mobilnik

5 idej, kako vam Philips Hue polepša in poenostavi življenje
Philips Hue je inovativni brezžični svetlobni sistem, ki vam omogoča, da iz udobja naslanjača ali pa celo iz drugega prostora ustvarite popolno svetlobno atmosfero.

Zgrozili se boste
Mobilni telefoni, pa naj bodo tisti najnovejše generacije ali najstarejši, so pravo leglo bakterij, saj jih odlagamo na najrazličnejše površine, se jih dotikamo z umazanimi rokami, po možnosti še komu posodimo ... Neka raziskava je pokazala, da se na njih najpogosteje pojavlja 10 snovi in bakterij, ki škodijo zdravju.

Polnite baterijo mobilnega telefona vso noč? Nikar!
Velik odstotek ljudi svoje mobilne telefone pusti priključene na polnilec vso noč, a strokovnjaki opozarjajo, da tega ni pametno početi. Na ta način namreč po nepotrebnem porabimo preveč elektrike, poleg tega pa škodujemo tudi bateriji.

Obrnil se vam bo želodec, ko boste ugotovili, kaj je to
Zagotovo ste že večkrat slišali, da so mobilni telefoni pravo leglo bakterij. Nenehno so v stiku z našimi rokami, ki si jih ravno ne umivamo po vsakem opravilu, ’valjajo’ se po umazanih žepih in torbicah, čistimo pa jih ne ravno tako pogosto, kot bi jih morali. A takšnih fotografij verjetno niti v sanjah ne bi pričakovali, kajne?!

Odločitev bo tako veliko enostavnejša
Eden izmed vedno bolj pomembnih dejavnikov, na podlagi katerih se potrošniki odločamo za nakup nekega izdelka, je tudi energetska učinkovitost. Pri tem nam je lahko v pomoč brezplačna mobilna aplikacija ecoGator, s pomočjo katere preverimo neodvisne informacije o izdelkih in porabi energije.

Ogaben posnetek iz okrepčevalnice s hitro hrano
Evgeny Ivanov je v eni izmed okrepčevalnic s hitro hrano v Rusiji posnel prizor, zaradi katerega so lokal zaprli. Po hrani so se namreč mirno sprehajale tri podgane in vsem gostom na očeh grizljale pice in druge dobrote.

Bi nas moralo skrbeti?
Mobilni telefoni danes niso le namenjeni pogovorom in pošiljanju kratkih sporočil, ampak so postali svet v malem – povezujejo nas s spletom, so nepogrešljivi pri delu in so tudi namenjeni zabavi. Nova študija študentov bakteriologije pa tudi kaže, da gre za pravo leglo bakterij. Njihove najnovejše fotografije namreč kažejo na obstoj pravega 'skritega življenja' na naših mobilnikih. Poglejte!

Kam z e-odpadki?
V Evropi se količina e-odpadkov vsako leto poveča za 3 do 5 odstotkov. To je trikrat hitreje v primerjavi z rastjo drugih odpadkov. Ta grozljivi podatek pa velja tudi za Slovenijo.