Dominvrt.si

načrti

V javnost prišli načrti za nov najbolj luksuzni dom na svetu

Združene države Amerike bodo v kratkem dobile novo najdražjo in najprestižnejšo stanovanjsko zgradbo vseh časov. Čeprav je razkošna vila trenutno še v gradnji, pa so v javnost že prišli načrti, kako naj bi ta izgledala.

Razmišljate o tipski hiši? Preverite vse prednosti in slabosti

Še preden sploh pade odločitev o gradnji hiše, je pred tem prisotna faza sanjarjenja. Gotovo jo marsikdo med vami prepozna. Saj veste, tista čisto deklarativna faza, ko izkoriščate proste trenutke in na spletu brskate po spletnih straneh ponudnikov gradnje hiš, pri tem pa ni nikakršnih mentalnih omejitev.

Hišo pokojne zvezdnice komaj rešili pred rušenjem

Odločitev je padla – hiše Marilyn Monroe se ne sme porušiti. Po več mesecev trajajoči bitki med lokalnimi oblastmi in trenutnimi lastniki je nekdanji dom pop ikone Marilyn Monroe končno rešen.

6 napak, ki se jim pri gradnji hiše lahko izognemo

Kdorkoli se je že soočil z gradnjo hiše, vam bo znal povedati, da pri tako velikem projektu neizogibno prihaja do napak. Trditev drži še toliko bolj, če v obzir vzamemo kompleksnost, ki jo prinašajo sodobne zahteve in vedno napredujoči trendi gradnje. Če pogledamo skozi oči investitorja, za katerega bomo predpostavili, da ni gradbeni inženir, določenih napak enostavno ne moremo predvideti. Sem večinoma spadajo izvedbene nepravilnosti. Spet drugim pa se lahko z nekaj previdnosti in truda izognemo ter si tako prihranimo kar nekaj časa, denarja in živcev. V tem članku se bomo v grobem posvetili slednjim.

To je razlog za smrt več kot 250 tisoč Evropejcev v letu 2021

Zaradi onesnaženega zraka v enem letu umre več kot 250 tisoč ljudi, poroča Evropska agencija za okolje. Zadnji, nedavno objavljeni rezultati za leto 2021 so sicer glede na prejšnja leta nekoliko boljši, a so številke še vedno daleč od vzpodbudnih.

Kakšne vrste poplav imamo v Sloveniji?

Poplave so ena najpogostejših naravnih nesreč, ki prizadenejo različne dele sveta. Gre za pojav, pri katerem voda prekrije območja, ki so običajno suha, kar lahko povzroči obsežno škodo na infrastrukturi, kmetijskih površinah, premoženju in ogrozi življenja.

Na kaj moramo paziti pri gradnji?

Gradnja novega doma ni poceni, tukaj so potem še vsi stresni trenutki, ko stvari ne gredo po načrtu – tako pred gradnjo kot med gradnjo in po njej. Veliko ljudi sanja o lastnem domu, toda kdo jamči, da so izvajalci res kakovostni, da bodo delo opravili dobro? Ter kaj storiti, če gre pri gradnji kaj narobe, če dela niso opravljena dobro, strokovno, v skladu s pogodbo, normativi?

Česa takega v Delovni akciji še nismo videli

Pretekli dve soboti smo spremljali prenovo idilične hiške sredi neokrnjene narave na Bizeljskem, za katero pa so Ana in njeni mojstri potrebovali nekaj več časa. A čakanje se je obrestovalo, saj so za družino Bahč uredili kar dve čudoviti bivalni enoti, Mojca pa je končno dobila kopalnico, v kateri je prostor tudi za pralni stroj. Tega je Ana priskrbela na zelo zanimiv način!

Poznamo pet gradbenih faz: kaj pomenijo?

Vsak gradbeni projekt, od prenove majhne kopalnice do večstanovanjske stavbe, gre skozi poseben proces od načrtovanja do končnega rezultata. Pri večjih projektih, kot je gradnja hiše, je še posebej pomembno, da projekt kar se da natančno razdelamo ter ocenimo potreben material in končne stroške. Zato, da je načrtovanje in samo delo lažje, gradbene projekte običajno razdelimo na različne faze. Poznamo pet osnovnih gradbenih faz. Kaj pomeni katera?

