Dominvrt.si

na reki

To so najbolj luksuzna stanovanja na svetu

Ste ravno v procesu nakupa stanovanja ali hiše? Stanovanja, ki vam jih predstavljamo, žal že imajo svoje lastnike, zato vam spodnje vrstice najverjetneje ne bodo olajšale situacije, niti vam ne bodo ponudile kakršnegakoli nasveta. Vseeno pa je tu in tam zanimivo pogledati na drugo stran, kako, ali bolje rečeno, kje živijo tisti, ki lahko za nakup stanovanja sežejo precej globlje v žep kot ostali.

Znani igralec lastnik treh hiš na smučišču

Aspen velja za enega najbolj mondenih smučarskih središč ne le v Ameriki, ampak celo v svetu. V času smučarske sezone tako vsako leto gosti tudi številne hollywoodske zvezde. A če je večina izmed njih tam samo na začasnem oddihu, se znani igralec Kevin Costner tja vrača veliko pogosteje kot drugi.

Zakaj ljudje zavržejo svoje hišne ljubljenčke?

Srce parajoča je misel, koliko hišnih ljubljenčkov je zanemarjenih in zavrženih zaradi nezmožnosti ali nepripravljenosti lastnikov, da jim zagotovijo ustrezno oskrbo. V upanju, da osvetlimo to problematiko – ki je mimogrede precej širša kot le problem ustrezne skrbi za svojega psa ali mačko – in morda vsaj spodbudimo k razmisleku, bomo na našem portalu naslednjih nekaj mesecev posvetili posebnemu projektu.

Slavni par prodaja svojo osupljivo vilo – sedaj sta povedala, zakaj

Ameriški igralski par Michael Douglas in Catherine Zeta-Jones sta se odločila prodati svojo osupljivo domovanje v New Yorku. Razkošno posestvo je sedaj na nepremičninskem trgu na voljo za 10,47 milijonov evrov, a vsi se sprašujejo, zakaj bi kdo želel prodati tako popoln dom.

Pet čudovitih in poučnih izletov po Sloveniji

Slovenija, biser Evrope, se ponaša z izjemno naravno dediščino, kjer se prepletajo raznoliki ekosistemi, vendar pa so ti čudoviti ekosistemi ranljivi in potrebujejo našo skrbno zaščito. Pripravili smo nekaj navdihujočih idej za izlete, ki ozaveščajo o pomenu varovanja teh dragocenih okolij.

Kakšne vrste poplav imamo v Sloveniji?

Poplave so ena najpogostejših naravnih nesreč, ki prizadenejo različne dele sveta. Gre za pojav, pri katerem voda prekrije območja, ki so običajno suha, kar lahko povzroči obsežno škodo na infrastrukturi, kmetijskih površinah, premoženju in ogrozi življenja.

Kako ločiti vrtne gredice od trate in prehodov?

Kako ločiti trato od okrasnih ali vrtnih gredic, pa tudi recimo od prostora okrog sadnih dreves? Načinov je kar nekaj, uporabni pa niso le, ker je tako vizualno vsakomur hitro jasno, kam denimo smejo stopiti in kam ne.

Uničevalna moč vode

Pred dnevi je večji del Bosne in Hercegovine prizadelo močno neurje. Sprožilo se je več zemeljskih plazov, hudourniki pa so poplavili več hiš. Iz okolice Sarajeva prihaja videoposnetek bencinske črpalke, ki ji grozi, da se bo zrušila v reko.

Kako dom vpliva na naše počutje?

V zadnjem letu in pol smo v svojih domovanjih preživeli več časa kot kdaj koli. Na naše počutje seveda vpliva marsikaj, a medtem ko smo bili skorajda zaprti med štiri stene, smo se začeli bolj zavedati vpliva, ki ga imata lahko na nas oprema in dekoracija interjerja.

Ekstremna vročina in požari še naprej pestijo Balkan

Zgodovinski vročinski val na Balkanu, posebej v Grčiji, po več kot tednu dni ne popušča. V osrednji Grčiji in na Peloponezu naj bi se temperature še vsaj do petka vsak dan povzpele do 46 stopinj Celzija. Obenem na območju še naprej pustošijo požari. Z njimi se med drugim spopadajo tudi v Severni Makedoniji.

Kdo si upa kazati hrbet burji?

Sneg je že pokazal svoje zobe, pridružila pa se mu je tudi burja, ki bo najmočnejša popoldan ter do četrtka popoldan. Takrat bo na izpostavljenih mestih na Primorskem dosegala hitrosti 90 do 130 km na uro. Ponekod v višjih predelih Primorske pa so možni tudi snežni zameti.

Tujerodni organizmi imajo močan negativen vpliv na lokalno okolje

Tujerodne rastline so škodljive, ker lahko tvorijo goste sestoje in popolnoma prerastejo domorodno rastlinstvo, hkrati pa jih zelo težko trajno odstranimo. Enako velja tudi za tujerodne živali, ki spodrivajo domače.

Jezovi - zakaj je pomembna gradnja teh?

Jez je gradbena struktura, ki preprečuje poplavljanje. Najvišji na svetu se imenuje Rogun, nahaja pa se v Tadžikistanu. Njegova višina nad temelji je 335 metrov.

Covid-19 kot povod za večjo prehransko samooskrbo

Novi koronavirus je osvetlil mnoge probleme sodobne družbe in postavil varnost na prvo mesto, med katerimi je ena ključnih prehranska varnost. Zaradi zaprtja meja in omejitev gibanja so se namreč zelo hitro pokazale pomanjkljivosti v prehranski verigi. Številne države po svetu so zato začele na različne načine spodbujati lokalna kmetijstva, saj so se bolj kot kdajkoli prej zavedle pomena prehranske samooskrbe. Pa se tega zavedamo tudi pri nas?

