Dominvrt.si

naselitev

V čem je težava, da paradižnik kljub cvetovom ne ustvari plodov?

Se na rastlini paradižnika kljub obilnemu cvetenju niso razvili plodovi? Ko gojimo paradižnik, se prej ali slej srečamo s pojavom, da rastlina cveti, a nato preprosto ne razvije plodov. Za ta pojav obstaja več razlogov, ki pa jih je v veliki meri mogoče odpraviti.

Kako se znebiti mušic?

Ujeti v svoje štiri stene, odmaknjeni od narave, hrepenimo po zelenju sobnih rastlin in življenju, ki ga le-te prinašajo s seboj. In že ena lončnica je dovolj, da naš dom postane lepši. Malo manj kot bujno zelenje in cvetoče rastline pa nas razveselijo sobne mušice, ki se občasno naselijo nanje. Kako se znebiti te nadloge, preberite v nadaljevanju.

So se v vašo shrambo naselili žitni žužki?

Kljub vsem prizadevanjem, da bi bila naša kuhinja ves čas bleščeče čista in urejena, včasih to še vedno ni dovolj, da bi preprečili vdor nezaželenim obiskovalcem. Eni izmed bolj nadležnih so žitni žužki (Sitophilus granarius), ki na srečo niso škodljivi, a boste zaradi njih morali zavreči precejšnje količine hrane.

Vsi čmrlji pomladi so matice

Pomlad se prebuja, z njo pa tudi žuželke, ki poskrbijo za opraševanje skoraj treh četrtin vseh rastlin, s katerimi proizvedemo 90 % svetovne hrane. Med pomembnimi opraševalci pa niso samo medonosne čebele, ampak tudi divji opraševalci.

Pomagajmo opraševalcem

20. maja tako Slovenija kot tudi celoten svet že četrtič obeležujemo svetovni dan čebel, ki ga je Generalna skupščina Organizacije Združenih narodov (OZN) razglasila 20. decembra 2017. Slovenija z razglasitvijo posebnega dneva, posvečenega čebelam in divjim opraševalcem, na globalni ravni pomembno prispeva k ozaveščanju o pomembnosti čebel in divjih opraševalcev.

Tasmanski vrag se je vrnil na avstralsko celino

Tasmanski vrag, ki je do nedavnega živel le še na otoku Tasmanija, se je po 3000 letih vrnil na avstralsko celino.

Tudi Slovenija ima bogato banko semen

Ste vedeli, da imamo v Sloveniji semensko banko za rastline? V hrambi imajo vse od klasičnih vrst do ogroženih vrst in celo endemitov. Preberite si, zakaj je hramba semen pomembna.

Letos škoda še večja?!

Zaradi podlubnikov je bilo v Sloveniji lani za posek označenega skoraj 2,2 milijona kubičnih metrov lesa, večinoma smrek, posekanega pa za 1,8 milijona kubičnih metrov. To je precej več od dotlej rekordnih 750.000 kubičnih metrov, kolikor so jih zaradi podlubnikov posekali v 2005. Letos bo po pričakovanju škoda podobna ali celo večja kot lani.

Bi nas moralo skrbeti?

Mobilni telefoni danes niso le namenjeni pogovorom in pošiljanju kratkih sporočil, ampak so postali svet v malem – povezujejo nas s spletom, so nepogrešljivi pri delu in so tudi namenjeni zabavi. Nova študija študentov bakteriologije pa tudi kaže, da gre za pravo leglo bakterij. Njihove najnovejše fotografije namreč kažejo na obstoj pravega 'skritega življenja' na naših mobilnikih. Poglejte!

Hodeče 'tovarne' na Marsu?!

Rdeči planet v našem osončju je že od nekdaj buril našo domišljijo. Z novimi raziskavami in napredkom tehnologije pa je postala ideja o Marsu, kot o planetu, ki bi lahko bil naš novi dom, še bolj aktualna. Projekt Nomad ponuja nekoliko nenavadno način, kako to idejo uresničiti in hladen planet prilagoditi potrebam človeštva. Posebej zanimivo je, da so idejo razvili na podlagi napak, s katerimi človeštvo uničuje Zemljo.

Vzdrževanje in čiščenje akvarija

Skrbno opremljen in načrtovan akvarij, v katerem se vsi organizmi dobro počutijo, za vzdrževanje ni pretirano zahteven. Ob upoštevanju nekaj preprostih nasvetov bo treba vzdrževanju povprečno velikega akvarija tedensko nameniti le 20 minut.

VIDEO: Akvarij za začetnike

Za vse tiste, ki še nikoli niste imeli sladkovodnega akvarija, pa si ga želite, smo strokovnjake iz trgovine za male živali Tukano povprašali za nasvete, kako urediti prvi akvarij. Za vsa morebitna vprašanja na temo akvaristike in teraristike vam je svetovalec Gašper Kanoni na voljo tudi na našem forumu.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860