Kaj se dogaja z gozdom v jeseni?

Pred zimo ne poskrbimo samo za vrt, trato, okolico hiše, ampak, če imamo gozd, tudi zanj.

Stvari, ki jih morate vzeti na vaše prvo letošnje kampiranje

Topli majski dnevi so nas letos že dokaj hitro zvabili na plano in v kratke rokave. V naših mislih pa so se nemudoma pričeli porajati načrti za prvi letošnji oddih v šotoru.

Če ne bosta delala, bo pela šiba

V Ljubezni po domače so se snubci odpravili na kmetije, med njima sta tudi Matej in Uroš, ki sta obiskala kmetijo simpatične Mihaele. A ni samo njeno srce tisto, ki ga morata osvojiti – izkazati se morata tudi pred njenim očetom, ki je že napovedal, da jima ne bo lahko. Tako jima je že naložil delo: cepljenje drv, da bo pozimi toplo.

30 let Slovenije: kako se je spreminjala kultura bivanja

Slovenija praznuje 30 let neodvisnosti. V tem času se je v Sloveniji zelo povečalo število zasebnih gospodinjstev, zmanjšala pa se je povprečna velikost gospodinjstva in se spremenila tudi njegova sestava. Kako pa se je v spreminjala kultura bivanja? O tem smo se ob današnjem prazniku pogovarjali z etnologom dr. Vitom Hazlerjem.

Osupljiv dom, ki bo stal na pečini

V gradnji je eden od najbolj neverjetnih domov na svetu. Nepremičnina se gradi v Vancouvru v Kanadi, struktura hiše pa je videti kot povezane steklene legokocke, ki v treh različnih nivojih tvorijo prehode. Ko bo končana, bo ponujala osupljiv pogled na dolino.

Izbrani najbolj skrbni lastniki gozda za leto 2020

Zavod za gozdove Slovenije (ZGS) je tudi v letu 2020 izbral najbolj skrbne lastnike gozdov. Prejemnike priznanj za skrbno delo z gozdom, po enega iz vsake od štirinajstih območnih enot ZGS, izpostavljamo zaradi njihovega zglednega gospodarjenja z gozdom, tesne življenjske povezanosti z gozdom, strokovne izvedbe del v gozdu, spoštovanja večnamenske vloge gozdov, prizadevanja za varno delo v gozdu, skrbi za ustrezno varovalno opremo in za stalno lastno usposabljanje na področju gozdarstva.

Kako začeti leto 2021?

Prihod novega leta deluje kot prelomnica, zato je to čas, ko pogosto samodejno začnemo razmišljati o svojem življenju in svojih željah. Vračamo se v preteklo leto in spoznavamo, kaj bi lahko bilo v prihodnjem drugače.

Izdelate jo lahko kar sami

Najlažje je seveda oditi v trgovino in kupiti papirnato rožico ali takšno iz blaga, ki bo popestrila lepo zavito darilce ali nam bo služila kot okras kjer koli v stanovanju. A zakaj bi po nepotrebnem zapravljali denar; v videu si poglejte, kako le z malce potrpljenja lahko sami izdelate osupljivo lepe cvetove kakršnih koli barv.

Zelena Slovenija v mednarodnem boju proti podnebnim spremembam

Zunanji minister Miro Cerar je v uvodu v Slovenskih razvojnih dnevov poudaril, da sta učinkovit multilateralizem in okoljska diplomacija pomemben del naše zunanjepolitične strategije. Slovenija kot zelena država, bogata z naravnimi viri in biotsko raznovrstnostjo, naj bi se zavedala pomena boja proti podnebnim spremembam.

Intervju z Josefom Asboeckom: "Ključni so odnosi"

Miele je podjetje, ki ima za seboj eno najdaljših in najbogatejših tradicij v svetovnem trgu za proizvodnjo aparatov za gospodinjstvo. Nedolgo nazaj so svetu predstavili novo vrhunsko pečico Dialog, ki odkriva nove plati kuhanja. Glede na to, da so eni izmed najboljših v svoji panogi, smo spregovorili z generalnim direktorjem podjetja Miele, Josefom Asboeckom. Preberite, kaj nam je zaupal.