Prava srhljivka – v Burigangi praktično ni več življenja

Buriganga, nekdaj reka, ki je tekla skozi glavno mesto Bangladeša, je danes samo še kanalizacija, ki teče mimo Dake.

6 mest na svetu, ki so sprejela drastične ukrepe v boju za okolje

Medtem ko obstajajo ljudje in predvsem voditelji držav po svetu, ki še vedno trdijo, verjamejo in govorijo, da podnebne spremembe ne obstajajo in da se ozračje ne segreva, so države, ki so lahko vsem za zgled v svojih ukrepih, sprejetih v boju za zaščito okolja.

Labod zataval na prometne ceste

Mariborski policisti so pred dnevi s cest reševali laboda.

V Sibiriji našli predmet neprecenljive vrednosti

Na skrajnem severu Rusije, v Sibiriji, so našli skoraj nedotaknjeno 32.000 let staro glavo volka, ki se je ohranila v trajno zamrznjenih tleh. Velika glava, ki je prekrita s krznom, ima dobro ohranjene možgane, mehko tkivo ter močne zobe, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Živi s kar 400 plazilci

Vas strese že ob sami misli, da bi imel poleg sebe enega samega plazilca? Spoznajte moškega, ki jih je v 2 desetletjih v svoj dom naselil več kot 400.

Gobarji, pozor: te gobe nikar ne nabirajte!

V zadnjih tednih so fotografije gob preplavile družbena omrežja. Gobe so med Slovenci zelo priljubljene, pripravimo pa jih lahko na številne načine. Pozorni pa morate biti, kakšne gobe nabirate, saj največ zastrupitev pride ravno zato, ker nabiralci strupene gobe zamenjajo z užitnimi.

Groza, kaj so potegnili iz Save!

Če bi vsak počistil za seboj in pravilno ločeval odpadke, bi vsi skupaj veliko bolje živeli. Nedavna čistilna akcija, v sklopu katere so tokrat čistili strugo in nabrežje Save, je nov dokaz, da se tega številni ne zavedajo.

Noro, kakšen hotel!

Konec prihodnjega leta bodo v švedskem mestu Harads, ki leži ob reki Lule in je znano po zanimivem hotelu Treehotel, odprli še en hotel, ki je že sedaj, ko je v fazi gradnje, deležen veliko medijske pozornosti. Gre namreč za plavajoč kompleks, ki na prvi pogled spominja na ptičje gnezdo.

Na evropski ravni zaščiten tudi štajerski hmelj

Evropska komisija je v uradnem listu EU objavila registracijo štajerskega hmelja kot proizvoda z zaščiteno geografsko označbo. Ta je tako že 24. slovenski proizvod, zaščiten pri Evropski komisiji. Glede zaščite omenjenega hmelja sta se Slovenija in Avstrija dogovorili že v začetku marca.

Kako zdrave so slovenske ribe?

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je preučil rezultate analiz prostoživečih sladkovodnih rib v okviru monitoringa kemijskega in ekološkega stanja površinskih voda BIOTA 2012−2013 in pripravil priporočila glede uživanja prostoživečih slovenskih sladkovodnih rib.

Luksuz, ki jemlje dih

Hiše na vodi ali tako imenovane plavajoče hiše niso nikakršna novost, je pa vsaka po svoje nekaj posebnega. Tokrat vam predstavljamo nizozemsko 'lepotico', ki je sama sebi zadostna in nadvse očarljiva.

Nova atrakcija v Parizu

Pariz je mesto številnih turističnih atrakcij in nedavno je postalo bogatejše še za eno – hotel na vodi oziroma plavajoči hotel, ki se ponaša s 54 sobami in 4 apartmaji.

Super ideje za popestritev okolice doma

Ko se boste v prihodnjih tednih sprehajali ob morju ali reki, naberite nekaj lepih ovalnih kamnov, jih odnesite domov in z njimi naredite izvirno dekoracijo na vrtu. Lahko jih uporabite za vrtne poti, za v rastlinjake, za označevanje vrtnin in zelišč ali zgolj za okras. Nekaj zanimivih idej najdete v galeriji. Navdušeni boste!

Slovenski projekt, vreden občudovanja

Če razmišljate, da bi si omislili kakšno lončnico in tako v svoj dom vnesli malce življenja, ni potrebno zapravljati denarja v vrtnih centrih, ampak jo lahko kar posvojite. Ravno tako ne zavrzite rastlin, ki vam ne uspevajo najbolje, ker zanje ne znate ali nimate časa skrbeti. Že slabo leto namreč v Sloveniji deluje Zavetišče za zavržene rastline, projekt, ki je osredotočen na reševanje rastlin v urbanem okolju ter spodbujanju odnosa do rastlin kot živih bitij.

Od ogledu posnetkov se boste zgrozili

Tako kot že nekaj let zapored se v eni izmed vasi na Poljskem, ki leži ob reki Visli, prebivalci tudi to pomlad spopadajo z invazijo insektov. Situacija je naravnost nevzdržna in vaščani razmišljajo celo o protestu.

Veste, koliko jih je v Sloveniji?

Bobri, katerih mednarodni dan obeležujemo danes in ki smo jih sredi 18. stoletja v Sloveniji iztrebili, sedaj znova naseljujejo porečja Krke, Sotle, Drave, Mure in Save. Pri nas po nekaterih ocenah živi nekaj sto bobrov, še vedno pa čakajo monitoring in usmeritve okoljskega ministrstva.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860