno, hkrati pa nam sama oblika kotlička nikakor ne lajša čiščenja. Bistvenega pomena je, da sproti odstranjujemo vodni kamen, ki se kopiči v notranjosti in lahko privede do pojava plesni ter ustvarja idealno okolje za razvoj bakterij.

S tem nevede uničujemo svojo kuhinjo

Za kuhinjo pravimo, da je osrednji prostor v našem domu. Je del doma, kjer ustvarjamo in pripravljamo odlične obroke in druge umetnine, hkrati pa je to prostor, kjer preživimo največ časa. Velikokrat jo nevede z določenimi dejanji uničujemo, kar se nam na dolgi rok lahko maščuje.

3 najpogostejše napake pri opremljanju kopalnice

Preden se lotimo treh najpogostejših napak, naj najprej vašo pozornost usmerimo na eno, ki jo ljudje na splošno delajo pri opremljanju doma. To pa je, da se najprej ne usedejo in razmislijo, kako pravzaprav uporabljajo prostor, ki ga morajo opremiti. Iz tega, da si ne vzamemo časa za načrtovanje, preden se odpravimo po trgovinah, izvira največ napak, s katerimi smo nato prisiljeni živeti dan za dnem, saj naš dom ni opremljen tako, da bi naše življenje delal bolj kakovostno.

Preprosti načini, kako zmanjšati porabo vode

Nemalo ljudi v svojem domu z vodo ravna potratno. Vsak dan je je na litre mogoče prihraniti z nekaj spremembami, ki niti niso velike. Poznajo se lahko pri znesku na položnici in so dobre tudi za okolje.

Majhni triki za velike prihranke

Vsaka sprememba se začne z majhnimi koraki. Tako obstaja kar nekaj vsakodnevnih 'majhnih' stvari, ki jih lahko naredite ter s tem prihranite energijo in denar, hkrati pa naredite tudi nekaj dobrega za okolje.

Čiščenje s paro - da ali ne?

Čiščenje brez kemije, le z vodo in nekaj energije? S parnimi čistilniki očistimo praktično skoraj vse površine v stanovanju. Kaj zmorejo in kako priročni so modeli, ki so namenjeni uporabi v gospodinjstvu. Kupiti ali ne kupiti, torej?

Novoletne zaobljube malo drugače

Četudi ne sodite med tiste, ki v opoju hlapov novoletne penine sestavljajo dolge in neuresničljive sezname, s katerimi bodo še takoj po 1. januarju izboljšali svoje življenje, je vstop v novo leto dober čas za razmislek o nekaterih spremembah doma.

Razmišljate o najemu stanovanja?

Začetek študija, menjava službe, nove poslovne priložnosti ali nova zveza so razlogi, zaradi katerih se ljudje odločajo za najem stanovanja. Da bo iskanje in urejanje novega začasnega doma uspešno in čim manj stresno, se na ta podvig pripravite.

Teh popravil se lahko lotite kar sami

Z uporabo in z leti nastanejo razpoke, popustijo tesnila, se nabirajo škodljive plesni in podobno. Ni vam vedno treba na pomoč klicati mojstrov, ampak se z nekaj dela, iznajdljivosti in spodnjih nasvetov nekaterih popravil lahko lotite kar sami.

Straniščni hit na Japonskem

Na Japonskem imajo novi prodajni hit. Napravica Eco-Otome posnema zvok spuščanja vode v stranišču in tako prikrije vse neprijetne zvoke.

Matej očaran nad novo kopalnico!

Ko se je Matej prvič sprehodil po hiši, je bil najbolj presenečen in tudi vesel, ko je ugotovil, da ima kopalnico. Kaj vse mu je vodovodar zmontiral in kako je to naredil, si poglejte v videoprispevkih.

VIDEO: Menjava tesnila

Vsakih nekaj let je dobro preveriti in po potrebi zamenjati tesnilo na spoju cevi, ki povezuje kotliček s straniščno školjko. V našem video prispevku vam naš mojster Dare pokaže, kako to lahko preprosto naredite kar sami in tako prihranite nekaj denarja.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 854