Dominvrt.si

lakota

Obožujete kostanj? Potem morate vedeti ...

Letošnje leto nas je razveselilo s sončnim in zelo vročim poletjem, kljub hladu pa ima tudi jesen ima svoje čare. Razveselili smo se gob in dobrot z domačega vrta, sedaj pa bodo na svoj račun prišli tudi ljubitelji kostanja. Ga imate radi? Potem berite dalje ...

Želite imeti čudovit zeliščni vrt?

Vrtnarjenje z zelišči postaja vse bolj priljubljeno, saj se ljudje vedno bolj osredotočajo na hranljive, okusne in sveže obroke. Zelišča so nekatere izmed rastlin, ki jih je najlažje gojiti in rastejo zelo dobro. Poleg tega lahko posušena zelišča, če jih pravilno obdelamo in shranimo, zdržijo precej časa.

V jesenskem času si ga morate privoščiti

Letošnje leto nas je razveselilo s sončnim vremenom in toplimi temperaturami, a tukaj je že jesen z vsemi svojimi čari. V jesenskem času uživamo v različnih dobrotah, od gob do grozdja, ne smemo pa pozabiti niti in predvsem kostanja. Smo v času, ko se bodo ljubitelji lahko naužili kostanja in prišli na svoj račun.

V Sloveniji vsak prebivalec po nepotrebnem zavrže okrog 13 kilogramov užitnih živil

V Sloveniji in po svetu obeležujemo prvi mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani, ki ga je s podporo Organizacija ZN za prehrano in kmetijstvo (FAO) razglasila Generalna skupščina ZN. FAO ob tem izpostavlja naraščajočo lakoto, opozarja na posledice zavržene hrane na okolje in poziva k ukrepanju na vseh ravneh.

Kuharski chef opozoril na problem današnje družbe

Kuharski chef Jose Andres, ki je ustanovitelj Svetovne centralne kuhinje, neprofitne organizacije, ki skrbi za nemoteno dostavljanje in prejemanje hrane v primeru kakršnih koli naravnih in drugih nesreč ter tudi sicer, je na družbenih omrežjih opozoril na precej očiten problem, ki ga imajo v današnjem svetu skoraj vse razvite države.

Kaj lahko za ohranitev čebel storimo sami?

Na pobudo Slovenije je svet 20. maja prvič obeležil svetovni dan čebel. Slovenija si prizadeva za zaščito čebele na ravni EU, veliko pa za njeno ohranitev lahko storimo tudi sami. Med drugim lahko na balkone, terase in vrtove sadimo medovite rastline, postavimo gnezdilnice za čebele in o pomenu čebel osveščamo že najmlajše.

Ne boste verjeli, kaj zmore ta maček!

Neki moški iz ruskega mesta Blagoveščensk je za približno 80.000 evrov prodal svojega mačka. A to ni navaden maček, po trditvah nekdanjega lastnika naj bi imel nadnaravne sposobnosti.

Tega o kumarah zagotovo niste vedeli

Le kdo jih ne pozna?! Kumar, namreč! So okusne, enostavne za gojenje in vsestransko uporabne. Vsi vemo, da pomagajo proti utrujenim očem, toda a ste vedeli, da z njihovo pomočjo lahko preprečimo alkoholnega ’mačka’ in celo očistimo pomivalni stroj?! Presenečeni boste, kakšne vse so koristi kumar!

Na Kosovu ameriško zavetišče s slovensko veterinarko

Skoraj eno leto od osamosvojitve je Kosovo dobilo prvo pasje zavetišče. Ameriški poslovnež, ki je eni od družin po vojni pomagal postaviti se na noge, je v zahvalo dobil zemljišče, na katerem je zgradil prvo varno hišo, kjer bodo pasji brezdomci dočakali pokoj. Na Kosovu je bila tudi naša novinarska ekipa, v sklopu otvoritve pa je slovenska veterinarka sterilizirala in kastrirala pasje sirote.

TINA - MAYLEE

Maylee je naša navihana kavalirka, ki je bila 1. aprila stara 1 leto. Njena posebnost je nenehna lakota.

Maltežan Riki

Maltežan Riki je naš cartljivček.

Staffrod As

Ameriški stafford je star 1leto, ima 33kg, ko hoče, sliši na ime As. Posebnost: zmedenost in lakota, drugače pa prijazen do ljudi in te ponavadi nasmeji ...

Umetnost v keramiki

Tokrat smo obiskali atelje akademske slikarke in kiparke Saše Bezjak, ki je z nami podelila enega svojih zadnjih umetniških izdelkov – keramične ploščice za kuhinjo. Poglejte!

Kdo je moški, ki provocira Ameriko?

Poljski kipar je namenil desetletja svojega življenja klesanju ene same skale. V prispevku predstavljamo nastajanje Crazy Horsa, največjega spomenika na svetu, ki nastaja v spomin in čast indijanskim plemenom iz Severne Amerike. Preberite!

Ameriški načrt, ki bo rešil svet?

Po projekcijah strokovnjakov bo do leta 2050, se pravi čez slabih 40 let, 80 odstotkov svetovne populacije živelo v mestih. Misel na to, da naj bi preostalih 20 odstotkov na podeželju pridelalo dovolj hrane za vse, je utopična. A vizionarji imajo rešitev.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860