ogrožene skupine

'Človeške izbire vodijo v to, da bomo videli še več izbruhov'
Strokovnjaki že več let opozarjajo, da svet ni najbolje pripravljen na pandemije takšnih razsežnosti, kot se odvija ta hip. Vse več znanstvenikov je prepričanih, da smo za pandemije krivi sami z našim neusmiljenim izkoriščanjem narave in poseganjem v ekosisteme. Kaj nas koronavirus uči o epidemijah, ki se še lahko pojavijo v prihodnosti?

Koronavirus: fotografija z močnim sporočilom v času, ko se soočamo z epidemijo in pandemijo
Celoten svet se trenutno sooča z novim koronavirusom. Čeprav mlajši ignorantsko menimo, da nam, četudi se okužimo, nič ne bo, moramo predvsem gledati in se ozirati na ranljiv del naše družbe - na tiste, ki so že kronično bolni, tiste, ki so zaradi svojega zdravja kakorkoli ogroženi, tudi in pa predvsem na starejše! To je želel povedati tudi uporabnik družbenega omrežja, ki je na svojem profilu delil ganljivo sporočilo.

Kaj lahko za ohranitev čebel storimo sami?
Na pobudo Slovenije je svet 20. maja prvič obeležil svetovni dan čebel. Slovenija si prizadeva za zaščito čebele na ravni EU, veliko pa za njeno ohranitev lahko storimo tudi sami. Med drugim lahko na balkone, terase in vrtove sadimo medovite rastline, postavimo gnezdilnice za čebele in o pomenu čebel osveščamo že najmlajše.