Končno bo zaživel še en slovenski biser

Morda se še spomnite, kako je bilo nekoč živahno v okolici jezera Jasna v Kranjski Gori? Še pred koncem leta naj bi ta slovenski biser končno znova zasijal v vsej svoji lepoti.

Daljinski sistemi ogrevanja pred izzivi zaradi manjše rabe energije

Daljinski sistemi ogrevanja se soočajo z izzivom manjše rabe energije in nizkih cen drugih možnosti ogrevanja, vendar pa pri tem ni "enotne poti njihovega razvoja in vsak mora najti svoj model delovanja," je na ponedeljkovi konferenci ocenil državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo Klemen Potisek.

V Murski Soboti ogrevanja z geotermalno vodo za zdaj ne bo, v Lendavi ga hvalijo

V Pomurju že dolgo načrtujejo ogrevanje stanovanj z vročo podzemno vodo, a novi sistem koncesij za geotermalno vodo je načrte za tako ogrevanje v Murski Soboti kljub novim vrtinam v ta namen povsem podrl. V Lendavi, kjer sistem deluje že več let, pa trdijo, da je izkoriščanje gospodarsko in okoljsko upravičeno.

Evropski ministri manj ambiciozni glede obnovljivih virov energije

Evropski ministri za energijo in okolje so v ponedeljek poenotili svoje stališče glede ciljev na področju energetike in podnebja. Med drugim so menili, da bi morala EU iz obnovljivih virov do leta 2030 proizvesti najmanj 27 odstotkov vse energije v uniji, kar pa je manj od ambicij Evropskega parlamenta in pod pričakovanji okoljevarstvenikov.

Kmetijsko gozdarska zbornica za dosledno gospodarjenje z divjadjo

Gozdovi se na več območjih po Sloveniji tudi zaradi objedanja jelenjadi ne morejo naravno pomlajevati, opozarja kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije. Zato pozivajo k doslednemu izvajanju načrtov za gospodarjenje z divjadjo za uskladitev populacije jelena z okoljem.

To bo najdražji stadion na svetu

Vodstvo lige severnoameriškega nogometa NFL je dovolilo selitev ekipe Rams, tako da ima Los Angeles po 21 letih znova ekipo v tem športu. Očitno je Stan Kroenke, lastnik Ramsov, odbor prepričal tudi z načrti novega stadiona, vrednega vrtoglavih 2,37 milijarde evrov.

Lastniki kmetijskih zemljišč, pozor!

Vlada je sprejela predlog novele zakona o kmetijskih zemljiščih, ki širi nabor objektov za gradnjo na kmetijskih zemljiščih brez sprememb namenske rabe, uvaja pa tudi spremembe melioracij. Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije (KGZS) s predlaganimi rešitvami glede gradnje objektov ni v celoti zadovoljna.

Takšen bo nov stadion

Švicarski arhitekturni biro Herzog & de Meuron je nedavno predstavil načrt za nov stadion za angleški nogometni klub Chelsea s 60.000 sedeži. Zgradili bi ga v londonski četrti Hammersmith and Fulham na mestu sedanjega nogometnega stadiona.

Noro, to morate videti!

Mehiški arhitekt Juan Carlos Ramos je zasnoval resnično osupljiv projekt, in sicer stanovanjsko hišo v obliki piramide, ki se med drugim ponaša s knjižnico, snemalnim studiem in bazenom.

Osupljiv projekt v slovenskem visokogorju

Na pobočju 2.532 metrov visoke Skute, tretjega najvišjega vrha Kamniško-Savinjskih Alp, se po novem bohoti čudovit, sodoben bivak, katerega največja posebnost je velika steklena površina, ki nudi fantastičen razgled. Projekt je nastal v sodelovanju številnih organizacij in posameznikov, pod mentorstvom arhitektov Roka Omana in Špele Videčnik pa so ga zasnovali študentje iz bostonske Univerze Harvard.

Ponovno preseneča z načrti

Zadnja leta se priljubljen igralec Leonardo DiCaprio med drugim ukvarja tudi z nepremičninami, natančneje z zagotavljanjem okolju prijaznih in cenovno dostopnih domov za prebivalce svojega rojstnega mesta Los Angeles, pred kratkim pa je naznanil, da namerava svoj zasebni otok v Belizeju spremeniti v okolju prijazno letovišče.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860